GüncelGündem

CHP’den Haluk Levent açıklaması

Paylaş:

CHP Sözcüsü Deniz Yücel partisinin genel merkezinde basın toplantısı düzenledi. Yücel, 6 Şubat zelzelelerinin 1’inci yıldönümünde yaşananların yükünü dün üzere hissettiklerini kaydederek şunları söyledi:

* “Kağıttan yapılmış üzere yıkılan binaları, O binaların altında yitip giden hayatları, yakınlarından güzel bir haber alabilmek için bekleyen vatandaşlarımızı ve tüm bunlar olurken yalnızca seyreden iktidarı unutmadık. Herkesin bildiğini, yaşadığını ve konuştuğunu Sayın Erdoğan; insan aklının ve vicdanının kabul etmeyeceği; ‘bu kadar da kötülük olmaz’ dedirtecek sözlerle Hatay’da itiraf etti. ‘Oy vermezseniz hizmet yok’ ne demek. Sen zelzelede yerle bir olmuş, taş üstünde taş kalmamış, en az 22 bin kişinin öldüğü Yanılgıyı hizmet getirmemekle nasıl tehdit edersin Sayın Erdoğan. Sen nasıl bir adamsın? Sen nasıl bir cumhurbaşkanısın? Bu tehdit lisanına, bu halkını küçük gören, aşağılayan, diz çöktürmeye çalışan kibirli anlayışa, en hoş karşılığı Hatay halkı ve milletimiz verecektir.

* 11 vilayette milyonlarca vatandaşımızdan, devletin sıcak elini esirgeyen bu hükümet, 21’inci yüzyılda boş vaatlerle depremzedeleri kandırmakta bir sakınca görmedi. 1 yıl içinde 319 bin konutu teslim edeceğini söyledi, söylediğinin 7’de birini yaptı. Televizyonlarda kampanyalarla toplanan 115 milyar liranın ise nereye harcandığı aşikâr değil. Lakin sarsıntı bölgesine harcanmadığı kesin. Zira hala milyonlarca vatandaşımızın en temel gereksinimleri karşılanmadı. Barınacak yerleri yok. Pak içme suları, hijyen şartlarının sağlandığı tuvaletleri yok. Gidecek bir okulları, çalışacak bir işleri, tedavi olacakları hastaneleri yok. Beşerler yaşadıkları mağduriyetler nedeniyle yakınlarının, kayıplarının yasını bile tutamadı. Her şey bu kadar ortadayken, İnsanı insanlığından utandıran bir açıklama daha yapıldı.

* Etraf ve Şehircilik Bakanı Özhaseki’ye nazaran depremzedeler, ‘Bak konutumuz yıkıldı ancak yeterli olmuş, villamız oldu’ diyorlarmış. Sen nasıl bir beşersin Sayın Özhaseki? Yıllarca bakanlık yaptın, bu millete hizmet ettin, Hiç mi insanlık öğrenmedin? Orada beşerler öldü, çocuklar öldü, Aileler, hayatlar yok oldu. Bakan Özhasaki kalkmış ‘Depremzedeler sarsıntı oldu, oh ne yeterli oldu, villa sahibi olduk diye seviniyorlar’ diyor. AK Parti’nin her olaydan siyasi rant ve oy devşirme gayreti artık rezil bir boyuta ulaştı. Vicdansızlıkta, insafsızlıkta, utanmazlıkta hudut tanımayan bu zihniyet, bu memleketin başına gelmiş en büyük kötülüktür.”

“AK PARTİ VE MHP TERÖR KADAR TEHLİKELİ”

Terörü lanetleyen Yücel, yaralılara da acil şifalar dileyerek, şunları söyledi:

* “Teröristleri etkisiz hale getiren kahraman emniyet görevlilerimize bir defa daha şükranlarımızı sunuyoruz. Terörün, huzurumuzu ve birliğimizi bozmasına müsaade vermeyeceğiz. Lakin huzurumuzu bozmaya çalışan yalnızca terör değil, terör kadar tehlikeli AK Parti hükümeti ve yancısı MHP’dir. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MHP Genel Lider Yardımcısı Semih Yalçın, İstanbul Çağlayan Adliyesi’ndeki terör saldırısını Cumhuriyet Halk Partisi’ne bağlama şuursuzluğunda bulundu. Bu bizi olağan ki şaşırtmadı. Her seçim öncesinde olduğu üzere adil ve eşit bir yarışı göze alamayan iktidar ve payandası, fütursuzca iftira atmaya başladı.

* Halbuki ki tıpkı Santa Maria Kilisesi’nde olduğu üzere Çağlayan Adliyesi’ndeki terör saldırısı da Türkiye’deki istihbarat ve güvenlik zafiyetini bir kere daha ortaya koymuştur. Durum bu kadar açıkken, bu hain atakları Cumhuriyet Halk Partili belediyelerle özdeşleştirmeye çalışmak en hafif tabiriyle kişiliksizlik ve alçaklıktır. AK Parti ve MHP’ye sesleniyorum; CHP’yi terör örgütleriyle tıpkı cümlede kullanamazsınız. CHP bu devleti kuran partidir. Bugüne kadar yıllarca insanlarımızın milliyetçi hislerini sömürerek siyaseten var oldunuz. HÜDA-PAR ile birebir safta olan sizler, terör örgütleri konusunda ahkâm kesecek pozisyonda değilsiniz. MHP Genel Lideri da bu acizlikten nasibi almış olmalı ki DEM partinin, İstanbul’da aday çıkarmasına sinsi bir planın modülü demiş. Sayın Devlet Bahçeli bir rekabetten, nasıl sinsi bir plan çıkardı bilemiyoruz lakin ‘sinsilik’ deyince bu ülkedeki tek adresin kendisi olduğunu biliyoruz.”

HALUK LEVENT AÇIKLAMASI

Deniz Yücel akabinde basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Yücel, bir basın mensubunun sorduğu Haluk Levent’in adaylık argümanlarına ait “Hatay problemi gündeme gelmedi. Münasebetiyle kurumsal seviyede Haluk Levent ya da diğerine adaylık teklif edilmesi kelam konusu değil. Hatay adayı konusunda toplantımızın ikinci kısmında bu türlü bir görüş teklif gelirse toplantımızın ikinci kısmında değerlendiririz” dedi.

“SİYASİ PARTİLER İSTEDİKLERİ ADAYI ÇIKARTABİLİRLER”

Bir basın mensubunun sorduğu, “CHP seçmene oylarıyla meclise taşınmış milletvekillerinin sizin İstanbul adayınızı değil Cumhur İttifakı’nın adayını desteklemesi sorun değil mi?” sorusuna ise Yücel, “Genel Seçim İttifakı geçmişte kaldı. O periyodun şartları bunu gerektirdi. Şu anda bir mahallî seçim arifesindeyiz. Mahallî seçim istikrarları farklıdır. Siyasi partiler istedikleri adayı çıkartabilirler, siyaseten geçmişte bir birliktelik yapılıp da daha sonra buna alışılmamış hareket edilirse bunun da halkımız nezdinde, seçmen nezdinde elbette bir karşılığı olur. Fakat o süreç geride kalmıştır. Lokal seçim arifesindeyiz. Biz ittifakımızı sandıkta kuracağımızı, Türkiye ittifakı kuracağımızı, İstanbul ittifakı kuracağımızı tabir ettik. Sonuçta istediği adayı herkes destekleyebilir. Demokrasinin olmazsa olmazıdır” cevabını verdi.

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu