Siyaset

Davutoğlu’nun sözleri iktidarın hoşuna gitmeyecek: Başbakanken kullandığım uçakla uyuşturucu taşındı

Paylaş:

Gelecek Partisi Genel Lideri Ahmet Davutoğlu, partisinin bir müddettir üzerinde çalıştığı ‘Uyuşturucu ile Topyekun Gayret Hareket Planı’nı açıkladı. Genel Merkez’de kameralar karşısına geçen Davutoğlu, iktidara sert sözlerle yüklendi.

“ÜLKEMİZ İÇİN UTANÇ VERİCİ”

Uyuşturucuyla temaslı hatalar nedeniyle cezaevindeki tutuklu sayısının çokluğuna dikkat çeken Davutoğlu, iktidarı milletlerarası kirli kesimin modülü olmakla suçladı. Davutoğlu, “Adalet Bakanlığı bilgilerine nazaran ülkemizde 2021’de ceza infaz kurumlarındaki 297.726 şahıstan 100.140’ının uyuşturucu husus temaslı cürümlerden tutuklu ya da hükümlü olması bu sorunun yaygınlığını göstermesi bakımından son derece çarpıcıdır. Demokratik yollarla işbaşına gelmiş bir iktidarın böylesi kirli bir milletlerarası kesimin modülü olarak anılması ülkemiz için sahiden utanç vericidir” dedi.

“ÜZERİNDE AY YILDIZ OLAN UÇAK KOKAİNLE YAKALANDI”

8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın aldığı uçağı başbakanlık yaptığı periyotta kendisinin de kullandığını belirten Ahmet Davutoğlu, o uçağın Brezilya’da kokainle yakalanmasını hatırlattı. Davutoğlu, “Bu ülke ismine utanç duyduğum bir olayı anlatmak istiyorum: Merhum Özal birinci sefer Cumhurbaşkanları kullansın diye bir uçak almıştı. Üzerinde ay yıldız olan Türkiye’yi temsil eden bir uçak, ben de kullandım bu uçağı. Bu uçak bir şirkete 1,5 milyar dolara satılmış ve bu uçak Brezilya’da içinde kokain yakalanarak el konuluyor. Üzerinde ay yıldız olan uçak kokainle yakalandı. Şayet bu uçak bu biçimde yakalandıktan sonra İçişleri bakanı o koltukta oturuyorsa ve Cumhurbaşkanının sesi çıkmıyorsa kimse ulusal haysiyetten bahsedemez” tabirlerini kullandı.

“BU MİLLET BUNU UNUTMAZ”

Davutoğlu, “Şimdi nerede bu uçak ne oldu o dava biliyor muyuz? Basını denetim ederseniz, yayın yasağı getirirseniz bir mühlet bu olayı göz gerisi edebilirsiniz fakat bu millet bunu unutmaz” diye konuştu.

“UYUŞTURUCU İLE ÇABAYI TEK MERKEZDEN YÖNETECEĞİZ”

Gelecek Partisi başkanı kelamlarını şu biçimde sürdürdü: “Uyuşturucuyla çaba konusunda çok kapsamlı ve titiz bir çalışma yapıyoruz. Pekala nedir stratejimiz? Hami önlemler, önleyici önlemler ve rehabilite edici önlemler. Tam saha markajı olmadan uyuşturucu engellenemez. 5 kademede bir süzgeç stratejisi uygulayacağız. Birinci basamak, uyuşturucu kaynağına engelleme. Uyuşturucuyla çabayla ilgili çok özel bir teşkilat kuracağız. Terörle uğraş üzere bir teşkilat olacak. Türkiye içindeki bütün uyuşturucu dağıtım kanalları yerle bir edilecek. ‘Uyuşturucu ile Uğraş Merkezi’ kuracağız. Uyuşturucu ile çabayı tek bir merkezden yöneteceğiz ve bütün bakanlıklar bu uyumun bir kesimi olacak.”

NE OLMUŞTU?

Bir İspanyol yolcu ve Türk mürettebatın olduğu Türk ACM firmasına ilişkin uçak, 4 Ağustos’ta Brezilya’daki küçük bir kasaba olan Ribeirao Preto’dan kalkan uçak resmi kayıtlara nazaran Brüksel’e gidiyordu. Uçak, gümrük ve pasaport süreçleri için memleketler arası nitelikteki Fortaleza’ya inmek zorunda kaldı. Denetimlerde 24 bavulda 1200 tablete bölünmüş 1 ton 303 kilogram 99 gram kokain bulundu. Kaptan Pilot V.D. baskın sırasında motorları çalıştırıp kaçmaya yeltindiği, Brezilya polisinin silah çekerek uçağı durdurduğu kaydedildi. Türk Pilot V.D. ve İspanyol yolcu Angel Alberto Gonzalez Valdes tutuklandı.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Siyaset

Paylaş:

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu