Ekonomi

CHP’den yeni minimum fiyat açıklaması

Paylaş:

Özkoç, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, hususa ait özetle şu değerlendirmede bulundu:

ADALET BAKANI HSK BAŞKANLIĞI’NDAN ÇEKİLMELİ

*Adalet Bakanına mutlaka güvenmiyorum. Geçen gün Bakan’a Meclis’te, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Sezgin Baran Korkmaz’ın elbirliğiyle kaçırıldığına ait kelamlarını sordum. Ya Sezgin Baran Korkmaz ile ilgili 4 tane mahkeme kararı var; yurt dışına çıkamaz, mal varlıklarına el konmuştur, kara para aklayıcısı…

*‘Bu kararları Adalet Bakanlığı nasıl kaldırdı ve nasıl kaçırdınız? Siz de müdahil oldunuz mu’ dedim. ‘Vallahi ben bu türlü şeylere karışamam’ dedi. Ya Adalet Bakanısın ya! İçişleri Bakanı diyor ki, ‘Adalet Bakanlığı da bu işin içerisinde’. Verilecek karşılığın; ‘Ben bu işlere karışamam, ben bu işleri bilmiyorum…’ mudur?

*Bilmiyorsan o makamda niçin oturuyorsun, neden işgal ediyorsun? Sen tıpkı vakitte Yargıçlar ve Savcılar Kurulu’nun başkanlığını da yapmıyor musun? Suça karışan beşerler varsa, savcılar varsa, yargıçlar varsa, bununla ilgili gereğini yapması gereken kişi sen değil misin?

*Adalet bir toplumun mayasıdır arkadaşlar. Bir kümenin çıkarı, adaletin terazisini bozar ve bu yüzden yasalar, bu yüzden Anayasa tek bir masada hazırlanmaz. Sarayın aklıyla anayasa hazırlanmaz, toplumun tümünün ittifakıyla, görüşleri alınarak yapılır.

NEDEN İPTAL ETTİLER?

*Dün anayasa paketi için son dakikada basın toplantısı yapacak olan AKP iktidarı, basın toplantısını iptal etti. Kimler katıldı, ne yaptılar, neden iptal ettiler? Saray’a gittiler, akıl sormaya ya da saraya onları çağırdı, diğer bir şeyleri dikte ettirmeye…

*Meclis Lideri Şentop o toplantıda ne yapıyor? Şentop, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin Lideri, siyaset üstü bir makamda oturuyor. AKP’nin anayasa uzmanlığını yapmak, bir Meclis Liderine yakışıyor mu?

*Ya sen ilkönce kendi misyonunu yapsana. Buradan sesleniyorum: Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde bir milletvekili darp edildi. Kalp pili vardı, uyutulmak zorunda kaldı. Bununla ilgili tek bir kelam söyledin mi? Sen nasıl Meclis Başkanısın!”

ASGARİ FİYAT, 10 BİN LİRANIN ÜZERİNDE OLMALI

Asgari Fiyat tespitiyle ilgili çalışmalara da değinen CHP Küme Başkanvekili Engin Özkoç, Türkiye’de çalışanların yüzde 50’sinin minimum fiyatla çalıştığını belirterek, tespit edilecek sayının kıymetine vurgu yaptı.

Özkoç, özetle şöyle konuştu:

*Bakanlık bir anket yapmış, demişler ki ankette: Patron 7 bin 50 TL olsun demiş, çalışanlar da 7 bin 500 TL olsun demiş. Allah’tan korkun ya! Nerede, kiminle yaptınız bu anketi? Hangi personel benim başım 7 bin 500 lira olsun dedi, bana kâfi dedi.

*Bütün sendikalar, patronlar, iktidar şunu görmeli; Çalışan, alnının teriyle emeğinin karşılığını almayı hak eden herkes, Türkiye’de onurlu yaşayacağı üzere bir fiyat almalıdır. Minimum fiyat, 10 bin liranın üzerinde olmalı.

*Belirlenecek sayı, 10 bin liranın üzerinde olsa da bu enflasyon karşısında kâfi olacak mı?

*İki üç ay içerisinde eriyecek. Minimum fiyat yalnızca karın doyurmak değildir arkadaşlar. Bunun konut masrafları var, ısınma sarfiyatları var, ulaşım masrafları var, eğitim sarfiyatları var, insanca giyinme sarfiyatları var, toplum içinde yaşayabilmek için taban harcamalar var.

*Onun için minimum fiyatı düşünürken, ‘2023’te enflasyon tek haneli sayılara inecektir’ diyen Recep Tayyip Erdoğan ve onun cumhurbaşkanlığı sisteminin yarattığı enflasyon belasını da göz arkası etmememiz gerekiyor. Refah için bu sistemin kesinlikle değişmesi gerekiyor.”

AKP’YE YUMRUKLU ATAK YANITI

Engin Özkoç, AKP sözcüsü Ömer Çelik’in, AKP’li Zafer Işık’ın YETERLİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs’e yönelik yumruklu saldırısından CHP’yi sorumlu tutan açıklamasına reaksiyon gösterdi.

Özkoç, “Ömer Çelik, ‘darbı yapan AKP, hatalı Cumhuriyet Halk Partisi’ demiş. Hatalı CHP’ymiş, neden? Neden hatalı Cumhuriyet Halk Partisi? Hiçbir kabahati kabul etmeyen, 20 yıldan beri iktidarda olmalarına karşın hiçbir muvaffakiyetin altına imza atmayan bu anlayış, tek hatalı olarak muhalefeti gösteriyor. Muhalefet, birlik ve beraberlik içerisinde 6 ay sonraki seçimlerde inşallah bu cumhurbaşkanlığı sistemini değiştirir, milletin meclisini tekrar prestijli hale getirir ve çocuklarımız, gençlerimiz, bayanlarımız, işçilerimiz, esnafımız, çiftçimiz hak ettikleri bir hayatı yaşarlar” diye konuştu.

 

 

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu