Çiftlik Bank CEO’su Tombalak Mehmet’in Uruguay’daki evi

Yüksek kâr payı ödemeyi vaad ederek  77 bin 843 kişiden 511.7 milyon TL toplayan Çiftlik Bank’ın sahibi Mehmet Aydın’ın Urugay’daki evinin görüntüleri ortaya çıktı.

Mehmet Aydın’ın Uruguay’da yaşadığı yere ilişkin ayrıntılara, bir yıl önce avukatına verdiği vekâletname ile ulaşıldı.

Hürriyet‘te yer alan habere göre Aydın, 8 Haziran 2017’de Türkiye’nin Arjantin’in Buenos Aires elçiliğine giderek, İstanbul’da bulunan Avukat Mehmet Tuna’ya vekâletname verdi. Aydın sunduğu belgelerde kendi kimlik bilgileri yanı sıra Uruguay’da yaşadığı yerin açık adresini de elçilik görevlileri ile paylaştı. Aydın’ın verdiği adres başkent Montevideo’nun Barriro Carrasco bölgesinde bulunuyor. Hürriyet, söz konusu adres üzerinde yaptığı araştırmalar sonrası Aydın’ın kaldığı rezidansın görüntülerine ulaştı.

Mehmet Aydın’ın adres olarak gösterdiği yerde 620 metrekare oturumlu ikişer katlı 4 adet rezidans daire bulunuyor. Özel girişi ve bahçesi bulunan tüm daireler, güvenlik, temizlik ve otopark hizmetlerinden de yararlanabiliyor. Ancak yurtdışına kaçtığı söylenen Mehmet Aydın’ın bu adreste yaşayıp yaşamadığı ya da hedef saptırmak için mi bu adresi kullanıp kullanmadığı ise bilinmiyor.

Jurnalci.com