GüncelGündem

CHP’li Karabat: Hanelerin maddi durumu çöküyor; AKP’nin günü kurtarmaya çalışan ve hamaset dolu politikalarının artık toplumda karşılığı yok

Paylaş:

CHP PM Üyesi ve İstanbul Milletvekili Özgür Karabat, vatandaşların hane gelirlerinin temel ihtiyaçlarını almaya bile yetmediğini belirterek, “AKP’nin günü kurtarmaya çalışan ve hamaset dolu politikalarının artık toplumda karşılığı yok.” dedi. 

Karabat, sosyal medyada yaptığı paylaşımlarda “Mevcut dönemde hanenin maddi durumu beklentisi” verilerini değerlendirdi. Karabat yurttaşların mali durum beklentisinin “tarihi dip”te olduğunu söyledi. Hane gelirlerinin harcamaları karşılamaya yetmediğini belirten Karabat, “Acil değişim şart” dedi.

CHP’li Karabat’ın paylaşımları şöyle:

1) AKP’nin günü kurtarmaya çalışan ve hamaset dolu politikalarının artık toplumda karşılığı yok. Devletin resmi verilerinde bile vatandaşların karamsarlığa hapsolduğu görülüyor. Acı veriler ortada…

2) TÜİK’in Tüketici Güven Endeksi’ni oluşturan alt endekslerden “Mevcut dönemde hanenin maddi durumu beklentisi” Eylül ayında bir önceki aya göre yüzde 1.5 düşüşle 53 değerine geriledi. Ailelerin maddi durum beklentileri tarihi dip seviyelerde!

3) 0-200 aralığında ölçülen bu endeksler 100’ün üzerindeyse iyimser, altındaysa karamsar olarak değerlendiriliyor. Mevcut maddi durum beklentisi 10 yıl önce 80 seviyelerindeydi. O zaman da ekonomi iyi değildi ancak günümüzdeki kadar felaket bir durum yoktu.

4) Aynı dönemde “Gelecek 12 aylık dönemde hanenin maddi durum beklentisi” %1.1 düşüşle 71.4 değerini aldı. “Gelecek 12 aylık dönemde genel ekonomik durum beklentisi” de %1.6 artışla 74 değerine çıktı. Ama ailelerin geleceğe ilişkin karamsarlığı devam ediyor.

5) Hanelerin gelirleri, temel harcamalarına yetmiyor. Büyük bir yoksullaşma var ve AKP bunu dış kaynaklı bir sorun olarak anlatıyor. Oysa ki sorunun temelinde AKP’nin rantçı ekonomi politikaları yatıyor.

6) Kamu kaynaklarının adil yönetilmediği, ihalelerin adrese teslim yapıldığı, yatırımcının ürkütüldüğü ve insan kaynağının değersizleştirildiği bir siyaset, Türkiye’ye yoksulluktan başka bir şey veremez.

7) Ailelerin maddi sorunlarını bitirecek, umutlarını yeşertecek olan bizleriz. Halkımız AKP’nin dayattığı yoksulluk politikasına mahkum değildir. Bu yüzden acil değişim şart diyoruz.Paylaş:

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu