GüncelGündem

CHP’li Oğuz Kaan Salıcı başkanlığında kurulan heyet doğudaki çalışmalarına hız verdi

Paylaş:

Doğu Masası’nın çalışmalarını yerinde gözlemlemek için CHP Örgütlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı ile Şanlıurfa’daydık. Şanlıurfa çok ciddi tarım ve tarımsal sanayi potansiyeli olan bir kent. Ancak yanlış uygulamalar bir türlü yakasını bırakmıyor. GAP’ın sonuçları ağır aksak da meyvesini vermeye başlamış organize sanayi bölgesi artık yetersiz geliyor. Kamuoyunun yakından bildiği markalar burada üretim yapıyor. Tekstil sektöründe 8 bin, ayakkabı sektöründe 5 bin 500 kişi istihdam ediliyor.

KANAL YAPIMI SORUNLU

Verimli topraklardan yılda iki ürün alınıyor, ancak kanal yapımı ve uygulamaları çok sorunlu. Yıllardır bitirilen kanallara karşın su verilmeyen bölgeler var. Vahşi sulama nedeniyle toprak altında biriken suyun drenajı sorunu baş göstermiş. Tarım konusunda ciddi sıkıntılar yaşayan ülkemiz, yalnızca Şanlıurfa’daki olanakları değerlendirmek istese bu konuda bir sorunu kalmayabilir. Pamuk üretimi başlamış, çırçır fabrikaları gelmiş, kent altyapı sorunlarıyla birlikte büyüyor. Kentteki sanayicilerin verdiği bilgiye göre yeni organize sanayi bölgesi yapılması durumunda 50 bin kişiye daha iş olanağı sağlanabilecek. Nüfus artış hızı en yüksek il olan Şanlıurfa, planlı girişimlerle hem ulusal hem de Ortadoğu ölçeğinde ciddi bir merkez haline gelebilir.

CHP KIPIRDIYOR

Şanlıurfa’nın şimdiye kadar siyaset tabanı sağ partilere yönelik olmuş. Kentte, muhafazakâr ve milliyetçi taban güçlü. Ayrıca HDP’nin de önemli bir gücü var. Oy karşılığını şimdiye kadar alamayan parti ise CHP. Tarım ve tarımsal sanayi açısından önemli potansiyel taşıyan Akçakale, Harran ve Ceylanpınar bölgelerinde CHP’ye şimdiye kadar en fazla 300’er oy çıkmış toplam sandıklardan. Ancak Doğu Masası’nın çalışmaya başlamasıyla partililere bir heyecanın geldiği gözlemleniyor. İzlediğimiz programlarda kent merkezinde ve Akçakale bölgelerinde CHP’ye katılımlar oldu.

Partiye katılanların önemli bölümü daha önce bir siyasi partiye üye olmayan kişiler. Şanlıurfa’da çok sayıda kişi de milletvekilliği adaylığına hazırlanıyor. Genç il başkanı Ferhat Karadağ ve yönetimi bölgede hareketlilik yaratmış.

“TÜM ZAMANI AYIRIYORLAR”

CHP’ye yönelik bölgede bir umut oluştuğu da gözleniyor. İktidar beklentisi oluşan isimler bu nedenle CHP’ye yönelmiş. Ancak bu olumlu gelişmelerin temelinde Salıcı ve Çelik’in tüm zamanlarını bu bölgelere ayırmaları yatıyor. Uzun yıllardır alanda siyasi çalışma yapmayan CHP en başta, bölgedeki doğal tabanını kazanacak gibi görünüyor. Bu çalışmalar bir parti olmanın gereği anlayışıyla sürdürülebilirse CHP’nin artık kendiliğinden gelen yüzde 3-5’lik parti konumundan çıkacağı çok açık.

CHP’nin Şanlıurfa’dan tek milletvekili Aziz Aydınlık. Seçimlerde milletvekili sayısının 2’ye yükseltileceğine kesin gözüyle bakılıyor 3-4 milletvekilliği için de şansın olduğu söyleniyor. Doğu Masası’nın çalışmalarıyla Şanlıurfa’daki üye sayısı da beş kat artmış. Tüm Türkiye’de en çok üye sayısı artan iller sıralamasında yüzde 315 ile Batman, yüzde 280 ile Şırnak ve yüzde 200 ile Mardin geliyor.

Bölgedeki gelişmeler ABD’li diplomatların da dikkatinden kaçmamış. Edindiğimiz bilgiye göre Adana’daki konsolosluktan gelenler “Üye sayısı beş kat nasıl artar” sorusunun yanıtını sorgulamışlar. Doğu Masası’nın çalışmalarını bu hızda sürdürmesi, seçimlere mutlaka etki edecektir.

HERKESİN İLGİSİNİ ÇEKİYOR 

Salıcı ve ekibi, iki gününü bölgeye ayırdı. Partiye katılanlara rozetleri takan heyet, yurttaşların sorunlarını dinledi. Türkiye’nin her yerinde yaşanan hayat pahalılığı Şanlıurfa’ya da yansımış durumda. Belediye-İş Sendikası’nın bölge temsilcisi Sinan Sır, geçen yıl 1700 TL’ye oturduğu evinden çıkmak zorunda kaldığını ve yeni evini 4 bin 200 TL’ye tuttuğunu anlattı. Mimar Abdulkadir Atbinici, oğlu için ev arıyor ancak 4-5 bin TL’nin altında kiraya ev bulamıyor. Şanlıurfa’da bir siyasi değişim bekleyip beklemediğini sorunca Atbinici, şu saptamayı yapıyor: “Sorun artık geldi mideye dayandı. Kimi ev bulamıyor, kimi sofrasına koyacak ekmek. Partimiz halka yakın durur, doğru adayları çıkarırsa CHP beklemediği düzeyde oy alabilir.”

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu