Demirören AVM’de saklanan ölümün görüntüleri çıktı

Demirören AVM’de, bir çocuğun yürüyen merdiven boşluğuna düşerek yaşamını yitirdiği olayın görüntüleri ortaya çıktı. Bir görgü tanığı, AVM’de sağlık çalışanı olmadığı için kalp masajını çevreden yardıma gelenlerin yaptığını söyledi.

İstanbul’da bulunan Demirören AVM’de 2 gün önce bir çocuğun yürüyen merdiven boşluğuna düşerek ölmesiyle ilgili yeni iddialara ulaşıldı.

Gazete Duvar’a ulaşarak bilgi veren bir görgü tanığı, çocuğun Tunuslu ve 4 yaşında olduğunu olayın ardından, AVM’de sağlık çalışanı olmadığı için kalp masajını yardıma gelenlerin yaptığını ve çocuğun daha sonra hastaneye götürüldüğünü belirtti.

 Olayın ardından savcılık ve AVM yetkililer tarafından inceleme yapıldığını belirten görgü tanığı, çocuğun yerde yatarken çekilmiş görüntülerini de iletti.

 AVM’de olayın yaşandığı yürüyen merdivenin cam koruması da zarar gördü ve daha sonra tamir edildi. Demirören AVM ise konuyla ilgili henüz bir açıklama yapmadı.

 GÖRGÜ TANIĞI ANLATTI

Twitter kullanıcısı Emre Korbek de olaya tanık oldu. Korbek, Twitter hesabından yazdığı mesajda olayı şöyle anlattı:

 “27 Temmuz Cuma günü saat 16.00 sularında küçük bir çocuk Demirören AVM ‘de zemin kata düştü. AVM’de konuşulanlara göre yürüyen merdivenlerin kenarlarında olan boşlukların bir tanesinden düşmüş. Olayın gerçekleşmesinden 1-2 dakika sonrasında oradaydım.

 Annesinin çığlıklarıyla AVM inliyordu. Ne olduğunu anlamak için aşağı kata baktığımda çocuğun hareketsiz olan bedenini ve başında annesini gördüm. Anlatılanlara göre yürüyen merdivenin kenarındaki boşluktan aşağıya düşmüş.

  Demirören AVM ‘ye birçok kez gittim. Zemin katta güvenlik amacıyla boydan boya bir file bulunuyordu. Daha öncesinde bir olay yaşandı da mı böyle bir önlem aldılar bilmiyorum. Dün herhangi bir file olmadığı için küçük çocuk direkt olarak zemine düştü.

 Annesi ve birkaç insan çocuğun başında toplanmışlardı. Galiba kalp masajı yapıyorlardı. Bugün ufak çaplı bir haber sitesinde çocuğun öldüğüne dair bir haberle karşılaştım. Gerçekten çok üzüldüm.

 Olay sonrasında AVM güvenlikleri insanları uzaklaştırmaya çalıştılar. 16:30’da başka işimin olması nedeniyle olay yerinden ben de ayrıldım. 1-2 saat sonrasında Demirören AVM ‘ye tekrardan dönmem gerekti.

 Birkaç çalışan hızlıca tüm yürüyen merdivenlerin yanındaki boşluklara cam takmaya çalıştıklarını gördüm. Bazı şeyler yaşanmadan önlem almak yerine neden her seferinde kötü şeylerin yaşanması bekleniyor? Kusurların örtülmesi mi önemli yoksa o küçük çocuğun canı mı? @demirorenist

 Hiçbir şekilde bu olayların haberlerini yapmayan başlıca medyayı da tebrik ediyorum. Görevinizi layığıyla yerine getiriyorsunuz. Büyük şirketlerin ve şahsiyetlerin itibarları zedelenmesin diye her seferinde suskunları oynayan siz kendinize haberci demeyin! @dhainternet”

 NE OLMUŞTU?

 İstanbul’un Beyoğlu ilçesinde bulunan Demirören AVM’de, 27 Temmuz günü, bir çocuk yürüyen merdiven boşluğundan düşerek hayatını kaybetti.

 İleri Haber’e konuşan görgü tanıkları “Yürüyen merdivenlerin yanındaki boşluktan aşağı düştü, normalde merdiven kenarında cam olması gerekirken sadece bu katta cam ya da herhangi bir koruyucu önlem yok” demişti.

Jurnalci.com