AktüelGüncelGündemTürkiye

CHP’li Özel’den TÜİK’e sert tepki

Paylaş:

CHP'li Özel'den TÜİK'e sert tepki

Sözcü yazarı Uğur Dündar’ın sunduğu Demokrasi Arenası programının konukları CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, ekonomist Emin Çapa ve anlatıcı ve televizyon programcısı Metin Uca oldu.

TÜİK’in açılımını ‘Tayyip Erdoğan’ı üzmeyen istatistik kurumu’ olarak değerlendiren Özgür Özel, TÜİK’in yapmış olduğu tüm analizlerin Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın isteklerine ve yapmak istediği manipülasyona uygun olduğunu söyledi.

“ANA MUHALEFET PARTİSİ KANUNLARI DENETİM TALEP EDEBİLECEK TEK MERCİİDİR”

Özel, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun TÜİK’e alınmamasını şu sözlerle eleştirdi:

* Bir ara ‘Merkez Bankası bağımsız olmasa siz oraya gidebilir miydiniz?’ diyerek övünüyorlardı. TÜİK’ten benzer bir randevu istendi. Merkez Bankası aslında bankalarla çalışır, vatandaşla muhatap olmaz.

* Ana muhalefet lideri, Türkiye’de protokolün üçüncü ismidir. Hem kendisi milletvekili sıfatıyla denetim yapmaktadır, hem partisi yapmaktadır. Hem de Anayasa’ya uygunluk konusunda AYM’ye başvuracak üç merciiden biridir.

* Bugünkü kanunlara Cumhurbaşkanı’nın anayasaya uygunluk denetimi yaptıracağını kimse düşünemez. İkincisi en çok sandalyesi olan birinci gruptur. AKP’nin denetim çabası bugüne kadar hiç olmadı. Ana muhalefet partisi kanunları denetim talep edebilecek tek merciidir.

“MUHALEFET PARTİSİNE KAPANAN KAPILAR ASLINDA SARAY REJİMİNİN MİLLETİN YÜZÜNE KAPIYI KAPATMASIDIR”

* TÜİK’e gidip ‘Bu rakamlar nasıl oluyor? Siz bu enflasyonu böyle yüzde 21 belirlerken nelere baktınız? Siz pinpon topuna bakıyorsunuz da kuru fasulyeye niye bakmıyorsunuz? Esas, halkın enflasyonu bu değil’ diye bunu konuşmaya gitmek istedi. Kapıları kapattılar ve sayın Genel Başkanı sokmadılar.

* Tabi sayın Genel Başkan, genel merkezden ayrılırken bir randevu verilmediğini biliyordu. Yani gidip de kapıda kalmış değil. O kapı milletin yüzüne kapanmıştı, o kapıyı teşhir etmeye gitti.

* Genel merkezden çıkarken de tivitini şu şekilde paylaştı, dedi ki, ‘Randevu istedim vermediniz, 11.00’da geliyorum. Haberiniz olsun’ dedi. Gitti, orada kapalı tutulan kapı saray rejiminin korku duvarı, milletle yüzleşmekten kaçmasıdır.

* Ana muhalefet partisi liderinin 14,5 milyon oy almış, Türkiye’nin bu kadar önemli, halkın arkasında durduğu, yapılan anketlerde iktidar erirken, iktidar alternatifi olan ve yapılacak ilk seçimde ülkeyi yönetecek olan ana muhalefet partisinin karşısına kapanan kapılar aslında saray rejiminin milletin yüzüne kapıyı kapatmasıdır. Yani siz bugün Kemal Kılıçdaroğlu’nu bir yere sokmuyorsanız, ona oy veren 14,5 milyonun yüzüne demir kapı kapatıyorsunuz.

“DEVİR TESLİMDEN SONRA KENDİSİYLE KONUŞACAKLARIMIZ VAR”

TÜİK Başkanı Prof. Dr. Sait Erdal Dinçer’i ‘sarayın memuru’ olarak nitelendiren Özel, şunları söyledi:

* Bu olay Türkiye’nin en önemli gündem maddesi haline geldi. Gidilseydi verilecek cevap yok. Yani oradaki Sait Bey, Recep Tayyip Erdoğan tarafından oraya atanmış genç bir yönetici.

* Atandığı süreçte önceden görevden alınanlar, ‘laf dinlemiyor’ diye alınmış, bu laf dinlesin diye oraya atanmış. Yani liyakati değil ama Tayyip Erdoğan’a sadakatinden kimsenin şüphe etmediği bir yönetici.

* Bugün kendisine verilmiş kötü adam rolünü o üstlenmiş. Biz uyarmıştık, ‘devlet memuru olun, saray memuru olmayın’ diye.

* Bugün kendisi sarayın memuru olmayı tercih etti. Sait Bey’i devir teslimden sonra kendisiyle konuşacaklarımız var. Hiç merak etmesin.

POTASYUM SİLİKAT NE İŞE YARAR?

· Kutikula tabakasının hemen altında epidermal hücrelerde bir tabaka halinde toplanır.

· Biotik ve abiotik streslere karşı bitkiyi korur.

· Silisyumun hücre duvarında toplanması ile böceklere karşı mekanik bir koruma etkisi sağlanır. B öcekler silisyum ile kuvvetlenmiş kutikula tabakasını geçmekte zorlanır.

· Çeltikte yapılan silisyum uygulama çalışmalarına göre silisyumun çeltik yapraklarını önemli ölçüde dikleştirmiş ve kontrol (Silisyum uygulanmayan) bitkilerine göre bitki kuru ağırlığının arttığı gözlenmiştir.

· Silisyum uygulanan bitkilerin daha canlı bir yeşil renge sahip olduğu rahatça göze çarpar. Bunun sebebi, yaprakların 40–70 derecelik artışları ışıktan yaralanmayı arttırdığı için bitkilerde fotosentez oranını %36 oranında arttırır ve bu da bitki kuru ağırlığında artış sağlar.

Narda Kirazda ve Domateste Çatlamaya SON..!!!
Hububatta Başakların Yatmasına ve Dane Dökümüne SON..!!!
DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

0552 3307100-0532 5466184

www.kimyadeposu.com

www.claypacks.com

www.nanotozlar.com

www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,parspet hayvan bakım ve yara tozu,badimon yara tozu,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür,bit-pire kovucu,nangrafi,nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com

Jurnalci.com

Paylaş:

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu