CHP’den il başkanlarına hedef tutmazsa gereği yapılır uyarısı

CHP, 24 Haziran seçimlerinin analizinin yapılmasının ardından yerel seçimlerle ilgili hazırlıklara hızlı başladı. Bir yandan Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, diğer taraftan da Örgütlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı yerel seçim çalımalarını iki koldan yürütecek. Salıcı, seçimler öncesinde il başkanlarının önüne konulacak hedeflerin tutturulamaması halinde genel merkezin gerekli tedbirleri alacağını söyledi.

Oğuz Kaan Salıcı, yerel seçim öncesi parti örgütleri ile yapacakları çalışmaları Hürriyet’ten Rıfat Başaran’a şöyle anlattı:

İl başkanlarımıza önümüzdeki dönem, yerel seçimlerle ilgili hedeflerini soracağız ve hedef koyacağız. O il veya ilçede hali hazırda belediye bizdeyse o belediye başkanının performansının ölçülüp daha iyi noktaya götürülmesi için çalışmak, eğer biz muhalefetteysek, iktidar partisinin yaptığı faaliyetlerin analiz edilip CHP’li adayların alternatiflerini doğru bir şekilde ortaya koymasını sağlamak gerekiyor. Bunları yaparken de CHP örgütüne önemli bir görev düşüyor. Bu çalışmaları yürütürken örgütün görüşü alınacak. CHP’nin seçim başarısından daha kıymetli bir şey yoktur. Toplumda varolan iktidardan bıkkınlık, usanmışlık var. Bunu örgütleyebilecek, bu kesimleri motive edecek çalışmalar içinde olmamız lazım. Bölge toplantılarında bunu sağlayacağız. Siz CHP örgütünü doğru motive ederseniz, o örgütün toplumsal bağları vardır, o toplumsal bağlar kanalıyla toplumu da motive etmeye başlamışsınız demektir.”

Jurnalci.com