AktüelGüncelTürkiye

CHP’li Torun: İktidara geldiğimizde Kanal İstanbul’daki hiçbir şirketin parasını ödemeyeceğiz

Paylaş:

CHP’nin üç gün sürecek Belediye Başkanları Buluşması, Gaziantep’te bugün başlıyor. 11 büyükşehir, 191 il ve ilçe belediye başkanın katılacağı toplantıda, başkanların 27’nci ayı değerlendirilecek, CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun başkanlığında tamamlanması beklenilen Yerel Yönetimler Strateji Belgesi ele alınacak ve buluşmanın son gününde güçlendirilmiş parlamenter sistem ele alınacak.

Program CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun’un özel bir otelde düzenlediği basın toplantısıyla başladı. Torun, dün HDP İzmir İl Binası’na yönelik saldırıyı kınayarak, hayatını kaybeden Deniz Poyraz’a Allah’tan rahmet diledi.

Torun, toplantıları hakkında bilgi vererek, CHP’li belediye başkanlarının Antep’in 9 ilçesinde yurttaşlar ile bir araya geleceğini duyurdu. Torun, yarın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun açılış konuşmasının ardından CHP’li belediye başkanlarının da katılacağı toplantılar düzenleneceğini belirtti.

Torun, “Bu çalıştayımızda 2019 yılının üzerinden geçer 2 yılı değerlendireceğiz, önümüzdeki 3 yılı masaya yatıracağız. Belediyelerimizin başarılı hizmetlerini arttırmak ve bir vatandaşımızın daha derdine derman olmak amacımız” dedi.

Torun, Bizim belediyelerimiz vatandaşımız için çalışırken merkezi yönetim hayalı projelerin peşinden gidiyorlar. Milletle inatlaşmaktan vazgeçmiyorlar. Millet ekmek derdine düşmüşken onlar Kanal İstanbul sevdasında ısrar ediyorlar. Şunun altını çizmek isterim. Bu proje İstanbul’a yeni bir ihanet projesidir” diye konuştu

Torun, iktidarın yaptığı açıklamaları “üzülerek izlediklerini” kaydederek, “Bu ucube projeyi savunabilmek için akla mantığa sığmayacak açıklamalar yapıyorlar. Kanal İstanbul müsilajı bitirecek diyecek kadar aciz hale geldiler” dedi.

Torun, projenin maliyetinin dahi net olarak açıklanmadığını belirterek, Tayyip Erdoğan’ın maliyeti 75 milyon lira olarak duyurduğunu ancak Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun maliyeti 123 milyar lira olarak açıkladığını hatırlattı. Torun, “Onlar projenin maliyetinin değil rantının peşindeler. Biz iktidara geldiğimizde hiçbir şirketin parasını ödemeyeceğiz” diye projeyi yapan şirketleri uyardı.

Torun pandemi sürecinde merkezi yönetimin yurttaşları “yoksulluğa terk ettiğini” ancak CHP’li belediyelerin imkanlarını yurttaşlar için seferber ettiğini vurguladı. Torun, “Tüm milletimiz şahittir ki merkezi yönetim vatandaşa sırtını döndü” diyerek, CHP’li belediyelerin yurttaşların yardımına koştuğunu ifade etti.

Torun pandemi döneminde CHP’li belediyelerin yurttaşlara yaptığı yardım miktarını da paylaşarak, şunları söyledi: 

“4 milyon 550 bin haneye ayni yardım yapıldı. Kişi sayısına bunu endekslediğimizde neredeyse vatandaşlarımızın yarısına yakın vatandaşımızın talebi yerine getirildi. Bir de belediyelerimizin hizmetlerini engellemenin peşine düştüler. 15 milyon 250 bin liraya el koydular, belediye başkanlarımıza sudan bahanelerle soruşturma açtılar. Daha geçen gün Gülyalı Belediyemizin balıkçı barığına el koyacak kadar aciz hale geldiler. Gaziantep’teki bu toplantıdan tüm Türkiye’ye mesaj vermek istiyoruz. Bu mesaj azmin ve kararlılığın mesajıdır.”

Torun, ilk seçimde iktidara geleceklerini ifade ederek, “İlk genel seçimde ülkenin dört bir yanına çöken bu iktidarın saltanatına son vereceğiz” dedi.

 

Neden Potasyum Silikat Kullanılmalı?

Besleme programına alacağınız potasyum silikat bitkilerinize birçok fayda sağlayacaktır.

Çevre stresine, sıcak hava,soğuk hava, su ve toprak toksisitesini azaltma, büyüme de kök ve yaprakta büyük faydası vardır.

Topraktaki faydalı bakterilere katkısı sayesinde kök gelişimine%80’e kadar faydası olur.

Doğal bir fungusit olarak işlev görür. Bitki üzerine sıkılan potasyum silikat bitki üzerinde görünmez bir bariyer oluşturarak böcek ve mantar saldırılarını minimize ederek bitkinin zarar görmemesini sağlar. Bu sayede yetişen bitkilerin hastalıklara ve diğer zararlılara direnç kazanmış olur. Kök bölgesinde besin elementlerinin alınımını, yapraklardaki klorofil konsantrasyonunu ve RUBP karboksilaz enzimini dengeleyerek bitkinin kuvvetli bir şekilde gelişmesini sağla

Yapılan araştırmalar sonucunda klonlanan ürünlerde ve yeniden döllenen tohumların çimlenmesinde %90 a kadar bir artış gözlemlenmiştir. Bir başka araştırmada ise kuru meyve ağırlığına da etkisi olduğu görülmüştü

Kalsiyum ve borun birbirleri üzerinde sinerjik etkisine silikon desteği eklendiğinde topraktan kolayca alınamayan, taşınması zor olan kalsiyumun aşağıdan yukarı taşınmasında asansör görevi görür.

Çinko eksikliğini, aşırı fosfor, mangan, sodyum ve alüminyum toksisitesini tolere eder.

DMRSÜREN Kimya Ltd.Şti

0216 4421200-0216 4426626-0552 3307100-0552 3308100

POTASYUM SİLİKAT NE İŞE YARAR?

Kutikula tabakasının hemen altında epidermal hücrelerde bir tabaka halinde toplanır.

Biotik ve abiotik streslere karşı bitkiyi korur.

Silisyumun hücre duvarında toplanması ile böceklere karşı mekanik bir koruma etkisi sağlanır. B öcekler silisyum ile kuvvetlenmiş kutikula tabakasını geçmekte zorlanır.

Çeltikte yapılan silisyum uygulama çalışmalarına göre silisyumun çeltik yapraklarını önemli ölçüde dikleştirmiş ve kontrol (Silisyum uygulanmayan) bitkilerine göre bitki kuru ağırlığının arttığı gözlenmiştir.

Silisyum uygulanan bitkilerin daha canlı bir yeşil renge sahip olduğu rahatça göze çarpar. Bunun sebebi, yaprakların 40–70 derecelik artışları ışıktan yaralanmayı arttırdığı için bitkilerde fotosentez oranını %36 oranında arttırır ve bu da bitki kuru ağırlığında artış sağlar.

Narda Kirazda ve Domateste Çatlamaya SON..!!!
Hububatta Başakların Yatmasına ve Dane Dökümüne SON..!!!
Bitkilerde Aşırı Terleme ile Bitkilerde Su Kaybına SON..!!!
Mısır Bitkisinde Yatma Problemine SON..!!

 

Kimyadeposu.com

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları  Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,parspet hayvan bakım ve yara tozu,badimon yara tozu,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür,bit-pire kovucu,nangrafi,nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com

Jurnalci.com

Paylaş:

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu