Siyaset

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD’den tüm dünyaya meydan okudu: Kutsallarımıza saldırıyı asla kabul etmiyoruz

Paylaş:

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün akşam Türk-Amerikan Ulusal Yönlendirme Komitesi (TASC) tarafından Rockefeller Plaza’da düzenlenen akşam yemeğine eşi Emine Erdoğan ile katıldı. Burada bir konuşma yapan Erdoğan,”Dünya genelindeki 2 milyar Müslüman’ın kutsallarına saldırmanın fikir özgürlüğü kisvesiyle yasallaştırılmasını asla kabul etmiyoruz.” tabirlerini kullandı.

SEÇİMDEKİ TAKVİYELERİ İÇİN TEŞEKKÜR ETTİ

Türk-Amerikan toplumunun mensuplarıyla birlikte olmaktan duyduğu memnuniyeti lisana getiren Erdoğan, “Aşkınız, sevdanız ve ahde vefanız için her birinize farklı başka şükranlarımı sunuyorum” sözünü kullandı. Erdoğan, Türk-Amerikan Ulusal Yönlendirme Komitesine 14 ve 28 Mayıs seçimlerindeki takviyeleri için teşekkür etti.

“ARAMIZA HİÇBİR HESABIN GİRMESİNE MÜSAADE ETMEYECEĞİZ”

Erdoğan, kelamlarını şöyle sürdürdü: “Kimi vakit saatler süren seyahatler yaparak, kimi vakit yağmurun, güneşin altında bekleyerek, kimi vakit bölücüler ve FETÖ’cülerin tacizlerine maruz kalarak, kimi vakit çeşitli ülkelerin engelleme teşebbüsleriyle karşılaşarak, kısacası iradelerine sahip çıkmak için pek çok fedakarlığı göğüsleyen tüm vatandaşlarıma şahsım, milletim ismine şükranlarımı sunuyorum. Oylarını almadığımız insanlarımıza da ulaşmaya, doğruları anlatmaya, onların da gönüllerini kazanmak için çalışmaya devam edeceğiz. Allah ömür, milletimiz de yetki verdikçe buralara her gelişimizde inşallah sizlerle muhabbetimizi sürdüreceğiz. Ortamıza hiç kimsenin hiçbir çıkar hesabının girmesine müsaade etmeyeceğiz. Tıpkı bir duvarın tuğlaları misali birbirimize kenetleneceğiz.

“ÜSTESİNDEN GELEMEYECEĞİMİZ MAHZUR YOK”

“HAYAT BOŞLUK KABUL ETMEZ”

Türk-Amerikan ilgilerini zehirlemek için hareket eden birtakım çıkar kümeleri var. Hakikatleri anlatarak, uygun örnek olarak, Türkiye’yi ve Türk milletini hakkıyla temsil ederek bunlara set çekeceğiz. Bu hususta resmi kurumlarımızla birlikte siz vatandaşlarıma da sorumluluklar düşüyor. Sivil topluma faal katılımınız, ülkedeki karar alma mercilerindeki temsiliniz bu bakımdan çok kıymetli. Şunu hiçbir vakit unutmayın, hayat boşluk kabul etmez. Sizin olmadığınız her yerde kesinlikle bir diğeri vardır. Sizin bıraktığınız boşluklar, ülkemize ve milletimize hasımlık besleyenler tarafından doldurulacaktır. Siz kendi haklarınızı hamasetle savunmazsanız, bunu sizin isminize bir oburu layıkıyla yapamayacaktır.

“İSLAM DÜŞMANLIĞINA KARŞI SAFLARIMIZI GENİŞ TUTMALIYIZ”

Sizlerden aranızdaki görüş ayrılıklarına takılmadan, Türkiye için tek saf ve tek yürek halinde çaba göstermenizi bekliyorum. Bu süreçte ülkemize müzahir başka toplumlarla dayanışma içerisinde olmanız uğraşımıza güç katacaktır. Bilhassa İslam düşmanlığı, ırkçılık ve nefret hatalarına karşı saflarımızı çok geniş tutmalıyız. Bu hastalıklı akımların dünyanın birçok ülkesinde toplumsal medyanın da tesiriyle giderek yayıldığını görüyoruz. Sık sık başörtüsünden, sakalından, kılık kıyafetinden ötürü nefret hatasına maruz kalan kardeşlerimizin haberini alıyoruz.

“TEPKİMİZİ AÇIKÇA ORTAYA KOYUYORUZ”

İnsan hak ve hürriyetlerine hürmet duyan hiçbir devlet bu furyaya sessiz kalmaz, kalmamalıdır. Bugün çoğunlukla Müslümanları gaye alan bu hücumların yarın kökeni, lisanı, kültürü, inancı farklı kümelere yönelmesi kuvvetle mümkündür. Cezasız kalan her hata failini azgınlaştırır. İslam düşmanlığının da önü alınmazsa failler daha da pervasız hale gelecektir. Türkiye olarak kar topu üzere büyüyen bu tehlike karşısında ikazlarımızı yapıyor, reaksiyonumuzu açıkça ortaya koyuyoruz. Bahsin memleketler arası toplumun gündeminde tutulması için çalışmalarımızı ciddiyetle yürütüyoruz. Danimarka, İsveç, Hollanda ve son olarak New York’ta kutsal kitabımız Kur’an-ı Kerim’e yönelik berbat akınlar hiçbir halde mazur görülemez. Dünya genelindeki 2 milyar Müslüman’ın kutsallarına saldırmanın fikir özgürlüğü kisvesiyle yasallaştırılmasını asla kabul etmiyoruz.

Bize nazaran bu aksiyonlar, insanları kışkırtmayı amaçlayan provokasyonlardır. Bu hücumlara karşı Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Kurulu ve Genel Konsey tarafından kutsal kitaplara yönelik her türlü şiddet hareketini milletlerarası hukukun ihlali olarak bedellendirilen kararının kabul edilmesine, malumunuz, öncülük ettik. Bu doğrultudaki çabalarımızı kararlılıkla sürdüreceğiz. Sizleri de bu uğraşa sahip çıktığınız için tebrik ediyorum.”

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu