CHP’li Tezcan “Lafımızın arkasında duruyoruz.Evi Satmaya hazırız”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu kızının aldığı bir daire üzerinden yıpratmaya çalışan  Güneş gazetesi söz konusu eve talip olduğunu manşetten duyurdu. ‘Kılıçdaroğlu’ndan satılık rezidans’ manşetiyle çıkan gazete, “CHP lideri Kılıçdaroğlu, kızının Ataşehir’in göbeğindeki Adalar manzaralı ultralüks rezidansını değersiz göstermek için ‘100 bin dolara satarım’ dedi. Rezidansın ilk talibi de Güneş Gazetesi oldu” diye yazdı. CHP’den gazeteye yanıt gecikmedi. Parti sözcüsü Tezcan, “Lafımızın arkasında duruyoruz. Satmaya hazırız” dedi.

Kılıçdaroğlu, dün NTV’de söz konusu dairenin nasıl alındığına ilişkin anlattıklarını görmeyen gazete ısrarla evin ultralüks olduğunu iddia etti ve şunları yazdı:

“Kılıçdaroğlu, BUZGATE skandalına konu olan kızının dairesinden sanki gecekonduymuş gibi bahsetti. Adalar manzaralı ultralüks rezidansı ‘önünden otobüs bile geçmiyor’ sözleriyle kötüleyen Kılıçdaroğlu, ‘Daireyi 100 bin dolar getirene vallahi satarım’ diyerek rest çekti. Bunun üzerine gazeteniz Güneş, 100 bin dolara satışa çıkarılan daireye talip oldu. Güneş Gazetesi, Kılıçdaroğlu’na ‘Güneş olarak biz o rezidansa talibiz. 100 bin doların hazır. Tut sözünü’ çağrısında bulundu.”

CHP sözcüsü Bülent Tezcan da bugün düzenlediği basın toplantısında Güneş gazetesine yanıt verdi. Tezcan, “Lafımızın arkasında duruyoruz. Satmaya hazırız. Alım satım vergileri karşı tarafa ait olmak üzere ya gazetenin sahibi ya da avukatı hemen bize başvursun. Yaş yemedik karnımız ağrısın” diye konuştu.

Jurnalci.com

ilgili haberler