GüncelGündem

CHP’li Gürer: ‘Bu bir sansür maddesidir, kabul etmemiz mümkün değil’

Paylaş:

TBMM Genel Kurulu’nda, “dezenformasyonla uğraş düzenlemesi” olarak bilinen Basın Kanunu ile Birtakım Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi görüşmeleri devam ediyor. Teklifin görüşmelerinde kelam alan CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, “Bu bir sansür maddesidir, kabul etmemiz mümkün değil” dedi.

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Meclis Genel Heyeti’ndeki konuşmasında, Radyo ve Televizyon Üst Konseyi’nin (RTÜK) birtakım televizyon kanallarına yönelik uyguladığı haksız cezalar, Basın İlan Kurumu’nun (BİK) kimi gazetelerin resmi ilanlarını haksız yere kesmesi üzere aksiliklere değindi.

“İKTİDAR MEDYANIN YÜZDE 95’İNİ DENETİM ALTINA ALDI”

RTÜK’ün özgür, bağımsız yayın yapan televizyonlara iktidarın güzeline gitmeyen haber ve niyetler için haksız cezalar yağdırdığını ve yayınları durdurduğunu söyleyen CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, “Basın İlan Kurumu iktidara muhalif gazetelere ilan vermiyor, ilanlarını kesiyor, basın kartlarını geciktiriyor. İktidar, medyanın yüzde 95’ini denetim altına almış, talimatlı haberler yaptırıyor, yetinmiyor sansür yasa tasarısıyla toplumsal medya dâhil eleştiren, gerçeği lisana getireni tümden susturmak istiyor” dedi.

“RTÜK VE BİK ÖZGÜRLÜKLERE DARBE VURUYOR”

Mahkemelerin yayın yasaklarının gerisi arkasına geldiğini belirten Gürer, “RTÜK, Basın İlan Kurumu özgürlüklere darbe vururken toplumsal medyada da cürüm olmayan mevzularda dahi dava yoluna gidilirken muhalif basının haber alma ve haberi kamuoyuyla paylaşması önünde mahzurlar yaratılıyor. Bu bir sansür maddesidir, geri çekilmelidir, kabul etmemiz mümkün değil” sözlerini kullandı.

YEREL MEDYA BASKI ALTINDA

Gürer, yaptığı açıklamada ulusal basın yanında lokal basının da farklı ve çoklu meseleler yaşadığına işaret etti. Lokal basının iktidarın denetiminde haber yapması için baskı altında tutulduğu kadar sıkıntılarının tahlili için dayanak sağlanmadığını belirtti. Yeni düzenleme ile kaşın üstünde gözün var diyerek mahallî basının da özgür haber vermesinin tümden önünün kesileceğini belirtti.

Sosyal medyada yanlış ve palavra haberle, hakaretler için yargı yolu açık olduğuna işaret eden Gürer, iktidardan iletilen her şikayet süreç görürken muhalefet partilerine yapılan hakaretlerde, palavra haberlerde sistem ağır aksak işlediğini söz ederek, “Yeni düzenleme hakikat ve gerçeğin açığa çıkmasını tümden engellemek için yapılan bir düzenlemedir” dedi.

Paylaş:

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu