CHP, ‘enişte’ Ziya İlgen’in ‘Man Adası’ndaki şirketine ait belgeyi paylaştı..

CHP, ‘vergi cenneti’ Man Adası merkezli Bumerz şirketinin Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın eniştesi Ziya İlgen’e ait olduğuna ilişkin belgeyi açıkladı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 28 Kasım’daki grup konuşmasında Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın ailesinin Man Adası’ndaki şirkete 15 milyon dolara yakın para gönderdiğine ilişkin dekontlar göstermişti.

Kemal Kılıçdaroğlu, 5 Aralık’ta da Cumhurbaşkanı Erdoğan’a şu soruyu sormuştu: “Bir soru soruyorum sevgili Erdoğan… Enişten Ziya İlgen’in Man Adası’nda şirketi var mı? Enişte Man Adası’nda niye şirket kurdu? Bu şirketin sermayesi nedir?”

CHP’li Grup Başkanvekili Özgür Özel Meclis’te İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yla tartışması sırasında ellerinde ki belgeyle ilgili bilgi verirken “Bu şirketin adı Bumerz’dir, Burak, Mustafa Erdoğan ve Ziya enişte… Bu şirket Bellway Limited Şirketi tarafından hisseleri alınacak, sonra da o konuştuğumuz büyük paralar gelip arada pay edilecektir. Şirket Man Adası’nda. Sahibi Ziya enişte. Soylu, ‘Man Adası’ndaki şirketi ispat edeceksiniz’ diyor. Daha belge çok istediği zaman istediği kadar dağıtacağız” dedi.

Özel belgeyi bugün Twitter hesabından “Süleyman Soylu sordu, dün açıkladım, bugün makamına resmî yazı ekinde yolluyorum. Man Adası’nda Erdoğan’ın Ziya Eniştesi imzalı mühürlü BUMERZ şirketinin resmî belgesi” diyerek yayınladı.

Jurnalci.com

ilgili haberler