Cumhurbaşkanı Erdoğan: Pakistan kara gün dostu olduğunu göstermiştir

Pakistan'da Başbakan Navaz Şerif ile ortak basın toplantısı düzenleyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "15 Temmuz darbe girişiminin ardından Pakistan kara gün dostu olduğunu göstermiştir.Pakistan yaptığını unutmayacağız" dedi.

Pakistan’da Başbakan Navaz Şerif ile ortak basın toplantısı düzenleyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “15 Temmuz darbe girişiminin ardından Pakistan kara gün dostu olduğunu göstermiştir.Pakistan yaptığını unutmayacağız” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İslamabad’daki temasları kapsamında Pakistan Başbakanı Navaz Şerif ile heyetlerarası görüşmeye başkanlık etti. Erdoğan, daha sonra Şerif ile baş başa görüşme gerçekleştirdi. Görüşme sonrası iki lider ortak basın toplantısı düzenliyor.

Toplantıda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamalarını satır başları şöyle: 15 Temmuz’dan sonra Pakistan yanımızda olduğunu açıkca göstermiştir. Ülkemize yapılan destek ziyaretleri bize güç vermiştir. Yıllardır hizmet ve diyalog gibi kavramları kullanan bu örgütün her türlü yola başvurabileceğini 15 Temmuz’da gördük. Darbe girişiminin ardından FETÖ ve onun Pensilvanya’daki başının olduğu artık kesinlik kazanmıştır.

40 yıla dayalı bir çalışma ile TSK, polis teşkilatı ve bakanlıklara sızma hareketi yapmışlardır. Bunun neticesinde de o gece milletin vergileriyle aldıkları uçak ve helikopterlerle bomba yağdırmış, meclis ve külliyeye bomba atmak suretiyle her türlü alçaklığı yapmışlardır. 248 kişi şehit olmuştur.
‘KARANLIK EMELLER HAKKINDA UYARIYOZ’

Tüm dostlarımızı bu örgütün karanlık emelleri hakkında uyarıyoruz. Ülkemizde FETÖ kalıntılarıyla mücadele içerisindeyiz. Pakistan’daki bazı köşe yazarlarının masumn ifadeleri kabul edilebilecek ifadeler değildir. Çünkü bu sürece bizimle yaşamadılar. Pakistan Eğitim Bakanlığı ile oluşturduğumuz işbirliği çerçevesindeki öğrenciler yine yetiştirilecektir.

Pakistan ile bu şer şebekesinin cezalandırılması için çalışmalar yapıyoruz. Pakistan gvenliğini de tehdit eden bu örgüt için Pakistan yönetimi de önlem almıştır. Şimdi ise örgütle bağlantılı şahısların 20 Kasım’a kadar ülkeyi terketmelerini istemiştir. Bunun için Pakistan’a teşekkür ediyorum

Milliyet

ilgili haberler