AktüelGüncelGündemSiyasetTürkiye

CHP’li Öztrak’tan enflasyon tepkisi!

Paylaş:

CHP'li Öztrak'tan enflasyon tepkisi!

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, bugün Genel Merkez’de MYK gündemine dair düzenlediği basın toplantısında konuştu. Öztrak’ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

“HEP SORUMLULUKTAN KAÇTI”

“Tüm yetkileri elinde toplayıp tek başına ülkeyi yönetmeye kalkan ama hata üstüne hata yapıp bugün de hatalarının sorumluluğundan kaçmaya çalışan kibirli bir kişi iş başında. Erdoğan 2018’de seçimlere birkaç gün kala ‘Verin kardeşinize yetkiyi faizle şununla bununla nasıl uğraşılır, görün’ demişti.

Yetmedi 2019 Mahalli İdari Seçimlerine giderken, ‘Türkiye ekonomisinin sorumlusu benim ben, şu anda devletin başında Tayyip Erdoğan var’ diye bas bas bağırdı. Tek başına koltuğa oturdu ondan sonra da kriz üstüne kriz çıkarttı. Her krizden sonra önce bakkalı marketi manavı terörist ilan etti, soğan depolarını bastı yetmedi ‘dış güçler’ dedi. Hep sorumluluktan kaçtı.”

“BU ÜLKEYİ YÖNETEN KİM?”

“Bugünlerde tekrar milletin aşına işine göz dikenlere acımayacaklarını söylemeye başladı. Milletin aşına işine göz diken kim? Bugün tarımın ana vatanı olan bu güzelim topraklarda insanlar ekmek için ucuz yağ için kuyruktaysa markette şekerin satışına beş kilo satış sınırı geldiyse bunun sorumlusu kim? Bu ülkede hükümet kim? Recep Tayyip Erdoğan. Bugün bu ülkede insanlar tostun baklavanın boşuna mahkum olduysa, etin dürümünü yiyemiyor dumanına tutulmuş ekmeğiyle nefis köreltiyorsa bunun sorumlusu kim? Hangi hükümet? Ülkeyi yönetemeyen kim? Recep Tayyip Erdoğan.

Siz belediyenin bakraçla gönderdiği manda yoğurduna Medine hurmalarını doğrayıp, üstüne bir de kestane balı döküp yulaf ekleyip yiyip yatarken, yönetemeyin yangın yerine çevirdiğiniz bu güzel ülkede Tekirdağ’daki BAĞ-KUR emeklisi hemşerim çok sevdiği kuru üzümü alıp yiyemediğini söylüyor.”

“RAMAZAN ÖNCESİ ZAM YAĞMURU”

“Ramazan öncesinde yeni bir zam yağmuruyla karşı karşıya kaldık. Gelen zamlarla şekerin tadı kaçtı. Şu ramazan günü iftarda bir tatlı yemek için küçük bir servet ödemek gerekiyor. Et fiyatları zaten çok yüksekti şimdi iyice ulaşılmaz oldu.

Bugün Mart ayına ait Üretici ve Tüketici Enflasyonu açıklandı. TÜİK’in makyajlı rakamlarıyla bile son 1 yılda tüketici fiyatları yüzde 61, üretici fiyatları da yüzde 115 arttı. Tüketici ve üretici fiyatları arasındaki fark 54 puana çıktı. Böyle bir makası daha önce hiç yaşamadık. Bağımsız iktisatçılardan enflasyon araştırma grubuna göre ise Mart ayı enflasyonu TÜİK’in söylediğinden iki katı fazla.

Gıda enflasyonu aylık yüzde 4,73. Biraz önce etteki, şekerdeki, meyve sebzedeki fiyat artışını söyledim. Bunlar 4,73’ün içine sığmaz. Ama buna rağmen yıllık gıda enflasyonu yüzde 70,33.

27-28 yaşlarındaki gençlerimiz ilk kez 3 haneli enflasyonla tanıştı. İnsanlar marketlere gitmeye korkar oldu yüzde 4,73 gıda enflasyonuymuş, sevsinler. Türkiye tüketici enflasyonunda dünyada en yüksek enflasyona sahip en yüksek altıncı ülke oldu. Türkiye’yi en büyük 10 ekonomi arasına sokacaklarını söylediler ama dünyada en yüksek enflasyonu yaşayan 10 ülke arasına ancak sokabildiler.”

“ARTIK FEDAKARLIK SIRASI SİZDE”

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Malatya Çevre Yolu 1. Kısım Açılış Töreni’nde yaptığı konuşmada, “Fiyatlar konusunda vicdansızlık yaparak milletin aşına, ekmeğine, geçimine göz dikenlere acımayacağız. Böyle dönemler, hep birlikte fedakârlık yapmamız, hep birlikte günlük kazancımızı değil ortak geleceğimizi düşünmemiz gereken dönemlerdir” dedi. Erdoğan’ın bu sözlerine CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak’tan tepki geldi.

Öztrak, “Aylardır bağırıyoruz, büyük bir gıda krizi yaklaşıyor. Gıda güvenliği artık bir milli güvenlik sorunu haline gelmiştir. Pandemi sonrası bunu tüm dünya anladı ama bir AKP iktidarı anlamadı. Saray sorumluluktan kaçıyor ve bunun acı bedelini tüm millet ödüyor. Erdoğan’ın umurunda değil. Çıkmış diyor ki böyle zamanlarda fedakarlık yapılmalı. Yeter artık bu millet size daha ne fedakarlığı yapsın. Milletin bir ciğerini sökmediğiniz kaldı. Artık fedakarlık sırası sizde ve şürekanızda” dedi.

GAZ BETON ÜRETİMİ VE ALÜMİNYUM PASTA 

GAZ BETON ÜRETİMİ için,dolgu maddesi olarak silis kumu ve kireç kullanılır. Ayrıca bağlayıcı olarak alçı ve beyaz çimento kullanılırken, gaz betonu kabartmak ve gözenek oluşturmak içinse Pars alüminyum tozu ve Pars alüminyum pasta kullanılır. Birde bunu harç haline getirmek için bir miktar su eklenir. Gaz beton üretimi, tamamen teknik bir konudur.

EN UYGUN FİYATLARLA DMRSÜREN KİMYA’DA

Üretiminde Kullanılan Hammaddeler
  • Kuvarsit
  • Çimento
  • Kireç ve alçıtaşıdır.

EN UYGUN FİYATLARLA DMRSÜREN KİMYA’DA

Gaz Beton, Gözenek Oluşturucular

EN UYGUN FİYATLARLA DMRSÜREN KİMYA’DA

Pars alüminyum toz, tehlikeli ve ithal bir malzemedir.Ülkemizde bir çok firma bu tozun kullanımını bırakmıştır. Diğer alüminyum tozlarından farkı aktif özelliğinin fazla oluşudur.

EN UYGUN FİYATLARLA DMRSÜREN KİMYA’DA

Pars Alüminyum pasta,
Pars alüminyumdan farkı su bazlı oluşu ve yarı katı yarı pasta formunda tehlikesiz oluşu kullanım sebebi olmaktadır.

EN UYGUN FİYATLARLA DMRSÜREN KİMYA’DA

Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,dermag deri tabaklama,deri kimyasalları,nanotozlar,pars alüminyum pasta,ferro alaşım tozları,nanomikron tozlar,

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com

www.claypacks.com

www.nanotozlar.com

www.netyerim.net

 

Jurnalci.com

Paylaş:

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu