GüncelGündem

CHP, Erdoğan’ın anayasa çağrısına karşı teklifi görmeyi bekliyor

Paylaş:

CHP kurmayları, başörtüsüyle ilgili partinin verdiği yasa teklifine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın anayasa çağrısıyla yanıt vermesine ilişkin değerlendirme yaptı.

Kurmaylar, “Biz yurttaşlarımızın bu konuyla ilgili beklentileri olduğunu gördük. Yaptığımız helalleşme doğrultusunda atılan bir adımdı” dedi. Buna karşılık iktidardan hakaret eden bir dille yanıt aldıklarını söyleyen kurmaylar, “Buradan ne kadar samimiyetsiz olduğu da gözüküyor” değerlendirmesini yaptı.

Partinin bundan sonra atacağı adımlara ilişkin bilgi veren kurmaylar, “Ne getireceklerini bilmiyoruz. Biz başörütüsüyle ilgili çok yalın bir kanun teklifi verdik. Konunun burada sınırlı kalmasını istiyoruz” dedi. Parti kaynakları, Erdoğan’ın “Aile kurumumuzu da güçlendirecek ilave değişiklikler yapalım” çıkışına ilişkin de “Bunu doğru bulmuyoruz. Çünkü güçlü bir anayasa toplumsal ittifakla yapılır. Bizim kendileriyle anayasa deneyimimiz var ve masadan kalkan hep onlar oldu. Onlara halkın da bizim de güvenimiz yok. Biz seçimlerden sonra toplumsal ittifakın da sağlandığı güçlü bir anayasanın hazırlanmasından yanayız” ifadelerini kullandı. Kurmaylar, teklifin parti içinde nasıl karşılandığına ilişkin de “Genel başkan zaten partiye daha önce ‘Yürüdüğüm yolda arkamda mısınız?’ diye sormuştu. Parti de desteğini gösterdi. Bu konuda değişen bir şey yok” dedi.

Paylaş:

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu