AktüelGüncelTürkiye

Cezaevinde ‘tel kafes’ iddialarını bakanlık yanıtladı: Havalandırma bahçesinin üzeri telli

Paylaş:

Cezaevinde 'tel kafes' iddialarını bakanlık yanıtladı: Havalandırma bahçesinin üzeri telli

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Tekirdağ F Tipi Kapalı İnfaz Kurumu ve Gebze Kadın Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda kalan tutuklu ve hükümlülerden gelen şikayetleri TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu gündemine taşıdı.

Buna göre, Tanrıkulu, Tekirdağ Cezaevi’nde kalan Ö.Y.’nin; “koronavirüs pandemisinde hastaneye gidip geldikten sonra 14 günlük karantinalarını tel kafesin içinde, tek kişilik hücrede geçirdiklerini ve bu konuyu savcılığa bildirmelerine rağmen sonuç alamadıklarını” aktardı.

ANKA’dan Tamer Arda Erşin’in haberine göre, Kuş, Ö.Y.’nin şikayetine verdiği yanıtta, mevzuatı aktardı. Kuş, “Ceza infaz kurumunda tel kafesli hücre diye tabir edilen bir yer bulunmuyor. Bir ve üç kişilik odaların bulunuyor. Adaların bazılarının havalandırma bahçesinin üzeri fens teli ile örtülü” dedi.

Kuş, Ö. Y.’nin 27 Haziran 2020 tarihinde Tekirdağ 1 No’lu T Tipi Kapalı İnfaz Kurumu’ndan Tekirdağ 2 No’lu F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı İnfaz Kurumu’na nakledildiğini, burada karantinaya alındığı odanın havalandırma bahçesinin üzerinin mevzuat gereğince “fens teli ile örtülü” olduğunu bildirdi. Kuş, Ö.Y.’nin karantina süresi bittikten sonra yerleştirildiği odanın üzerinde tel bulunmadığını açıklayarak, “işkence ve keyfi muamelede de bulunulmadığını” kaydetti.

Gebze Kadın Cezaevinde kalan S.H.K. de Tanrıkulu aracılığıyla ilettiği şikayetinde “hastane dönüşü karantina sürelerinin 17 gün olduğunu ve koğuşların kalabalıklaştığını” söyledi. Kuş, bu şikayete verdiği yanıtta ise söz konusu izole işleminin il sağlık müdürlüğünün önerisi doğrultusunda yapıldığını açıkladı. Kuş, bunun yanında tutuklu ve hükümlülere “bağışıklık sistemini güçlendirici gıdalar verildiğini” bildirdi.

Kuş, S.H.K.’nın ise 29 Eylül 2020 tarihinde Fatih Devlet Hastanesi Göz Polikliniği’ne götürüldüğünü ve cezaevine dönüşünde karantina koğuşuna alındığını, koronavirüs testi yapıldıktan sonra 15 Ekim günü kendi odasına alındığını aktardı. Kuş, söz konusu karantina işleminin “mevzuat gereğince yerine getirildiğini ve kurum personelinin kusuru olmadığını” kaydetti.

PARS LİME SÜLFÜR

Köpekler, Kediler ve Atlar için Pars Lime Sulfur Antimicrobial’in kullanımı kolay ve etkisi ile dört ayaklı arkadaşınızı mutlu, sağlıklı ve kaşınmadan korur. Bu güçlü formül, uyuz veya saçkıran gibi cilt hastalıklarını tedavi etmek için iyileştirici ve güçlü kireç ve kükürtten yararlanırken, aynı zamanda akarları ve diğer parazitleri öldürür ve mantar ve bakteri enfeksiyonlarını ortadan kaldırır. pars Lime Sulfur ayrıca, Avustralya Çobanları veya Collies gibi ivermektin duyarlılığı olan ırklarda uyuzu yönetmenin etkili ve uygun maliyetli bir yoludur. Şampuan kadar kullanımı basit ve yavru köpekler, yavru kediler ve taylar için bile yeterince güvenli olan bu ürün, tüylü dostunuzu kısa sürede rahatsız eden kaşıntılı, sinir bozucu deriden kurtaracaktır
DMRSÜREN KİMYA SAN LTD.ŞTİ
DANIŞMA:0532 5466184

0552 3307100-0552 3308100

www.kimyadeposu.com

Kimyadeposu.com

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,parspet hayvan bakım ve yara tozu,badimon yara tozu,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür,bit-pire kovucu,nangrafi,nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com

Jurnalci.com

Paylaş:

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu