GüncelGündem

CHP “Çocuk Politikaları Çalıştayı” düzenleyecek

Paylaş:

ANKARA (AA) – Yenimahalle Belediyesinde 19 Kasım’da gerçekleştirilecek çalıştayda, çocuk haklarını vurgulamak, bütüncül, sürdürülebilir, kapsamlı çocuk politikalarını oluşturmak amacıyla çocuk adalet sistemi, çocuk yoksulluğu, yoksunluğu ve çocuk ile ilgili diğer sorun alanları tüm yönleriyle ele alınacak.

İki bölümden oluşacak çalıştayın birinci bölümünde, protokolün ve davetlilerin katılımıyla genel değerlendirmeler yapılacak, “Türkiye’de Çocuk” konulu sunumlar basına açık olarak gerçekleştirilecek.

Basına kapalı ikinci bölümde ise sorun alanları, oluşturulacak masalarda eş zamanlı oturumlarda uzmanlarla kapsamlı olarak değerlendirilecek.

Çalıştay sonunda “Çocuk Politika Belgesi” oluşturulması ve kamuoyuyla paylaşılması hedefleniyor.

“Kapsamlı bir çocuk politikası geliştirmekte kararlıyız”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Yüksel Taşkın, AA muhabirine yaptığı açıklamada, çocuklara yönelik politikaların partilerinin temel önceliklerinden biri olduğunu söyledi.

Türkiye’de çocuklara ilişkin uygulamalarda çocukların karşılaştığı sorunlara sadece günlük tedbirlerle geçici çözümler getirilmeye çalışıldığını ifade eden Taşkın, Türkiye’nin toplumsal sorunlarından birinin çocuklara yönelik bütüncül ve sürdürülebilir bir politika geliştirilmemesi olduğunu dile getirdi.

Artan toplumsal eşitsizlik, derinleşen yoksulluk, ayrışma ve huzursuzluk gibi sorunlarla ulusal çocuk politikası geliştirerek mücadele edilebileceğini aktaran Taşkın, “Eşitsizliğe son verme amacına yönelik kapsamlı ve güçlü bir çocuk politikası geliştirmekte kararlıyız. Sadece belirli bir grup çocuk için değil, bütüncül bir yaklaşımla tüm çocuklar için sorun olabilecek alanları tespit ederek, bu sorunları önleyici sosyal politikalar geliştirmeyi hedefliyoruz.” diye konuştu.

“Çalıştayda çocuk haklarını vurguluyoruz”

Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nun “Çocuk Haklarına Dair Sözleşme”yi imzaladığı 20 Kasım 1989’dan bu yana her yıl 20 Kasım’ın “Dünya Çocuk Hakları Günü” olarak kutlandığını ifade eden Taşkın, şunları kaydetti:

“Çalıştayda, BM Çocuk Hakları Sözleşmesi ve sözleşmenin temel ilkeleri olan yaşama, gelişme, korunma, ayrımcılığa uğramama ve çocukların katılımı ilkesi üzerinden çocuk haklarını vurguluyoruz. Çocuğun kendini pozitif biçimde geliştirmesi için her türlü imkanı yaratmak üzere, muhtaçlık ve lütuf kavramlarından tamamen farklı bir zihniyetle, hak temelli bakış açısıyla, çocuğun birey olarak kabul edildiği ve yüksek yararının gözetildiği politikaları üretmek üzere alanında uzman akademisyenler ve sivil toplum kuruşları ile bir araya geliyoruz.”

“Çocuklarımızı yeterince koruyamıyoruz”

Çalıştayın koordinatörlüğünü üstlenen Koruyucu Aile, Evlat Edinme Derneği (KOREV) Başkanı Ülkü Aydeniz de dernek olarak 2005’ten beri dezavantajlı çocuklar başta olmak üzere tüm çocuklar için hak temelli savunuculuk çalışmaları yaptıklarını belirtti.

Türkiye’de nüfusun önemli bir bölümünü oluşturan çocukların, yoksulluk ve fırsatlara eşit erişememe başta olmak üzere önemli sorunlarla mücadele ettiğini vurgulayan Aydeniz, “Uluslararası birçok sözleşmeye taraf olmamıza rağmen çocuklarımızı yeterince koruyamıyor ve dezavantajlı duruma düşmelerini önleyemiyoruz. Bu sebeple çocuk konusunun, BM Çocuk Hakları Sözleşmesini esas alarak bütüncül, kapsamlı, sürdürülebilir politikalarla yeniden düzenlenmesi gerektiğine inanıyoruz.” şeklinde konuştu.

Çalıştayda konusunda uzman akademisyen ve sivil toplum örgütlerinin katılımını, önerilerini çok önemsediklerine işaret eden Aydeniz, “Bu çalışmanın bütüncül ve kapsamlı ‘çocuk politikaları’ oluşturulması için bir başlangıç olmasını umut ediyoruz ve tüm siyasi partiler bünyesinde, sürdürülebilir, veri tabanına dayalı, istişare mekanizmalarının çalıştığı çocuk özel ihtisas komisyonlarının kurulmasının temelini oluşturmasını diliyoruz.” dedi.

Muhabir: Merve Yıldızalp

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu