AktüelGüncelTürkiye

Demirören yapılandırma için bankalarla görüşüyor

Paylaş:

Demirören yapılandırma için bankalarla görüşüyor

Doğan Medya Grubu’nu satın alması için yaklaşık üç yıl önce 750 milyon doları Ziraat Bankası’ndan olmak üzere toplamda 1,5 milyar dolar kredi kullanan ve bu kredileri ödemeyen Demirören Grubu, borç yapılandırması için harekete geçti. Edinilen bilgiye göre, Demirören Grubu faiziyle birlikte 850 milyon dolara ulaşan borcun faizini sildirmek için banka ile bir görüşme gerçekleştirdi. Demirören Grubu’nun Ziraat Bankası’ndan kullandığı 750 milyon dolar tutarındaki krediyi ödemediğine yönelik iddialar, yapılandırma için harekete geçilmesi ile doğruluk kazandı. Demirören Grubu’nun ayrıca başka kurumlara da yüz milyonlarca dolar borcu olduğu ve bu borçları yapılandırmak istediği de kaydedildi.

Demirören Grubu’nu borçlarını Meclis gündemine getiren ancak “ticari sır” yanıtı alan CHP ise Ziraat Bankası’nın üç yıldır harekete geçmemesini eleştirdi. Vatandaşların birkaç yüz TL’lik borçları yüzünden icralık olduklarını ve Ziraat Bankası’nın geri adım atmadığını kaydeden CHP Milletvekili Alpay Antmen, şöyle dedi: “Bu konuda soru önergesi verdiğimiz ama açık yanıt alamadığımız kredinin akıbetini ancak şimdilerde öğrenebiliyoruz. Bu paranın üç yıllık akıbetinin belli olması gerekiyor. Faizinin tam olarak ne kadar olduğunu bilmemiz gerekiyor. Bu para, yurttaşlarımızın cebinden çıkmamalı.”

Demirören Grubu’nun iktidar yandaşlığını halkın parası ile yaptığını ifade eden Antmen, “Koskoca yayın grubunu hem çok ucuza satın alıyorlar hem parasını halka ödetiyorlar hem de bu parayı iade etmiyorlar. Bu, ancak kabile devletinde olur” diye konuştu.

Doğan Grubu ile iktidar arasında yaşanan sorunların ardından çok sayıda yayın, Demirören Grubu’na satılmıştı. Piyasa fiyatının çok altında gerçekleşen satışla, Fanatik, Hürriyet, Hürriyet Daily News ve Posta gazeteleri ile Cartoon Network, Boomerang, CNN Türk, Çocuk Smart, Dream Türk, Kanal D, NBA TV ve Teve 2 kanalları ve çok sayıda dergi ile radyo da Demirören Grubu’nun oldu.

KURŞUN OKSİT MÜRDESENK NEDİR?

Kurşun oksit , PbO, mol ağırlığı 223, sırlarda çok kullanılan oksitlerden biridir.

880C’de erimeye başlar.

Başta ucuz olması ve çok iyi eritici özelliğinin olmasından dolayı tercih edilir.

Özellikle ham çömlekçi sırların yapımında kullanılan bir hammadde olup, renksiz parlak sırlara sarımtırak bir görüntü verir.

Kurşun oksit, çinko oksit ve silis ile birlikte kullanılırsa çözünürlüğü artar.

Sırı yumuşatarak ona esneklik kazandırır, gerilme yeteneğini artırır.

Sır çözeltisinin viskozitesini düşürür.

Alkalilerle karıştırıldığında sırın genleşme katsayısını düşürür.

Kırınım katsayısının yüksekliğinden dolayı çok parlaklık verir.

Bu nedenle artistik ve süs amaçlı formlarda daha çok kullanılır.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

0552 3307100-0532 5466184

www.kimyadeposu.com

Kimyadeposu.com

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,parspet hayvan bakım ve yara tozu,badimon yara tozu,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür,bit-pire kovucu,nangrafi,nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com

Jurnalci.com

Pars Alüminyum Tozu

Kullanım Alanları

• Gümüş rengi için kullanılır,

• Kimyasal olarak alüminyum Tozu kontrollü reaksiyon değerleri için poliofelin, sentetik alkol ve alüminyum-bazlı kimyasalların kimyasal üretiminde tercih edilmektedir, ve plastik ve kozmetik sektöründe kullanılır,

• Roket Yakıtı olarak kullanılır,

• Fotovoltaik kalın film pastası olarak güneş pillerinin üretiminde elektrik iletkeni olarak kullanılır,

• Metallurji sektöründe redüktör (indirgen madde), ısı kaynağı ve alaşımlama katkısı olarak kullanılır,

•Alüminyum Tozunun ekzotermik özelliğinden dolayı alüminatermik uygulamalarda ve ekzotermik kaynaklarda sıklıkla kullanılır,

• Refrakter olarak çelik endüstrisinde kullanılır,

• Yapışkan, dolgu macunu ve kaplama olarak uzay ve askerî uygulamalarda kullanılır,

• Patlayıcı olarak maden, havai fişek ve askerî savunma sektöründe kullanılır,

• Toz metalurjisinde çeşitli parçaların üretiminde kullanılır.

DMRSÜREN Kimya LTD. ŞTİ.

Kimyadeposu.com

0216 4421200 - 0552 3307100

Kurşun oksit, mürdesenk, çinko tozu, alüminyum pastası, spekularit, demir tozu, mangan dioksit, mikronize manganez, mangan tozu, kurşun monoksit, magnezyum oksit, magnezyum sülfat, netyerim.net, claypacks.com, nem alıcılar, aktif kil paketleri, silika jel, kaolin, potasyum silikat, sıvı kükürt, sıvı kaolin, diyatomit, hayvan altlığı, sepiyolit, pars lime sülfür, hadjin yılan kovucu.
Paylaş:

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu