AktüelGüncelGündemSiyasetTürkiye

CHP’nin broşürüne emniyet birimlerinden uyarı

Paylaş:

CHP'nin broşürüne emniyet birimlerinden uyarı

Emniyet Sendikası (Emniyet Sen) Başkanı Faruk Sezer, CHP’nin Halkla İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı tarafından geçen günlerde duyurulan “Polislerin sorunlarını biz çözeceğiz” broşürünün ardından emniyet birimlerine parti ismi verilmeyen bir uyarı duyurusu yapıldığını öne sürdü. Sezer teşkilata giderek broşür dağıtılamayacağını söyledi.

Independent Türkçe’ye açıklama yapan Sezer, AKP’li milletvekillerinin karakolda il emniyet müdürleriyle beraber görüldüğüne dikkat çekerek, “CHP’li gelince ‘gündelik siyasete girmeyin’ diye yazı yazılıyor. Bu da yanlış. AK Parti’li, CHP’li veya MHP’li gelse siyasetçi kimliği ile karakola gelemez. Sen siyasetçiyi her tarafa sokarsan bu sefer muhalefet de gelmek isterse gündelik siyaset için gelmeyin dediğinde o zaman kimseyi inandıramazsın. Camiye, karakola, okula siyaset amaçlı siyasetçi giremez, girmemeli” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Bu mesleğin gereğini yerine getiren polislerimizin hakkını teslim edeceğiz” sözüne yer verilen söz konusu broşürde,meslekte yükselmenin objektif kriterlere bağlanacağı, polislerin emekli olunca maaşlarının düşmesinin engelleneceği, şehit yakınları ve gaziler arasındaki ayrımcılığın kaldırılacağı ve 3600 ek gösterge sorununun çözüleceği gibi vaatler yer aldı.

Bu gelişmenin ardından dosyası Anayasa Mahkemesi’nde bekleyen Emniyet Sen Başkanı Sezer, Twitter hesabından 19 Mayıs’ta yaptığı paylaşımda il ve ilçe emniyet müdürlükleri bünyesinde telefon mesajı yoluyla iletildiğini iddia ettiği bir duyuruyu paylaştı.

‘SORUNLARIMIZIN ‘SÖZDE’ GÖRÜLMESİ CAN SIKICI’

Sezer paylaştığı duyuruya, “Bugün il/ilçe emniyet müdürlükleri bir duyuru yayınladı. Duyuruda siyasi partilerin broşür dağıtımı ile ilgili bir talimat vardı. Broşür ile ilgili bu gece canlı yayın açacak ve değerlendireceğim. Ancak emniyetin duyurusunda sorunlarımızın hala ‘sözde’ görülmesi çok can sıkıcı” notunu düştü.

Sezer’in sözünü ettiği duyuruda şu ifadeler yer alıyor:

“İlçe/şube müdürlüğünün dikkatine! Siyasi partiler ve STK’larca sözde polisin sorunları ve çözümleri konulu broşürler bastırılarak uygulama noktalarımıza, emniyet binalarımıza veya yerleşkelerimize dağıtmak üzere gelinmesi durumunda konunun günlük siyasete alet edilmemesi gerektiği uygun bir dille ve kısaca izah edilerek bu şekilde bir faaliyete izin verilmemesi hususu…”

Sezer, paylaşımın ardından çoğunluğu polis memurlarından oluşan takipçileri için sosyal medyada yaptığı canlı yayında da bu konuyu değerlendirdi.

‘CHP’NİN BROŞÜRLERİ DAĞITACAĞI BİLGİSİ ÜZERİNE DUYURU YAPILDI’ İDDİASI

Duyurunun her ne kadar parti ismi verilmese de CHP’nin broşürüyle alakalı olduğunu söyleyen Sezer, “Polislerin sorunlarını biz çözeceğiz’ diye broşür hazırlamışlar. Bunu il ve ilçe teşkilatları aracılığı ile polis merkezlerine dağıtmayı düşünüyorlarmış. Emniyet, bunun da bilgisini alınca duyuruda, ‘Broşürleri almayın, usulünce geri çevirin’ denmiş” dedi. 0

Sezer, CHP broşürlerinin emniyet birimlerine henüz dağıtılıp dağıtılmadığına dair bilgisi olmadığını kaydederek, buna karşın 7-8 ildeki polislerden kendilerine gelen uyarı amaçlı duyurulara ilişkin bildirimler aldığını söyledi.

‘BROŞÜR DAĞITAMAZSIN’

Sezer, kendisinin de emniyet birimlerine siyasi partilerin veya STK’ların broşür bırakmasına karşı olduğunu kaydederek, “Nasıl vatandaşların evlerine ziyaretler yapılıyorsa polislerin evine de mesai saatleri dışında ziyaretler yaparak görüşlerini anlatmalarında mahsur yok ama onun dışında karakola veya ekip arabasına giderek ‘senin sorununu çözeceğiz’ diye broşür bırakılmaz. Çünkü emniyet birimlerine siyaset karıştırılmamalı” ifadelerini kullandı.

CHP’nin söz konusu broşürü şu şekilde:

broşür1.jpg

PARS AHIR VE KÜMES DEZENFEKTAN TOZU

Pars dezenfektan tozu suyla temasa geçtiğinde yüksek ısı ürettiği için serpildiği ortamdaki mikrop ve asalakları öldürür ve dezenfeksiyon sağlanmış olur. Ahır içinde hayvan yokken ve uzun etkili
dezenfeksiyon yapılacaksa Pars dezenfektan tozu  ıslak zemine atılarak uygulanır Pars dezenfektan tozu suyla temasa geçtiğinde yüksek ısı üretir ve serpildiği ortamdaki mikrop ve asalakları öldürerek dezenfeksiyon sağlamış olur.  kuru zemine atılacak olursa suyla reaksiyon olmayacağı için ısı çıkmaz ve dezenfeksiyon işlemi gerçekleşmez.

 Pars  suyla temasa geçtiğinde yüksek ısı ürettiği için serpildiği ortamdaki mikrop ve asalakları öldürür ve dezenfeksiyon sağlanmış olur. Ahır içinde hayvan yokken ve uzun etkili
dezenfeksiyon yapılacaksa sönmemiş Pars ıslak zemine atılarak uygulanır. Çünkü, ahır yüzeyine toz olarak uygulandığında Pars hayvan varsa çıkan havadan, solunum
hastalıklarına neden olabilir. Bu nedenle suda seyreltilerek veya ıslak zemine uygulanması ve içeride hayvan yoksa yüksek düzey ve miktarda uygulanması tavsiye edilir. Çünkü Pars suyla temasa geçtiğinde yüksek ısı üretir ve serpildiği ortamdaki mikrop ve asalakları öldürerek dezenfeksiyon sağlamış olur. Eğer kuru zemine Pars atılacak olursa suyla
reaksiyon olmayacağı için ısı çıkmaz ve dezenfeksiyon işlemi gerçekleşmez.

1. Ahır içindeki dışkı ve kaba pisliklerin temizlenmesi
2. Ahır zeminin ıslatılması
3. Pars ın  ahır zeminine serpilmesi
4. 10 dk sonra ahır içindeki kirecin ıslanıp ıslanmadığı kontrol edilir.
5. kuru yer varsa hortum yardımı ile kirecin üzerine incecik su püskürtülerek ıslatılır
Pars suyla temasa geçtiğinde yüksek ısı ürettiği için serpildiği ortamdaki mikrop ve asalakları öldürür ve dezenfeksiyon sağlanmış olur. Eğer zemine sönmüş toz kireç atılacak olursa bu etkisini gösteremez.
Pars ın antimikrobiyal activitesi ıslak çevrede hidroksil iyonları salması ile ilgilidir. Hidroksil iyonları birçok biyomolekülle reaksiyona girme özeliğinde olan oldukça yüksek okside edici serbest radikaldir
Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,

DMRSÜRENKİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com

www.claypacks.com

www.nanotozlar.com

www.netyerim.net

Jurnalci.com


Paylaş:

DEKTROZ MONOHİDRAT

Dekstroz monohidrat, bir molekül kristal suyu içeren, saflaştırılmış ve kristallendirilmiş D-glikozudur. Nişastanın hidrolizini takiben yapılan saflaştırma, evaporasyon ve kristalizasyon gibi işlemlerin sonucunda elde edilmektedir. Saf haliyle 100’lük bir dekstroz eşdeğerine sahiptir , bu da %100 saf dekstrozun başka maddelerle bir karışımın olmadığını gösterir.

Anhidrus ve monohidrat olmak üzere iki türü olan dekstrozun monohidrat türü; nişastanın hidrolizini takiben yapılan saflaştırma, evaporasyon ve kristalizasyon gibi işlemlerin sonucunda elde edilmektedir. Dekstroz anhidrusun elde edilmesi ise,  60 oC'nin üzerinde ürünün yeniden kristalize edilmesiyle gerçekleşmektedir.

Yüksek glisemik endeksi nedeniyle sindirilmesi kolay , tüketmek için güvenli ve uzun raf ömürlüdür. Fermente olabilen bir karbonhidrat kaynağı olan dekstroz ekonomik bir şeker kaynağıdır.

Fırıncılık ürünlerinde maya besin yeri bileşeni olarak görev yapan dekstrozun olmaması durumunda mayalar, hamurun kalitesine doğrudan etkileyecek şekilde nişasta ve gluteni kendilerine besleyici bileşen olarak kabul etmekte, bu durumda mayalama sürecinde önemli gecikmelere yol açmaktadır. Eğer maya besini olarak şeker kullanılırsa, maya tüketmeden önce bunu dekstroza dönüştürmek ihtiyacı duymaktadır. Bu durum, daha fazla miktarda maya kullanımına da yol açmakta, sonuçta fırınlama öncesi uzun süreli bekletmeden kaynaklanan ekmek somununun solgun ve tazelik kaybı yaşamasına da neden olmaktadır.

Fermente olabilecek bir karbonhidrat olan dekstroz, karbondioksit için de en ekonomik kaynağı oluşturmaktadır. 

Hazır gıda ürünleri, süt ürünleri, karbone edilmiş içecekler, reçel ve jölede de yaygın şekilde kullanım alanı bulan dekstrozun sukroza göre en büyük avantajı, ılımlı bir tatlılığa sahip olması ve gıdaya özgü aromayı yok etmemesi ve sukroz kadar güçlü koruyucu etki göstermesi sayılabilmektedir. 

Karbonhidratlar içerisinde tek şekerli (monosakkarit) olan dekstroz, yüksek enerji kapasitesi sebebiyle, enerji içeceklerinde ve serumda yüksek oranda kullanılır. Dekstroz, oldukça hızlı emilme ve kana karışma özelliğine sahiptir.

Doktorlar, dekstroz monohidratı küçük çocukların beslenmesi, diyabetik hastalarında insülin şoklarına karşı, obezitenin tedavisinde, daha fazla fiziksel faaliyet gösterilen durumlarda kan şekeri düzeyinin ayarlanmasında kullanılmaktadır.

Bu özelliklerden dolayı dekstroz monohidrat, uygun vitamin ve minerallerle formüle edilerek fiziksel stres gibi durumlarda kullanılan preparatların bileşiminde yer almaktadır. 

Humektant olması, higroskopitesi ve sıkıştırılabilirlik gibi fonksiyonel özelliklere sahip olan dekstrozun anhidrat türü ise, düşük nem düzeylerinin sürdürülmesi gereken ürünlerde serbest suyu kontrol etmektedir.

Dekstroz, dehidrasyon tedavisinde de kullanılır. Vücutta metabolize edilip kaybolur ve serbest kalan su, hücre dışı ve hücre içi sıvı kompartmanındaki eksikliği tamamlar. Birincil su eksikliğinde, eksikliğin derecesine göre 3 litre veya daha fazla vermek gerekebilir.

Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com-www.nanotozlar.com-www.claypacks.com,www.potasyumsilikat.net

www.netyerim.net,www.dmrsuren.com,www.magnezyumoksit.com,www.nanomikron.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu