GüncelGündem

Cinsel istismara uğrayan liseli intihara kalkıştı, akrabası tutuklandı

Paylaş:

Rize’de, lise son sınıf öğrencisi G.E. (16), evde kendini iple kendisini tavana asarak intihara kalkıştı. Ailesince son anda kurtarılıp, ruhsal takviye verilmeye başlanan kızın odasında, yaşadıklarını kara kalemle çizdiği fotoğraflar bulundu. G.E.’nin akrabası B.E. (25) ise kıza cinsel istismarda bulunduğu argümanıyla gözaltına alınıp, tutuklandı.

Rize’de yaşayan lise son sınıf öğrencisi G.E., 7 ay evvel, argümana nazaran, okul servis sürücüsü akrabası, evli ve 2 çocuk babası K.E.’nin kelamlı ve fiziki tacizine uğradı. Serviste kimsenin olmadığı anlarda kızı taciz eden K.E., yaşananları anlatmaması için tehdit etti.

G.E.’nin tacizlere daha fazla dayanamayıp, yaşadıklarını haziran ayında anlattığı arkadaşları, durumu okul idarecilerine bildirdi. İdarecilerin bilgi verdiği ailenin kabahat duyurusu üzerine gözaltına alınan ve soruşturma başlatılan K.E. hakkında mesken mahpusu kararı verildi.

İNTİHAR TEŞEBBÜSÜNDE BULUNDU

Yaşadıklarının tesirinden kurtulmaya çalışırken G.E., bu kere de başından geçenleri anlattığı akrabası B.E. tarafından olayları konuşmak için çağrıldığı konutta teze nazaran cinsel istismarına uğradı. Bir müddet dehşetten yaşadıklarını kimseye anlatamayan G.E., geçen hafta durumu ailesine açtı. Aile, Rize Cumhuriyet Başsavcılığına cürüm duyurusunda bulundu.

Soruşturma başlatılırken, G.E., yaşadıklarının tesiriyle 20 Eylül’de konutta kendisini iple tavana asarak, intihara kalkıştı. Sesleri duyan anne ve babasının son anda yetişmesi ile kurtarılan G.E., ihbarla gelen sıhhat takımlarının birinci müdahalesi sonrası ambulansla Rize Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Tedaviye alınan ve ruhsal takviye verilen G.E.’nin sıhhat durumunun güzel olduğu öğrenildi.

TUTUKLANDI

Olayın akabinde B.E., savcılık talimatıyla jandarma tarafından gözaltına alındı. G.E. hakkında İsimli Tıp Kurumunca isimli muayene raporu düzenlenerek, savcılığa gönderildi. Jandarmadaki tabirinin akabinde adliyeye sevk edilen B.E., çocuğun nitelikli cinsel istismarı cürmünden dün akşam çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandı.

YAŞADIKLARINI ÇİZMİŞ

G.E.’nin yaşadığı taciz ve cinsel istismar olaylarını fotoğraflara yansıttığı ortaya çıktı. Kendisine taciz ve cinsel istismarda bulunanları ‘Joker’ sinemasının karakteri ile yansıtan G.E.’nin, fotoğraflarında intihar eden, bir köşede dehşetli bekleyen kız figürlerine yer verdiği görüldü. Kızın fotoğraflarına ayrıyeten ‘Yorgunluk yalnızca vücutta olmaz, en çok da yüreklerde, hayallerde, umutlarda olur’ notu düştüğü görüldü.

Yaşadıklarını anlatan G.E., “Bana yönelik servis sürücüsü K.E.’nin tacizleri oldu. Kardeşimin okula gelmediği vakitlerde otomobilde yalnız olmamdan faydalandı. Okulla mesken ortasında uzun bir aralık var ve bunun 10-15 dakikalık kısmı ormanlık alandan geçiyor. Servisin art kapısının açılmadığını söyleyerek ön koltuğa, yanına oturmamı söylüyordu. Yol boyunca taciz ediyordu.

Bu tacizleri arkadaşlarıma anlatınca onlar da okul idaresine ve aileme bildirdi. O bireye, mesken mahpusu cezası verildi. Ben yaşananları akrabam B.E.’ye anlattım. O da yüz yüze konuşmak için beni arkadaşının meskenine çağırdı. Evvel bu taciz olayını konuştuk sonrasında bana cinsel istismarda bulundu.

Beni ‘yaşananları herkese anlatırım’ diyerek tehdit etti ve öteki bir gün ikinci sefer bunu yaptı. Yaşadığım bu süreci resme döktüm. Kimseye anlatamadığım için de yaşadığım o süreci fotoğraflarla lisana getirdim. Bu süreç içerisinde ailemin kıymetini çok daha düzgün anladım. Ailemin dayanağı ile ben yaşadıklarımla gayret etmeyi öğrendim. Yaşanan bu tıp aksiliklere karşı kimse sessiz kalmasın, sesini çıkarsın, kimsenin yaptığı yanına kar kalmasın” diye konuştu.

“HAK ETTİĞİ CEZAYI ALMALI”

G.E.’nin babası E.E. ise “Çocuğum intihar ediyordu, onu ipten aldım. Bana ‘Baba bugün beni kurtardın, yarın kurtarabilecek misin?’ diyor. Bugün benim kızımın başına gelen yarın bir diğerinin başına gelebilir. Bu çeşit beşerler hak ettiği cezayı kesinlikle almalı” dedi. (DHA)

Paylaş:

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu