GüncelGündem

CHP’li Erkek: Cumhurbaşkanına hakaretten açılan dava artış oranı 8 bin 234

Paylaş:

CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, “2014 yılında cumhurbaşkanına hakaret suçundan 110 dava açılmış, 2021’de 9 bin 168 dava açılmış. Artış oranı 8 bin 234. 2014’te 1 çocuk hakkında cumhurbaşkanına hakaretten dava açılmış, 2021’de 305 çocuk. Çocukları bile yargılıyorlar” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek gerçekleştirdiği basın toplantısında Adalet Bakanlığı 2021 yılı Adalet İstatistikleri Raporu’nu değerlendirdi. CHP’li Erkek, cumhurbaşkanına hakaret suçlamasıyla açılan davalardaki artışla ilgili rakamları vererek eleştirilerde bulundu.

“Cumhurbaşkanına hakaret suçlamasıyla soruşturma geçirenlerin sayısı 200 bine yaklaştı”

Muharrem Erkek’in açıklamaları şöyle oldu:

Hafta başında Adalet Bakanlığı 2021 yılı Adalet İstatistikleri Raporu’nu açıkladı. Bu rapor adaletsizlikler raporu olmuş. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi altında dayatılan ve yaratılan keyfilik ve hukuksuzluk her geçen gün yıl toplumun her kesiminde adaletsizlikleri büyütüyor.

Raporun içeriğindeki veriler vahim. Bu ucube sistemde cumhurbaşkanına hakaret diye bir suç olmamalı. Kendisi de parti genel başkanlığı yoluyla devlet ve hükümet yönetiyor. Maddi temelini tamamen kaybetmiş bir maddeden, suçtan insanlar yargılanıyorlar. 2014 yılında cumhurbaşkanına hakaret suçundan 110 dava açılmış, 2021’de 9 bin 168 dava açılmış. Artış oranı 8 bin 234. 2014’te 1 çocuk hakkında cumhurbaşkanına hakaretten dava açılmış, 2021’de 305 çocuk. Çocukları bile yargılıyorlar. 22 çocuk da mahkumiyet kararıyla karşı karşıya bırakılmış.

Bugün itibariyle cumhurbaşkanına hakaret suçlamasıyla soruşturma geçirenlerin sayısı 200 bine yaklaştı. Bu ancak ve ancak otoriter sistemlerde olur. Bu ancak ve ancak hukukun üstünlüğünün, hukuk devletinin tamamen bittiği sistemlerde olur.”

Paylaş:

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu