GüncelGündem

CHP’li Emir: Kendi itibarlarından tasarruf etmeyenler, bağımlılıkla mücadele bütçesinden tasarruf ediyor

Paylaş:

CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın ‘bağımlılığın önlenmesi’ amacıyla harcanan paranın azaldığını açıkladı. 2021’in ilk yarısında 2 milyon TL harcanırken, 2022’nin ilk yarısında bu harcama 1,5 milyon TL’ye düştü. Emir, “Kendi itibarlarından tasarruf etmeyenler, bağımlılıkla mücadele bütçesinden tasarruf ediyor. Devleti yönetenlerin bu işi ciddiye alması gerekiyor” dedi.

CHP’li Emir, Bakanlığın “Bağımlılıkla Mücadele” başlığı altında 2021 yılında 2 milyon 82 bin TL bütçe ayırdığını ifade etti. 2022 yılında bağımlılıkla mücadele bütçesinin 3 milyon 993 bin TL’ye çıkarıldığını belirten Emir, bu yılın ilk yarısında 2021 yılının aynı dönemine oranla bağımlılıkla mücadelede daha az para harcandığını ifade etti.

Birgün’den Mustafa Bildircin’in haberine göre, Emir, “Bu kâğıt üzerinde sevindirici bir gelişme olarak görünse de iş bu bütçeyi kullanmaya gelince tablo ne yazık ki değişiyor” dedi.

“Bakanlığın mücadele parasından kısması doğru mu?”

Bakanlığın, 12 ay için ayrılan 3,9 milyon TL’den Ocak-Haziran döneminde yalnızca 1 milyon 557 bin TL harcadığını dile getiren Emir, sözlerini şöyle sürdürdü: “2021 yılının Ocak-Haziran döneminde ise bağımlılıkla mücadele için 1 milyon 979 bin TL harcanmış. Yani bakanlık, 2021 yılının ilk altı ayına göre 2022 yılının ilk altı ayında 400 bin TL daha az para harcamış. Uyuşturucu, gençlerimizi her geçen gün biraz daha batağına çekerken bakanlığın mücadele parasından kısması doğru mu? Kendi itibarlarından tasarruf etmeyenler, bağımlılıkla mücadele bütçesinden tasarruf ediyor. Devleti yönetenlerin bu işi ciddiye alması gerekiyor. İtibardan tasarruf etmeyenlerin bağımlılıkla mücadele bütçesinden tasarruf etmesi kabul edilemez.”

Paylaş:

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu