Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ‘Soylu istifa edecek’ iddialarına yanıt..

Cumhurbaşkanı ve AKP lideri Tayyip Erdoğan, yurtdışı ziyaretinin detaylarını anlattığı basın toplantısının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Erdoğan, PYD eski Eş Başkanı Salih Müslim’in Prag’da gözaltına alınmasıyla ilgili konuştu. Erdoğan, “Adalet Bakanımız, Dışişleri Bakanımız yakın takipte. Adım adım izliyorlar. Orayla da gerekli görüşmeleri yapmak suretiyle, bir yanlışa düşülmemesi noktasında adımlar atılıyor” dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Trabzon’daki açıklamalarının ardından ‘istifa’ edeceği iddialarıyla ilgili sorulan soruyu da yanıtlayan Cumhurbaşkanı, “Bu söylenenler veyahutta belki ifadem ağır olacak ama “ahlaksız troller” vasıtasıyla yapılanlar bizleri ciddi anlamda rahatsız etmektedir. Bakanımızın Trabzon’daki konuşmasında duygusallık olabilir ama ben de kendisiyle dün akşam görüştüm. Bu trollerin yaptığı açıklamalardaki bu tür Kabine vesaire… hiçbiri alakalı değil. Arkadaşımızın istifası asla söz konusu değil. Bu trol ahlaksızları, malesef ülkemizin birlikteliğini bozmaya yönelik atılan adımlardır. Biz emin adımlarla yolumuza devam edeceğiz. Türkiye’yi troller değil, biz idare edeceğiz.” dedi.

Jurnalci.com