CHP’de 81 il başkanı,Cumhurbaşkanı adayını oyları ile belirliyor..

IL BASKANLARI TOPLANTISI KAYSERI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, dün Kayseri Erciyes’teki otelde, 81 il başkanı bir araya geldi.

Kılıçdaroğlu’nun, basına kapalı olarak yaptığı toplantıda, partisinin Cumhurbaşkanı adayı ile ilgili süreci konuştuğu öğrenildi.

Toplantının sonunda ise bir tahta sandık getirilerek 81 il başkanına Cumhurbaşkanı olarak görmek istedikleri aday soruldu.

İl başkanları, 24 Haziran seçimlerinde görmek istedikleri Cumhurbaşkanı adayını gizli olarak oyladı.

Sandıktan çıkan kağıtlar, parti yöneticileri tarafından, sonuç açıklanmadan bir poşete konularak Kılıçdaroğlu’na verilmek üzere teslim alındı.

İlhan Kesici Eşlik etti..

CHP’nin Cumhurbaşkanı adayları arasında ismi geçen İstanbul Milletvekili İlhan Kesici, Yozgat Boğazlıyan’daki ziyaretleri ve Kayseri programı sırasında Kılıçdaroğlu’na eşlik etti. Kılıçdaroğlu ve Kesici, Ankara’dan Kayseri’ye aynı araçla geldi.Kılıçdaroğlu ve Kesici’nin il başkanları toplantısının yapıldığı oteldeki yakın teması ise dikkati çekti. Kesici, toplantı salonuna Kılıçdaroğlu ile birlikte girerken, bir kaç kez de CHP liderinin odasından aynı asansörle indi. Bu durum üzerine oteldeki partililer arasında, Kesici’nin adaylık ihtimaline yönelik yorumlar yapıldı. Otelde bulunan çok sayıda partili de Kesici ile fotoğraf çektirdi.

(DHA)

Jurnalci.com

 

ilgili haberler