GüncelGündem

CHP’de demokratik tavır söylemi eylemde tutmadı

Paylaş:

CHP’de geneli sakin geçen ilçe kongrelerinden sonra genel başkan adaylarının ortaya çıkmasıyla il kongrelerinde gerginlikler çıkmaya başladı.

Partinin Konya ve İzmir kongrelerinde blok liste hazırlanması nedeniyle kavga çıktı. Ayrıca İzmir il kongresi sırasında genel başkan adaylarından Özgür Özel konuşurken salonda bir grup “Halkın umudu Kılıçdaroğlu” sloganları attı. 

“SINIFTA KALDILAR”

Genel merkezden yapılan açıklamada, olaylarla ilgili araştırma başlatıldığı ve işlem yapılacağı belirtildi. Partinin genel merkez kanadı, “kongre süreçlerinde parti içi bir kavga görüntüsü olmaması için uğraşacaklarını ve demokrat bir tavır sergileyeceklerini” belirtiyor. Ancak değişimciler, bu durumun sadece sözde kaldığını söylüyor. 

Genel merkezin kongrelerde blok liste olması için baskı yarattığını aktaran değişimciler, “Çarşaf liste olunca listede yer alan tüm isimler ayrı şekilde oylanıyor ve en çok oy alan isim seçiliyor. Ancak blok listede, adayların olduğu listeler yarışıyor ve en çok oyu alan liste kazanıyor. Yani blok liste demek ‘Tamamen biz dediğimiz olacak’ demek. Şu anda ‘Tüzüğü değiştireceğiz, örgütü daha katılımcı yapacağız, daha demokrat olacağız’ diyorlar ama tam zıttını yapıyorlar. Daha yolun başında sınıfta kaldılar. Sözle eylem uymuyor. Hatta İzmir’de daha önce çarşaf liste yapılırdı, şimdi blok liste yapılıyor. Kongrenin divan başkanı da tüzük değişikliğinden sorumlu kişi” eleştirisini getiriyor. 

“ÖZEL’LE İLGİSİ YOK”

Kongrelerde çıkan kavgaların Özel’in adaylığıyla ilgili olmadığını da söyleyen kaynaklar, “Kavgaların sebebi Özgür Bey’in konuşmaları değil. Biz zaten gittiğimiz yerlere taraftar da taşımıyoruz. İzmir’de de Konya’da da olaylar Özgür Bey gittikten sonra çıktı. Biz delegenin hür bir şekilde karar vermesini istiyoruz” diyor. Kongrelerde sadece genel merkezin desteklediği isimler kazanıyormuş gibi bir algı yaratılmaya çalışıldığını söyleyen isimler, “İzmir’de delegelerin tamamını alamadılar. Konya’da yarı yarıya bir durum var. Karaman’da değişim kazandı. Özgür Bey’i zayıf aday göstermeye çalışıyorlar ama doğru değil. Vatandaşların değişim için bir talebi var ve bu delegeye de yansıyor. Ayrıca her şey bu kadar sorunsuzsa genel başkan neden İstanbul ilçe başkanlarıyla toplandı? Eskiden ilçe başkanları randevu için uğraşırdı. Tek listelerde bile kavga çıkıyor. Her şey dedikleri gibi olsa tek listede neden kavga çıksın? Blok listelerde de değişimciler var” değerlendirmesini yaptı. Değişimciler, Özel’in kongrelere katılmayı sürdüreceğini belirtti.

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu