Yaşam

Cilt sağlığını bozan 9 kötü alışkanlık! Yıllardır herkes yanlış yapıyormuş

Paylaş:

Sağlıklı bir cilde sahip olmak istiyorsanız düzenli olarak cilt bakımı yapmanız şart. Beslenme biçimi ve bakım rutini cilt sağlığını doğrudan etkiler.

Cilt sağlığını olumsuz yönde etkileyen bazı alışkanlıklar var. Bu kötü alışkanlıklar cildin erken yaşlanmasına, cildin kırışmasına, sivilce, akne ve siyah noktaların artmasına sebep olabiliyor.

1- GÜNEŞ KREMİ SÜRMEMEK

Güneş kremi sürmeyi ihmal etmek büyük bir hatadır. Güneş koruyucu krem kullanmadan güneş ışınlarına maruz kalmak erken yaşlanmaya, güneş yanığına neden olur.

Cilt kanserine yakalanma riskiniz artar. Bulutlu günlerde bile dışarı çıkmadan önce daima güneş koruyucu krem sürün. SPF 30 olan güneş kremlerinizi cildinize uygulayabilirsiniz.

2- MAKYAJLA UYUMAK

Makyajla uyumak gözeneklerin tıkanmasına yol açar. Buna bağlı olarak sivilce ve akne gibi sorunlar ortaya çıkar. Tüm makyajı ve kirleri çıkarmak için uyku öncesinde cildinizi bir jel ya da köpük yardımıyla temizlemeyi alışkanlık haline getirin.

3- YÜZÜ AŞIRI YIKAMAK

Cildinizi yağ, kir ve makyaj kalıntılarından arındırmak için temizlemeniz gerekir. Ancak cildi aşırı yıkamak doğal yağları yok eder ve cildin nem dengesine zarar verir. Cilt bariyerini bozar.

Cildinizi mutlaka nazik bir temizleyici yardımıyla sabah ve akşam olmak üzere günde 2 kez temizlemeniz yeterli olur. Cilt temizleyicilerinin mutlaka cilt tipine uygun olup olmadığına dikkat edin.

4- SICAK SU İLE CİLT TEMİZLİĞİ

Sıcak su ile cildinizi temizliyorsanız cildinize büyük zarar veriyor olabilirsiniz. Sıcak su doğal yağ dengesini bozar. Cildi kurutur ve tahriş eder. Sıcak su kullanmak cildin nem dengesini bozar. Cildin nem dengesini bozmamak için ılık su kullanmanız önerilir.

5- YETERİNCE NEMLENDİRMEME

Cilt her zaman neme ihtiyaç duyar. Cildi korumanın en kolay yollarından biri düzenli olarak nemlendirici uygulamak. Nemlendiriciyi atlamak veya cilt tipinize uygun bir nemlendirici kullanmamak kuruluk, pul pul dökülmeye sebep olur. Hatta yağ üretimini artırabilir. Cilt tipinize uygun bir nemlendirici seçerek cildinizi temizledikten sonra masaj yaparak uygulayın.

6- İÇERİĞİ SERT BAKIM ÜRÜNLERİ

Bazı cilt bakım ürünleri cildi tahriş edebilecek zararlı içeriklere sahiptir. Alkol, parfüm ve sülfatlar barındıran sert içerikler cilde zarar verir. Özellikle hassas bir cildiniz varsa nazik ve cildi tahriş etmeyen ürünleri tercih etmeniz önerilir.

7- SİVİLCELERİ SIKMAK

Sivilceler en yaygın görünen cilt sorunlarının başında gelir. Sivilceleri sıkmak cilde büyük zarar verir. Sivilceleri sıkmak iltihaplanmaya, lekelere ve bakterilerin artmasına sebep olur. Cilt sağlığınız için sivilceleri sıkmamanız gerekir. Sivilceler için mutlaka bir uzman desteği alarak doğru tedavi yöntemini uygulamanız gerekir.

8- PEELİNG YAPMAMAK

Peeling, ölü cilt hücrelerinin temizlenmesine yardımcı olur. Hücre yenilenmesini teşvik eder. Taze ve canlı bir cilde sahip olmanıza yardmıcı olur. Peeling sayesinde gözenekleriniz nefes alır. Ancak aşırı peeling yapmak cildinize zarar verir. Bu sebeple nazik bir peeling tercih edin ve haftada en fazla 1-2 kez cildinize peeling uygulayın.

9- BOYUN BÖLGESİNİ İHMAL ETMEK

Cilt bakımı yaparken boyun ve dekolte bölgesi genellikle ihmal edilir. Boyun ve dekolte bölgeleri genellikle gözden kaçar. Ancak boyun bölgesini ihmal etmek kırışıklıkların artmasına ve cildin erken yaşlanmasına sebep olabilir. Bu bölgeye de nemlendirici ve güneş kremi uygulamanız önerilir.

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu