AktüelBilim - TeknolojiÇevre

Çinko Tozu Ve Özellikleri

Paylaş:

Çinko tozu mavimsi gri renkli, saf metal bir tozdur. Çinko saflaştırılmış buharları yoğunlaştırıldığında üretilir. Bazı özellikleri tutarlı kalite, gelişmiş verim ve hızlı reaksiyon süresidir. Çinko tozu, çeşitli alanlarda birçok farklı amaç için kullanılmaktadır. Birçok fayda ve kullanımdan yararlanmak için bir madde hakkında daha fazla bilgi edinmek önemlidir.

 

Tarihçe

Metalik formunda çinko bulunmasından yüzyıllar önce, çinko cevherleri yaraları iyileştirmek ve pirinç yapmak için zaten kullanıldı. Augustus’un Romalılar zamanında 20BC’den 14AD’a kadar olan dönemde pirinç üretildi ve üretildi, ancak Hindistan’da çinko yeni bir metal olarak tanımlandığında 1374’te gerçekleşti. Çinko oksit ve çinko metali, 12. yüzyıldan 16. yüzyıla kadar Hindistan’da Zawar’da ve 17. yüzyılda Çin’de üretildi. Çinko Avrupa’da 1546’ya kadar kendi başına bir metal olarak tanımlanmadı.

 

Özellikleri

Çinko tozu veya çinko tozu mavimsi gri bir toz halinde gelir. Kokusu yoktur ve suda çözünmez. 907 santigrat derece veya 1.665 derece Fahrenheit kaynama noktası ve 419 santigrat derece veya 786 Fahrenheit erime noktasına sahiptir. Oldukça yanıcıdır ve doğru kullanılmadığı takdirde kendiliğinden yanma meydana gelebilir; Bununla birlikte, düzgün bir şekilde kullanıldığı ve saklandığı sürece normal koşullar altında çok kararlıdır.

 

Depolama ve Taşıma

Çinko tozu, yanıcı ve tehlikeli bir madde olduğu için uygun şekilde ve dikkatle kullanılmalı ve saklanmalıdır. Sıkıca kapatılmış bir kapta her zaman saklanmalı ve uyumsuz olduğu maddelerden uzak tutulmalıdır. Bu maddeler su, kükürt, güçlü asitler ve bazlar, ısı, klorlanmış çözücüler, aminler ve kadmiyumdur. Havaya karşı hassastır, ancak serin ve kuru yerlerde sabittir.

 

Uygulamalar

Çinko, toz formunda veya diğer formlarda olsun, birçok kullanımları vardır. Çoğunlukla çelikte korozyon önleyici bir madde olarak galvanizleme için kullanılır; Hassas bileşenlerin kalıp dökümünde; pirinç yapımında; boya yapımında; tıpta ve kozmetikte; ve hayvanlar, bitkiler ve insanlar için mikro besin olarak. Uygulamaya bağlı olarak çinko, çinko oksit, çinko sülfat, çinko alaşımı, çinko klorür, çinko karbonat, çinko fosfat ve çinko kromat formunda olabilir.

 

Sağlık ve güvenlik

Herhangi bir biçimde çinko maruziyeti durumunda, belirli güvenlik ve ilk yardım önlemleri alınmalıdır. Madde yanlışlıkla yutulursa kusmayı indükleyin.

 

Solunduğunda, kişiyi hemen temiz, temiz hava ve uygun havalandırma ile bir yere götürün. Ciltle teması halinde, bölgeyi 15 dakika su ile yıkayın ve kirlenmiş çamaşır veya ayakkabılardan kurtulun. Madde göze girerse aynı şeyi yap. İlk yardım önleminden sonra tahriş devam ederse, derhal bir doktora görünün.

 

American Elements, preslenmiş ve yapıştırılmış püskürtme hedeflerinin hazırlanmasında kullanılmak üzere mümkün olan en küçük ortalama tane büyüklüğüne sahip yüksek saflıkta Çinko Tozu ve Termal ve Elektron Işını (CVD) ve Fiziksel Buhar Biriktirme (PVD) proseslerinde Termal ve Elektron Işını (PVD) proseslerinde uzmanlaşmıştır. Kiriş) Buharlaşma, Düşük Sıcaklık Organik Buharlaşma, Atomik Tabaka Biriktirme (ALD), Metalik-Organik ve Kimyasal Buhar Biriktirme (MOCVD). Tozlar ayrıca su arıtma ve yakıt hücresi ve güneş uygulamaları gibi yüksek yüzey alanlarının istendiği herhangi bir uygulamada da kullanışlıdır.

Nanopartiküller ayrıca çok yüksek yüzey alanları üretir. Standart toz partikül boyutlarımız ortalama – 325 mesh, – 100 mesh, 10-50 mikron ve mikron altı (<1 mikron) aralığındadır. Nano ölçekteki çok sayıda malzeme de sağlayabiliriz. American Elements, Mil Spec (askeri sınıf) dahil olmak üzere, uygulanabilir olduğunda birçok standart kaliteye; ACS, Reaktif ve Teknik Sınıf; Gıda, Tarım ve İlaç Sınıfı; Optik Sınıf, USP ve EP / BP (Avrupa Farmakopesi / İngiliz Farmakopesi) ve geçerli ASTM test standartlarını takip eder. Tipik ve özel ambalajlar mevcuttur. Ayrıca çinko, çubuk, külçe, parça, pelet, disk, granül, tel ve oksit gibi bileşik formlarda da üretiyoruz. Diğer şekiller istek üzerine mevcuttur.

 

 

İnce çinko tozları (eski adıyla çinko tozu) endüstriyel kaplamalarda koruyucu pigment veya çeşitli kimyasal reaksiyonlarda indirgeyici ajan ve katalizör görevi görür.

 

Çinko Toz ve Tozları

 

Çinko tozları ve tozları esas olarak ince bölünmüş çinko metalidir. Çinko tozunun çinko buharının ve ‘çinko tozunun eriyik çinko atomizasyonu ürününe yoğunlaştırılmasıyla elde edilen ürüne atıfta bulunulduğu zaman bir ayrım yapılır. Bununla birlikte, toz ve toz arasındaki fark esas olarak bir incelik meselesi olduğundan, tozlar daha ince – bazen “toz” ve “toz” terimleri, ince veya kurs malzemelerini ayırt etmek için kullanılır.

Çinko tozu ve pudralar kimyasal endüstrisinde sementasyon yoluyla ya da diğer indirgemelere ulaşmak için çözümleri arıtmak için yaygın olarak kullanılmaktadır. Çinko tozlarının özel sınıfları için özel uygulamalar arasında alkalin pilleri, boyaları, yağ cmpds_fireworks ve yağlayıcılar, fren balataları, plastikler, ilaçlar ve soy metallerin geri kazanımı vardır.

Fireworks genellikle parlak, parıltılı kıvılcımlar yaratmak için çinko tozu kullanır. Çinko metal pulları, akkor olana kadar parlak bir şekilde parlayıncaya kadar ya da yeterince yüksek bir sıcaklıkta yanar. Parlak renkler yaratmak için çeşitli kimyasallar eklenebilir, ancak parıldayan çinkodur.

 

Çinko, tüm yaşamı sürdürmek için gerekli olan temel bir elementtir. Diyette, birçok enzimin önemli bir parçasını oluşturan ve protein sentezinde ve hücre bölünmesinde önemli bir rol oynayan bir eser elementtir. Fizyolojik olarak, vücutta bir iyon olarak bulunur. İnsan vücudundaki yüzbinlerce proteinin 3000’inin çinko protez grupları içerdiği tahmin edilmektedir. Buna ek olarak, insan vücudunda çinko iyonlarını salgılayan bir düzine hücre tipi vardır ve bu salgın çinko sinyallerinin tıpta ve sağlıktaki rolleri şu anda aktif olarak incelenmektedir. Şaşırtıcı bir şekilde, memeli ön beyinindeki beyin hücreleri, diğer nöronal haberci maddeleriyle birlikte çinko salgılayan bir hücre türüdür. Tükürük bezi, prostat, bağışıklık sistemi ve bağırsaktaki hücreler çinko salgılayan diğer tiplerdir. Hamilelikte ve küçük çocuklarda yeterli çinko alımının sağlanması, özellikle iyi ve çeşitli bir diyet yapamayanlar arasında bir problemdir. Çinko eksikliği anemi, kısa boy, hipogonadizm, bozulmuş yara iyileşmesi ve jeofajiye bağlıdır. Beyin gelişimi utero ve gençlerde çinko eksikliği ile engellenir. Çinko, karbonik anhidraz gibi belirli enzimlerin bir aktivatörüdür. Karbonik anhidraz, omurgalılarda karbon dioksit taşınmasında önemlidir.

 

 

 

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu