GüncelGündem

Cumhurbaşkanlığı YİK üyesi Şahin: Biz AB ülkeleri gibi Amerika’nın gazına gelerek gazsız kalmadık

Paylaş:

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Mehmet Ali Şahin, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın Rusya-Ukrayna Savaşı’nda denge politikası izlediğini; Türkiye’nin Avrupa ülkeleri gibi Amerika’nın gazına gelerek gazsız kalmadığını söyledi. 

AKP Karabük İl Başkanlığı Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı, Vali Nafiz Kayalı Gençlik Merkezi’nde yapıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Mehmet Ali Şahin, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin faydalarını görmeye ve yaşamaya başladıklarını, bu yeni sistemle Türkiye’ye siyasi istikrar geldiğini belirtti.

“AK Parti iktidarı kenara çekilip oturmadı, vatandaşımızın yaşadığı bu sıkıntıları nasıl çözeriz diye düşündü”

Vatandaşlarla sürekli anket yapıldığını belirten Şahin, “Özellikle son günlerde ekonomik ve enflasyon vatandaşımızın en çok rahatsız olduğu ve sıkıntı duyduğu konular. Tabii bu sadece bizim ülkemize özgü bir sorun değil, zaman zaman dünya bir takım ekonomik krizler geçirmiştir. Son 4 yıldır dünya öncelikle Koronavirüs kaynaklı bir kriz yaşadı. Tam bunu atlattık derken bu sefer de bize yakın bir bölgede Ukrayna-Rusya Savaşı başladı. Böyle olunca bu da ekonomilerin üzerine ciddi yükler getirdi. Halkımız böyle bir sorun yaşarken, AK Parti iktidarı kenara çekilip oturmadı. Acaba bu sorunları nasıl hafifletebiliriz diye vatandaşımızın yaşadığı bu sıkıntıları nasıl çözeriz diye düşündü” dedi. 

Ukrayna- Rusya Savaşı’nın tüm dünyayı etkilediği gibi Türkiye’yi de etkilediğini ifade eden Şahin, “Önce enerji krizine sonra da gıda krizine yol açtı. Tüm dünyada olduğu gibi bizi de çok ciddi bir şekilde etkiledi. Vatandaşların en çok şikayet ettiği konulardan bir tanesi de doğalgaz ve elektrik faturalarının yüksekliğidir. Savaş nedeniyle doğalgaz fiyatları 17 kat arttı” diye konuştu.

Kış ayında Avrupa’nın enerji konusunda ciddi bir sorunla karşı karşıya kaldığını aktaran Şahin, Avrupa’nın doğalgazdan mahrum kaldığını; Rusya’ya ambargo uyguladıkları için doğal gazlarının kesildiğini söyledi. 

“Avrupa ülkeleri gibi Amerika’nın gazına gelerek gazsız kalmadık” 

Türkiye’nin ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Ukrayna-Rusya Savaşı’nda denge politikası izlediğini kaydeden Şahin, şu ifadeleri kullandı: 

“Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan bu kışı rahat geçireceğiz, dedi. Çünkü biz Avrupa ülkeleri gibi Amerika’nın gazına gelerek gazsız kalmadık ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan bu konuda bir denge politikası takip etti. 

“Bu 6’lı masayı teşkil eden partiler iktidarda olsaydı Avrupa’nın yaşadığı sıkıntıları aynen yaşıyor olacaktık” 

Şimdi örnek teşkil etsin diye söylüyorum; bu 6’lı masayı teşkil eden partiler iktidarda olsaydı Avrupa’nın yaşadığı sıkıntıları aynen yaşıyor olacaktık. Çünkü savaş çıktıktan sona Kılıçdaroğlu, ‘Rusya’ya ambargo uygulayalım, NATO ile birlikte hareket edelim’ dedi. Sayın Akşener de aynısını söyledi. Amerika ile birlikte hareket edelim. Hatta Rusya’dan almış olduğumuz S-400’leri iade edelim, dedi. Hatta Akkuyu’daki Nükleer Santrali durduralım, dedi. Yani Rusya ile Köprüler atalım. Eğer iktidarda onlar olsaydı ve bunu yapıyor olsaydı şu anda Avrupa Birliği ülkelerinin yaşadığı sorunun daha büyüğünü biz yaşıyor olacaktık. Peki, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ne dedi? Biz Ukrayna’ya da Rusya’ya da sırtımızı dönemeyiz. Ukrayna da Rusya da bizim komşularımızdır.” 

“Erdoğan savaşın içinden barış çıkarmaya çalışan bir liderdir” 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Rusya’nın yaptığı bir takım yanlışları Putin’in yüzüne söylediğini dile getiren Şahin, “Ukrayna’ya saldırılarak yanlış yaptın, hata yaptın, dedi. Şimdi 4 bölgede referandum yaparak Rusya’ya bağlama kararını açıkladı Putin. Biz hemen açıklama yapıp, ‘Bu kararı kabul etmiyoruz’ dedik. Bunu söylüyoruz ama dik duruş sözünün arkasındaki duruş, dobra dobra olmak bugün artık dünyada en çok prim yapan, takdir toplayan karakter olduk. Bugün hem Zelenski ile hem de Putin ile konuşabilen başka bir lider var mı? Yok. Cumhurbaşkanımız dünyanın böyle içinden geçtiği kritik bir dönemde savaşın içinden barış çıkarmaya çalışan bir liderdir. Böyle bir lidere sahip olduğumuz için Allah’a hamd ediyoruz” şeklinde konuştu. 

“20 yılı aşkın bir sürenin oluşturduğu tecrübeyle bu icraatlarını gerçekleştiriyor” 

“Kriz dönemlerinde ülkelerin başında güçlü liderlerin olması lazım” diyen Şahin, şu ifadelere yer verdi:

“Şu anda Avrupa ülkelerinde böyle bir lider olmadığı için sorun yaşanıyor. Eskiden Merkel vardı, siyaseti bıraktı. Şuanda onun yerine gelen başbakanın bir şeyden anladığı yok. Dünyayı da tanımıyor. Avrupa Birliği’ndeki ülkeleri de tanımıyor. Bir sorun çözme kabiliyeti yok. Bir de Macron var onun da işi gücü Recep Tayyip Erdoğan’ı kıskanmak ve sözlerine yansıtmak. İşte bu dönemlerde Recep Tayyip Erdoğan hem Türkiye, hem dünya için gereklidir. Bunu onunla uzun yıllar siyaset yapmış bir kardeş olarak söylemiyorum bir vatandaş olarak söylüyorum. Çünkü bu tür liderler kolay yetişmiyor. Recep Tayyip Erdoğan 20 yılı aşkın bir sürenin oluşturduğu tecrübeyle bu icraatlarını gerçekleştiriyor. Dünyada tanımadığı lider yok. Görev başında liderlerin en tecrübelisi kim diye sorarsanız, ilk sırada Recep Tayyip Erdoğan gelecektir.” 

AKP hükümetlerinin 20 yıllık iktidarında Türkiye’ye önemli hizmetler yaptığını anlatan Şahin, “İktidara gelmek için 6’lı masa oluşturmuş muhalefet partileri ne yapıyor? ‘Ekonomi bitmiş, hazine sıfırı tüketmiş’ söyledikleri bu. İflas etmiş olan bir ülke vatandaşlardan olan alacağının 300 milyar lirasına yakınını almaktan vazgeçer mi? Asgari ücreti bir yılda yüzde 94 artırabilir mi? Sosyal yardımları 15 milyar liradan 40 milyar liraya çıkarabilir mi? Vatandaşın doğal gaz faturalarının yüzde 80’ini karşılayabilir mi? 6’lı masa ikide bir bir araya gelip yemek yiyorlar. Sonrasında bir bildiri yayınlıyorlar. Bunu 6 defa yaptılar. Yedincisini pazar günü yapacaklar. Bu 6’lı ittifak Allah muhafaza bir savaş çıksa bu savaşla ilgili bir bildiri açıklayana kadar savaş biter. Bunlardan bir şey olmaz. Şimdi seçilecek bir aday arıyorlar. Meral Hanım ikide bir diyor ki, ‘Seçilecek aday arıyoruz’. Meral Hanım, Karabük’ten sesleniyorum. Ben size seçilecek bir aday söyleyeyim mi? Recep Tayyip Erdoğan’dır. Başka arayışlarınız beyhudedir” dedi. (İHA) 

Paylaş:

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu