GüncelGündem

CHP’li liderin odasında ateş etmişti, istenen ceza aşikâr oldu

Paylaş:

Maltepe Belediye Başkanlığı binasında Belediye Lideri ALi Kılıç ile 5 Temmuz 2023 tarihinde görüşmeye giden ve Belediye Lideri Kılıç’ın odasında 2 el ateş ettiği gerekçesiyle tutuklanan Fevzi Polat hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı.

ÖNCE SİLAHSIZ SONRA SİLAHLI GİRDİ

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, Maltepe Belediye Lideri Ali Kılıç ile görüşmek için randevu alan Fevzi Polat’ın olay günü Maltepe Belediye binasına gittiği ve birinci olarak üzerinde silah olmadan x-ray aygıtının bulunduğu kapıdan giriş yaptığı kaydedildi.

Şüpheli Fevzi Polat’ın bir müddet sonra protokol kapısından çıkış yapıp silahını aldıktan sonra x-ray aygıtı bulunmayan protokol kapısından rastgele bir aramaya tabi olmadan içeri girdiği anlatıldı.

Randevu saati geldiğinde belediye lideri Ali Kılıç ile görüşmek üzere odasına girdiği, bir mühlet görüştükten sonra kuşkulu Fevzi Polat’ın odadan çıktığ fakat tekrar belediye lideri Kılıç ile görüşmek istediği, odaya girdiğinde ise taraflar ortasında tartışma yaşandığı belirtildi.

SİLAHINI LİDERE YÖNELTİP ATEŞLEDİ

Şüpheli Fevzi Polat’ın ruhsatsız silahını belediye lideri Kılıç’a öldürme hedefiyle doğrultup 2 el ateş ettiğinin anlatıldığı iddianamede, Ali Kılıç’ın, silahı birinci ateşlendiği sırada şüphelinin koluna yaptığı müdahale sonucu isabet almadığı aktarıldı.

Polis memuru G.O.’nun şüpheliye, şüphelinin ise polis memuruna silah doğrulttuğunun belirtildiği iddianamede, şüphelinin polis memuruna ‘uzaklaş, hepinizi vururum’ dediği anlatıldı.

Yaşanan arbedenin akabinde belediye binasında misyonlu özel güvenlik vazifelilerinin olaya dahil olmasıyla şüphelinin etkisiz hale getirildiği kaydedildi.

EŞYALARA ATEŞ ETTİĞİNİ ÖNE SÜRDÜ

İddianamede kuşkulu Fevzi Polat’ın sözüne de yer verildi. Polat tabirinde, Ali Kılıç’ı 8-9 yıldır tanıdığını, CHP üyesi olduğunu, ilçe yöneticiliği yaptığını fakat partiden istifa ettiğini, Ali Kılıç ile makamında görüşme yaptıklarında kendisine hakaret ettiğini, lidere neden kendisine soğuk davrandığını sorduğunda, ‘oğlun yanlış yapıyor, benim rakiplerimle hareket ediyor’ dediğini, bu nedenle tartıştıklarını ve liderin kendisini kovduğunu anlattığı belirtildi.

Polat’ın tabirinin devamında, bir müddet sonra tekrar belediye lideri ile görüşmek için gittiğinde tekrar tartıştıklarını, uzun müddet aşağılanmaya maruz kaldığı için belindeki silahı çıkararak eşyalara hakikat 2-3 el ateş ettiğini, dışarı çıkıp kaçmaya başladığını ve bu sırada karşısındaki kişinin ‘seni vururum’ dediğini ve polis olduğunu söylediğini, bu sırada arbede yaşandığını söylediği kaydedildi.

KOLUNA YAPTIĞI ATILIM HAYATINI KURTARDI

İddianamede, kuşkulu Fevzi Polat’ın, müşteki Ali Kılıç’ın odasında yaşanan tartışma sonucunda yanında bulunan ruhsatsız silahını müştekiye öldürme kastıyla doğrultarak ve iki el ateşleyerek üzerine atılı “kasten öldürmeye teşebbüs” kabahatini işlediği, şüphelinin savunmasında, eşyalara ateş ettiğini beyan ettiği lakin tıpkı vakitte Ali Kılıç’ın kendisini kolundan tutarak dışarı atmak istediğini de söylediği aktarıldı.

İddianamede olay anında yakın aralıkta olduklarının anlaşıldığı kaydedilerek, müşteki Ali Kılıç’ın, şüphelinin koluna yaptığı atılım sayesinde kurtulduğuna dair beyanının bu durumla örtüştüğü ve bu nedenle şüphelinin hareketini elinde olmayan sebeplerden ötürü gerçekleştirememesi nedeniyle taammüden öldürme hatasının teşebbüs evresinde kaldığı belirtildi.

19 YIL 6 AYA KADAR MAHPUS TALEBİ

Savcılık, kuşkulu Fevzi Polat’ın, “kasten öldürmeye teşebbüs” ve “görevi yaptırmamak için direnme” kabahatlerinden toplamda 9 yıl 9 aydan 19 yıl 6 aya kadar mahpus cezasıyla cezalandırılmasını istedi.

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu