CHP’li Musa Çam ‘Ne istediniz de vermedim’itiraflarını konuşmayacakmıyız?

CHP İzmir Milletvekili Musa Çam, "15 Temmuz FETÖ soruşturmasından kaçıyorlar. Çünkü koltuklarından, iktidardan olacaklarından korkuyorlar. Ciddi ve bilimsel bir araştırma sonucu Erdoğan'a AKP'ye dokunacaktır. O zaman gerçek FETÖ'cü ortaya çıkacak o da Erdoğan'ın ta kendisi " dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Milletvekili Musa Çam, 15 Temmuz darbe girişiminin 1. yıl dönümüne ilişkin açıklama yaptı.

Musa Çam açıklamasında,” Bu irticai örgütlenmenin kamu yönetiminin neredeyse tamamını nasıl ele geçirdiğini, kimler tarafından ne düzeyde himaye ve destek gördüğünü, örneğin ‘Ne istediniz de vermedim’ itiraflarını konuşmayacağız, tartışmayacağız. Sadece ‘Vay hainler’, ‘Sizi gidi gözü doymazlar’ diyerek lanetleyeceğiz, 15 Temmuz’u bayram ilan edeceğiz, bu tarihi ihaneti anlamış ve çözümlemiş olacağız… Böyle saçmalık, böyle tutarsızlık olmaz! Bugüne kadar yapılanlar; kuru gürültü ile olayların özünün unutturulmaya çalışılmasıdır. 15 Temmuz FETÖ soruşturmasından kaçıyorlar. Çünkü koltuklarından, iktidardan olacaklarından korkuyorlar. Ciddi ve bilimsel bir araştırma sonucu Erdoğan’a AKP’ye dokunacaktır. O zaman gerçek FETÖ’cü ortaya çıkacak o da Erdoğan’ın ta kendisi” ifadelerini kullandı.

Musa Çam’ın açıklamasında şu ifadeler’de yer aldı: “Erdoğan ve AKP’sine ne kadar muhalif varsa, hedef haline getirilmiş, baskı ile ezilmeye, yok edilmeye çalışılmaktadır. Siyasi iktidar hukuksuzluğun, adaletsizliğin şampiyonu haline gelmiştir. Tüm bu baskı, terör ve yasaklar da ülkemizin beka sorunu var diyerek halka yutturulmak isteniyor. Beka sorunu varsa bu halkın gönüllü desteği ile çözülür. Mutlaka bir beka sorunundan söz edilecekse, şu 1 yıldaki uygulamalar da göstermektedir ki, ülkenin değil Erdoğan’ın böyle bir sorunu var. Son 10-15 yılda ülkemizin iç ve dış politikalarının tek belirleyicisi olan Erdoğan, milletvekili, başbakan, cumhurbaşkanı olurken yaptığı yemine sadık kalsaydı, ne FETÖ diye bir örgüt olurdu, ne de 15 Temmuz. Laiklik ne kadar da önemliymiş. 15 Temmuz gecesi ülkemizde yaşadıklarımız da göstermiştir ki din siyasetin; tarikat, cemaat vs. ise devlet örgütlenmesinin kesin kes dışında tutulmalıdır. Bunun siyasi literatürdeki adı Laikliktir! Yeter artık! Adalet yürüyüşümüz sizler için ciddi bir uyarıdır.

jurnalci.com

ilgili haberler