Dayakcı Zabıta Müdürü Belediye’ye ait İSTON A.Ş.de yönetim kurulu başkanıymış..

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Zabıta Daire Başkanı Tayfun Karali’nin bir zabıta memuruna attığı dayak tepki çekti. Zabıta memurunun emniyet şeridini kullandığını gören Tayfun Karali, sürücüsünü yanına çağırdı. Daire Başkanı bağırdı, zabıta memuru ise “hazır ol”da onu dinledi. Tayfun Karali bağırıp çağırmakla kalmadı, herkesin ortasında zabıtayı defalarca tokatladı. Ekmeğinden olmamak için sesini çıkarmayan zabıta, Daire Başkanı’nın dayağı karşısında önüne bakıp bekledi. Bu yaşananlara zabıta daha fazla dayanamadı. Bir süre sonra bayılıp, olduğu yere yığıldı. Kendinden geçen zabıta ambulansla hastaneye kaldırıldı, darp raporu aldı.

Zabıta Daire Başkanı Tayfun Karali’nin saldırısına sosyal medyadan büyük tepki geldi. Bu tepkilerin ardından gece yarısı Twitter hesabından bir açıklama yapan İBB Başkanı Mevlüt Uysal, görüntüleri kendisinin de çok üzücü ve insanlık adına utanç verici bulduğunu yazdı. Uysal mesajında ayrıca Zabıta Daire Başkanı Tayfun Karali’yi görevden uzaklaştırdığını ve hakkında soruşturma başlattığını açıkladı.

İBB Başkanı Mevlüt Uysal, Tayfun Karali’yi Zabıta Daire Başkanlığı görevinden aldı, ancak Karali’nin bir başka görevi daha bulunuyor. Zabıta Daire Başkanlığı dışında Tayfun Karali’nin İBB’nin şirketi İSTON’da “yönetim kurulu başkanı” olduğu ortaya çıktı.

 İstanbul Ticaret Odası kayıtlarına göre İSTON şirketinin yönetimi:

İBB’nin İSTON şirketinin yönetim kurulu başkanı Tayfun Karali’nin görevine son verip vermeyeceği ise merak konusu(odatv)

Jurnalci.com

 

ilgili haberler