CHP’li Özgür Özel :Süleyman Soylu bizi kendisiyle karıştırmasın…

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ve partiyi hedef alan söylemlerinin dozunu giderek artıran İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu ‘mafya tetikçisi’ne benzeterek, “Biz Soylu gibi dün hırsız dediğimize bugün reis demeyiz. Dün hakaret ettiğine tetikçilikle kariyer planlaması yaparken bizi hedef alan Soylu’ya sözümüz, başka kapıya…” dedi.

CHP’de Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin İçişleri Bakanlığı’nca ‘yolsuzluk’ iddiasıyla görevden alınmasının ardından, önümüzdeki süreçte izlenecek strateji tartışılırken, yapılacak ilk MYK toplantısında bu konunun ele alınması bekleniyor. Yandaş basında Ataşehir’i başka CHP’li belediyelerin izleyeceği iddiaları yer alırken, İçişleri Bakanı Soylu’nun da “Sen bittin” diyerek doğrudan Kılıçdaroğlu’nu hedef almasıyla, “AKP, Man Adası belgelerinin rövanşı alacak bir çıkış planlıyor” yorumları öne çıktı.
ABD’deki Sarraf davasında kirli çamaşırların ortaya dökülmesinden rahatsız olan AKP, CHP’ye karşı belediyeler üzerinden taarruza geçti” dedi. İftira ve şantaj kampanyası yürütüldüğünü savunan Özel, Ataşehir Belediye Başkanı’na tebligat yapılmadan iddiaların yandaş gazetenin internet sitesinden yayınlandığına dikkati çekti.

AKP uzun süredir devleti organize suç örgütünü yönetir gibi yönetiyor. Kimi FETÖ’cülüğü, kimi aldığı rüşvetler, yaptığı hukuksuzluklar konusunda haklarında kanaat oluşmuş kendi belediye başkanlarını ‘ya istifa ya mahkeme’ şantajıyla görevden el çektirirken, aynı zamanda kendilerinin de ortak olduğu bütün pislikleri örterek ödüllendirdiler.

Şu anda ülke nüfusunun yüzde 45’ i seçtiği belediye başkanlar tarafından yönetilmiyor. Ya kayyımlar ya da istifa ettirilenlerin yerine Saray’dan atanan isimler yönetiyor. Biz asıl hakemin halk olduğunu söyleyerek bu tabloda seçimlerin yenilenmesini önerirken, seçimden kaçan AKP, şimdi CHP’li belediyeleri hedef aldı. Yapılanın CHP’nin temiz siyaset için attığı adımlara karşı bir intikam saldırısı olduğu açık.

İçişleri Bakanı Soylu’nun Ataşehir Belediye Başkanımız ile ilgili operasyonun ardından yaptığı açıklamalar dikkat çekici. Üçüncü sınıf mafya filmlerinde bile rastlanılmayan klişeleri kullanarak tehdit ediyor. ‘Sen bittin Kılıçdaroğlu’ ve benzeri söylem bir İçişleri Bakanı değil bir organize suç örgütü söylemi. Soylu, mafya babasının iletmesini istediği mesajı bütün kabalığıyla ileten tetikçi gibi. Süleyman Soylu bizi kendisiyle karıştırmasın. Biz Soylu gibi dün hırsız dediğimize bugün reis demeyiz. Dün hakaret ettiğine tetikçilikle kariyer planlaması yaparken bizi hedef alan Soylu’ya sözümüz, başka kapıya…

Geçmişte ‘paçasından pislik okuyor’ dediğinin bugün paçasına yapışarak tutunmaya çalışmanın ötesinde Soylu’nun 2010 Referandumu’nda bir başka partinin başındayken canını dişine takarak yargıyı cemaate teslim edecek süreci destekleyen bir kampanya yürütmesini, nefessiz kalırcasına Gülen’i, kumpas davalarının savcılarını savunmasını da kimse unutmadı. Herkes bilir ki en sert sözleri dönekler söyler.

Jurnalci.com

ilgili haberler