Siyaset

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın TRT’deki propaganda konuşması yayınlandı

Paylaş:

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın propaganda konuşmaları TRT’de yayınlandı. Konuşmasına vatandaşları selamlayarak başlayan Erdoğan, Türkiye‘nin 14 Mayıs’taki demokrasi şölenine, hangi adaya ve hangi partiye oy vermiş olursa olsun, sandığa giderek katkı veren, yurt içindeki ve yurt dışındaki her bir vatandaşına şükranlarını sundu.

“2 MİLYON 539 BİN FARK ATTIK”

Vatandaşlara, tarihin en yüksek iştirakli seçimleri ortasında özel bir yer edinen 14 Mayıs’ta, Türkiye Büyük Millet Meclisi çoğunluğunu Cumhur İttifakı’na verdiği için teşekkür eden Erdoğan, “Cumhurbaşkanı seçiminde 27 milyonu aşkın oyla yüzde 49,5’luk orana ulaşarak, en yakın rakibimize 2 milyon 539 bin fark attık. Şahsıma gösterdiğiniz bu büyük teveccüh için de sizlere gönülden teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

“MİLLİ İRADENİN BAŞIMIZIN ÜSTÜNDE YERİ VARDIR”

Buna karşın sistem gereği seçimlerin ikinci çeşide kaldığını aktaran Erdoğan, “Milli iradenin takdirinin başımızın üstünde yeri vardır. Pazar günü bir defa daha sandık başına gideceğiz. Bu kere yalnızca iki aday ortasında tercih yapacaksınız. Sizleri 28 Mayıs’ta iradenize bir sefer daha sahip çıkmaya davet ediyorum. Hem iştirak hem de dayanak bakımından rekor oranlarla Türkiye Yüzyılı’nın muştusunu tüm dünyaya ilan edeceğimiz bir seçim yaşayacağımıza yürekten inanıyorum.” değerlendirmesini yaptı.

“DEPREMZEDELERİN ONURLARINI KORUMAK BİZİM GÖREVİMİZ”

Seçimdeki rakibi Cumhuriyet Halk Partisi Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun ülkenin ve milletin geleceği için söyleyecek rastgele bir kelamı olmadığını bu süreçte tüm açıklığıyla gördüklerini belirten Erdoğan, şöyle konuştu: “Sandıktan çıkan bildiri şudur; milletimiz kendi kıymetlerine hürmet duymayan terör örgütleriyle kol kola yürüyen, bölgesel ve global güçlerin dümen suyuna girme kelamı veren bir adaya ülkenin idaresini teslim etmeyeceğini açıkça söylemiştir. Buna karşılık muhalefet ne yapmıştır? Meclis’te çoğunluğu kaybedişinin, cumhurbaşkanlığında da açık orta geride kalışının öfkesini, hıncını, acısını, milletimizden ve bilhassa de depremzedelerimizden çıkartmaya çalışmıştır. Her vatandaşımız üzere depremzede kardeşlerimizin onurlarını korumak da bizim vazifemizdir. Hiç kimse milletimizin rastgele bir ferdine, kökeninden, inancından, mezhebinden, meşrebinden olduğu üzere siyasi tercihinden ötürü da hakaret edemez. Kendi milletine hakaret üzerine konseyi bu türlü bir siyaset lisanını reddediyoruz. Hele hele asrın felaketi 6 Şubat sarsıntılarında mağdur ve mazlum duruma düşen kardeşlerimize yapılan saygısızlıkları asla kabul edemeyiz.”

“YALAN SÖYLEYENLERİN TİYATROSU KENDİLERİNİ İLGİLENDİRİR”

Erdoğan, depremzedelere yönelik hallerin, siyaset ve ahlak bir kenara, minimum insani kıymetlerle bile bağdaşmayacağını vurgulayarak, şunları kaydetti: “Bizim için ulusal iradenin üstünlüğüne halel getirmemek de depremzede kardeşlerimize sahip çıkmak da siyasetin ve seçimin ötesinde bir sorumluluktur. Gerçekleri bal üzere bildikleri halde kendilerine inanan saf insanları kandırmak için saatlerce ekran önünde, toplumsal medyada palavra söyleyenlerin tiyatrosu kendilerini ilgilendirir. Lakin problem milletimiz, sorun depremzedelerimiz, sıkıntı ülkemizin ve evlatlarımızın geleceği olduğunda hiç kusura bakılmasın, kimsenin gözünün yaşına bakmayız. Seçim kampanyası boyunca her gün bir öbür maskeyle sahneye çıkarak milletimizi kandırabileceklerini sananlara tavsiyemiz, dönüp evvel kendilerini sorgulamalarıdır. Parti yöneticisinden medya mensubuna kadar muhalefetin tüm aktörlerinin adeta paçalarından akan kibrin gerisindeki nobranlığı milletimizin takdirine bırakıyoruz.”

“İLK CİNSTE YARIM KALAN İŞİ TAMAMLAYALIM”

Millete şimdiden bu türlü davrananların, diğer bir tabloda neler yapabileceklerinin ispatının 14 Mayıs gecesinden beri yaşananlar olduğuna işaret eden Erdoğan, “Pazar günü sandıkta birinci çeşitte yarım kalan işimizi tamamlarken tıpkı vakitte işte bu çirkinliklerin hesabını da soracağınızdan kuşku duymuyorum.” dedi.

“DAHA EVVEL YAPTIK, TEKRAR YAPARIZ”

Erdoğan, 28 Mayıs için de millete kelamlarının, 21 yıldır olduğu üzere “eser ve hizmet siyasetini kesintisiz sürdürmek” olduğuna dikkati çekerek, şöyle devam etti: “Milletimize bu ülkenin 85 milyon vatandaşının her birini, 81 vilayetinin her karış toprağını, dünyanın dört bir yanındaki milyonlarca vatandaşımızın tamamını kucaklayan bir anlayışla Türkiye’yi büyütmenin, güçlendirmenin, zenginleştirmenin gayretiyle dolu yeni bir devir taahhüt ediyoruz. Asırlık demokrasi ve kalkınma eksiklerimizi nasıl 21 yılda telafi ettiysek, bugünkü meseleleri da tekrar biz çözeceğiz. Zelzelede yıkılan kentlerimizi, 650 bin yeni konutla biz ayağa kaldıracağız. Afet tehdidi altındaki kentlerimizi, kentsel dönüşüm projeleriyle yalnızca İstanbul’da yapacağımız 1,5 milyon, toplamda 6 milyonu bulan konutla biz inançlı hale getireceğiz. Konut ve kira fiyatlarındaki artışları, hem idari ve cezai düzenlemelerle hem de konut arzının artışını teşvik ederek, biz dizginleyeceğiz. Tıpkı halde besin başta olmak üzere, insanlarımızın günlük hayatlarına direkt tesir eden fiyat artışlarının üstesinden yeniden biz geleceğiz. Zira bunun için bizim vizyonumuz var, bilgi ve deneyimimiz var, azmimiz var, yüreğimiz var, hepsinden kıymetlisi milletimize verdiğimiz kelamları yerine getirme kararlılığımız var. Daha evvel yaptık, yeniden yaparız. Daha evvel başardık, yeniden başarırız.”

“DAHA GÜÇLÜ DAYANAK PAKETLERİ HAZIRLIYORUZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bilhassa çalışanların yüksek enflasyonun yol açtığı refah kayıplarını gidermek için daima yeni çalışmalar yürüttüklerinin altını çizerek, kamu emekçilerinin maaşını 21 bin liraya çıkardıklarını anımsattı. En düşük memur maaşını da 22 bin lira düzeyine getirme kelamı verdiklerini hatırlatan Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Ülkemizin orta direği olarak gördüğümüz esnaf ve sanatkarlarımızın üretim, istihdam çıkar düzeylerini yükseltmek maksadıyla daha güçlü takviye paketleri hazırlıyoruz. Karadeniz gazı ve Gabar petrolü üzere büyük gelir kaynaklarımızın sevincini, buradan elde edeceğimiz çıkarları, direkt milletimize yansıtacak sistemlerle yaşıyoruz. Togg’un ve savunma sanayi eserlerimizin en somut örneği olduğu ülkemizi yüksek katma bedelli teknolojilerin, tasarım, üretim, ihracat merkezi yapacak tarihi adımlar atıyoruz.”

“28 MAYIS GÜNÜ DAHA GÜÇLÜ DAYANAK BEKLİYORUM”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları kaydetti: “Bölgesinde ve dünyada giderek büyüyen bir güç haline gelen Türkiye’yi yaptığımız yatırımlarla her alanda nasıl doruğa taşıdıysak, bugünkü sorunları çözerek, daha da ileriye yeniden biz götüreceğiz. Türkiye’yi kendisine gömlek biçilen, haddi, hududu belirlenen, kapasitesi baskılanan bir ülke olmaktan sizlerin takviyesiyle yürüttüğümüz gayretle çıkardık. İnşallah, ülkemizin siyasi ve ekonomik olarak global idare sisteminin doruğundaki hak ettiği yeri almasını da yeniden sizlerden alacağımız güçlü dayanakla sağlayacağız. Bunun için sizlerden 28 Mayıs günü yine ve daha güçlü bir takviye bekliyorum. Ulusal irade düşmanlarının kabusu olacak bir iştirak ve sonuçla Türkiye Yüzyılı’nda buluşmak üzere hepinizi tekrar sevgiyle hürmetle selamlıyorum.”

Kaynak: AA / Yıldız Nevin Gündoğmuş – Siyaset

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu