Siyaset

Dendias Türkiye çıkışıyla dikkat çekti: Seçimlerden sonra sorunları çözebiliriz

Paylaş:

Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias, Lübnanlı mevkidaşı Abdullah Bou Habib ile bir ortaya geldi. İkili görüşmede bölgesel hususlar üzerine değerlendirmelerde bulunan Dendias’ın Türkiye‘yle ilgili kullandığı tabirler dikkat çekti.

TÜRKİYE’YE MÜNHASIR EKONOMİK BÖLGE MESAJI

Libya’da “yeni bir hükümetin seçilmesinin” akabinde Yunanistan’ın Libya ile münhasır ekonomik bölgelerin hudutlarının belirlenmesini “dört gözle” beklediğini söyleyen Dendias, “Bu, diğer bir istikrar üçgeni yaratacaktır: Doğu Akdeniz’de Yunanistan, Mısır, Libya… Ve bu örneğin komşu Türkiye‘ye de genişletilmesini istiyoruz” dedi.

“TÜRKİYE’DEKİ SEÇİMLERDEN SONRA UYUŞMAZLIĞI MÜZAKERE EDEBİLİRİZ”

Dendias, Türkiye ile tek ihtilafın deniz yetki alanlarının sonlandırılması olduğunu sav ederken, problemlerin tahlili için seçimlerden sonrasını işaret etti. Yunan Dışişleri Bakanı, “Türkiye’deki seçimlerden sonra, Türkiye ile olan tek ikili anlaşmazlığımızı her vakit Milletlerarası Deniz Hukuku temelinde müzakere edebileceğimizi umuyoruz” diye konuştu.

“TÜRKİYE PROVOKASYON PEŞİNDE KOŞUYOR”

Dendias, Türkiye’nin “provokasyon peşinde koşup memleketler arası hukukla hiçbir ilgisi olmayan durumları dayatmaya çalışarak, Türk hükümeti ile Trablus hükümeti ortasındaki son geçersiz, yasadışı, var olmayan hidrokarbon kullanım mutabakatı üzere coğrafyayı ve kolay sağduyuyu göz arkası eden tahliller arayarak” tam aksisi tarafta hareket ettiğini ileri sürdü.

Paylaş:

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu