GüncelGündem

CHP’li Özel: Varank’tan hesap sorulmazsa yüzümüze tükürün

Paylaş:

CHP Küme Başkanvekili Özgür Özel dün Trabzon ziyaretinin akabinde Rize’ye geçti. Ardeşen ilçe örgütünün düzenlediği istişare toplantısına katılmak için Rize’ye gelen Özel’i CHP Rize vilayet ve ilçe örgüt yöneticileri, parti üyeleri ile DÜZGÜN Parti, Gelecek Partisi Rize vilayet yöneticileri karşıladı. Özel burada partililere yönelik yaptığı konuşmanın arkasında Tekgıda- İş Sendikası bölge başkanlığını ziyaret etti. Vilayet merkezinde bir mühlet esnaf ziyaretlerinde bulunan Özel, akabinde Çayeli, Pazar, Ardeşen ilçelerine geçerek parti üyeleri ve yurttaşlarla buluştu.

“VARANK’TAN HESAP SORULMAZSA BİZİM YÜZÜMÜZE TÜKÜRÜN”

CHP Ardeşen ilçe örgütünde partililerle bir ortaya gelen Özel burada yurttaşların sorularını cevapladı. Özel, SÖZCÜ’nün dünkü ‘Abladan kardeşe 180 dönümlük ihale’ başlıklı haberi sonrası iktidara sert reaksiyon gösterdi. Özel, şöyle konuştu:

* “Hesap sorma deyince mesela bak kimden sorulacak bu Varank’tan sorulacak. Varank’ın kendi kardeşi bakan yardımcılığı yaptığı yerde ihale açmış Bakan Varank’ın emmioğlu Sedat Varank’a ihale vermiş. Bu Varank’tan hesap sorulmazsa bizim yüzümüze tükürün. Şayet Pekcan’dan, kendi şirketinden, kocasının şirketinden kendi bakanlığına dezenfektanı değerliye alan o yoksullukta o Ruhsar Pekcan’ dan hesap sorulmazsa olmaz. Ancak birileri şöyle bir kaygı yaymaya çalışıyor, ona da alet olmayın. ‘CHP gelince AKP’lilerden MHP’lilerden hesap soracak’. Bu türlü bir şey yok. Biz oy verenden, partinin üyesinden asla hesap sormayız. Yolsuzluk yapandan, rüşvet alandan, rüşvet verenden, haksızlık yapandan hesabı soracağız o boynumuzun borcu.”

“ATATÜRK’ÜN TALİMATIYLA BU TOPRAKLAR ÇAYA KAVUŞTU”

Özgür Özel, vilayet başkanlığı önünde yaptığı konuşmada da şunları söyledi:

* “Biz biliriz ki Doğu Karadeniz’in kalbi çayla atar. Hele hele Rize demek, çay demek. Burada Rize’nin neredeyse tek geçim kaynağı, hayata tutunduğu tek eser olan çayı; bu topraklara kazandıran Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, birilerinin her gün küfrettiği Cumhuriyet Halk Partisi’ni ve Atatürk’ün talimatıyla bu topraklara çayı kazandıran Zihni Derin’i bir defa daha rahmetle ve minnetle anarız.

* Bizim daima söylediğimiz çay kanununu apar topar, büyük bir telaşla AKP Meclis’e sundu. Ne oldu sonuç? Büyük bir reaksiyonla karşılaştılar. Siz Karadeniz’den bu kadar dayanak alıyorsunuz, bu kadar güç alıyorsunuz, bu kadar vekil çıkarıyorsunuz. Güya Karadeniz’i biliyorsunuz, Rize’yi biliyorsunuz, çayı biliyorsunuz. Nasıl oluyor da bütün Karadeniz’i ayağa kaldıran ve gerisinde duramayacağınız bir teklifin altına imza atıyorsunuz?

* Biz CHP olarak sıkıntının farkındayız, bizim kanun taslağımızın altında imzası olan dört milletvekilimizden birisi burada. Bekaroğlu ile gelirken konuştum Ankara’da plan bütçe kurulunda. Biz teklifimizin ardındayız, bütün meseleleri çözen sıkıntıyı sahiden tahlile kavuşturacak olan ‘Çay Kanunu’nun, CHP’nin teklifinin sonuna kadar ardındayız.

“ÇAYKUR PERSONELİNE KAPIYI DEĞİL, KADROYU GÖSTERECEĞİZ”

* Türkiye’deki en değerli mağdur kümelerden bir tanesi ÇAYKUR’da çalışan mevsimlik çalışanlardır. Bu kardeşlerimiz altı ay çalışmakta altı ay boşta kalmaktadır. Kalan altı ayda ayrıyeten İŞ-KUR’dan istifade edememekte, rastgele bir işe girememekte, önemli mağduriyet yaşamaktadır. CHP, iktidara geldiğinde birinci altı ay içinde ÇAYKUR emekçileri zati çalışıyor olacak. Altı ay bitince o ÇAYKUR çalışanlarına kapıyı değil kadroyu göstereceğiz kelam veriyoruz.

* Çaycının probleminden haberdar olmayanlar geçenlerde Meclis’te şu lafı sarf ettiler; ‘Altı ay çalıştı, altı ay parasız mı bakacağız?’ Türkiye’de çay ekim alanlarının gençleştirilmesi projesi hayati ve ulusal bir projedir. Bu personellerimiz, çay alanlarının gençleştirilmesinde çalışabilirler, devletin kuracağı birçok projede, tesiste, işte çalışabilirler.

* Biz süreksiz ÇAYKUR personeline CHP’nin iktidarında, Cumhuriyetin ikinci yüzyılında nasıl Gazi Mustafa Kemal Atatürk birinci yüzyılda çayı kazandırmış, Zihni Derin ile bu prensipte çok değerli bir adım atmışsa ÇAYKUR’un süreksiz emekçisine de, çay üreticisine de sonuna kadar sahip çıkarak Cumhuriyetin ikinci yüzyılında da birinci yüzyılda olduğu üzere Rize’ye bir Cumhuriyet armağanı ve bir Cumhuriyet Halk Partisi armağanını bu vesileyle kazandıracağız.

“BİR BÖLÜM KAPANIYOR, BİR EVRE AÇILIYOR”

* Bütün Rize’den bütün Türkiye’ye müjdeleyelim. Türkiye Cumhuriyeti’nin hoş insanları ve hoş evlatları, bir evre kapanıyor bir zaman açılıyor. Bakan evlatlarının periyodu bitiyor, vatan evlatlarının evresi başlıyor. En uygunu çıkacak, hepinizi mutlu edecek, hepimizi şad edecek bir adayımız olacak. Lakin aday kimdir diye soranlara yanıtım şudur, aday kimdir diye merak eden her CHP’li, her cumhuriyetçi, her milliyetçi, bu iktidar değişsin artık diyen herkes adayın ta kendisidir. Her biriniz bizim için cumhurbaşkanı adaylarımızsınız. Bu memleketi kurtaracak, yarınlarımızı kurtaracak o bir oyu almak hepimizin boynunun borcudur. Ben sizi birer CHP’nin değil Türkiye Cumhuriyeti’nin cumhurbaşkanı adayı olarak görüyorum.”

“BİR SEÇMEN OLARAK O ZİNCİRİ KIRARIM”

Bir yurttaş Özel’e, “Bir yerlerde 128 milyar duydum, o da başımda muamma, bilemedim. Sizlerden medyadan öğrendim. Burada bir şey olduğunu hissettim. İktidara geldiğiniz vakit mevcut yasalar doğrultusunda, bu muammalardan hesap soracak mısınız? Hesap soracaksanız bir seçmen olarak o zincirin içerisindeyim, kenetlenmişim ve kararlıyım. Şayet ki benim o sigortamdan kesilen hesabını sormazsanız, o 128 milyar doların nereye gittiğinin hesabını sormazsan ben bir seçmen olarak o zinciri kırarım. Şu anda nasıl ki demokratik taraftan sandıkta hesap soruyorsam, sizden de hesap sorarım” dedi.

“128 MİLYARIN HESABINI SORMAK BOYNUMUZUN BORCUDUR”

Özgür Özel ise şunları söyledi:

* “128 milyar doları benden uygun biliyorsun, bizim dedemizden ninemizden anamızdan babamızdan biriktirilen Merkez Bankası’nın rezerviydi. O paranın olağanda, tabir yerindeyse, bir gereksinim akçesi olarak yahut o paranın tabir yerindeyse kefen parası olarak bir kenarda duruyor olması lazım, güç vakitlerde kullanılmak için. Lakin o parayı maalesef makûs siyasetler yüzünden, her şeyi ben biliyorum diyen Cumhurbaşkanı, ekonomistim diyen Cumhurbaşkanı enflasyon yüzde 19 iken faizi arttırmak yerine faiz sonuç değildir sebeptir diyerek düşürmeye başladı. 128 milyarın satıldığı süreçteki ucuz alanları takip edeceğiz lakin bazısını ihracatçı aldı borcunu ödemek için lakin bunlar doları sabit tutmak için harcadılar, onun da hesabı sorulacak. ANKA

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu