”Darbe laikçi ve Kemalist şebekelerden gelecek”

Yeni Şafak gazetesi yazarlarından Yusuf Kaplan, “darbe söylentilerinin ciddiye alınması gerektiği” görüşünü dile getirdi. “Bu kez, pat diye darbe yapmaya kalkmayacaklar” diyen Kaplan’a göre darbe “Kemalist şebekelerden gelecek.”

Kaplan, bugünkü köşe yazısında da Türkiye’de yeni bir darbe girişimi olacağı iddialarını yazdı.

Kaplan’ın yazısından bir kısım şöyle:

Eğer yeni bir darbe girişimi daha gerçekleştirilecek olursa, pattadanak darbe yapmayacaklar!

Ortamı darbeye hazır hâle getirecekler!

Bunun için planlanan ilk stratejiyi yüzdeyüz başardıklarını üzülerek söylemek zorundayım: 15 Temmuz’da Erdoğan’ın çağrısından önce sokaklara dökülen cemaatler, tarikatlar, sivil toplum kuruluşları büyük algı operasyonlarıyla şeytanlaştırıldılar; saygınlıkları da, toplumdaki sosyolojik karşılıkları da büyük yara aldı, kelimenin tam anlamıyla büyük darbe yedi; planlanan darbenin başarıya ulaşmasının önündeki en büyük engel büyük ölçüde ortadan kaldırıldı; bu ülkede bu toplumun Müslüman omurgasını oluşturan ve koruyan yegâne ve sarsılmaz kaynaklar olan cemaatler, tarikatlar aşağılanacağı kadar aşağılandı; toplumun özellikle cemaatler ve tarikatlar üzerinden tam bir inanmışlık ve adanmışlıkla hainlere, darbecilere direnme güçleri kırıldı!

Burada çok hayatî bir noktaya parmak basmış oluyorum. Darbe, laikçi, Kemalist şebekelerden gelecek… PKK, FETÖ darbede kendilerine verilecek uşaklık rollerini oynayacaklar seve seve, elbette!

Devleti de, halkımızı da dikkatli ve teyakkuz hâlinde olmaya davet ediyorum. Allah, ülkemizi şer şirret güçlerin oyunlarından korusun, bize de basiret versin.

Hükümete yakınlığıyla bilinen bazı yazarlar, geçen hafta ABD’li Rand şirketinin yazdığı bir rapor üzerinden “darbe” uyarıları yapmaya başlamıştı. Bu yazarlardan birisi de Yusuf Kaplan’dı.

Jurnalci.com