Deniz Seki nihayet özgürlüğüne kavuştu.

  Uyuşturucu davasında” hüküm giyen pop şarkıcısı Deniz Seki, bugün cezasını tamamlayarak 2.5 yıl sonra özgürlüğüne kavuştu .Sevenlerinin ve bir gazeteci ordusunun kendisini beklediği Deniz Seki, büyük bir sevgi seli içinde tahliye oldu. Ünlü şarkıcının elindeki papatya demeti ve başındaki papatya tacı dikkati çekti.

Deniz Seki cezaevinden çıkarken izdiham yaşandı.Deniz Seki ,” sizi çok özledim ,çok zorlu bir yolculuktu ,iki gün sonra basın toplantısı yapacağım.Şimdi müsadenizle ben biraz dinlenmek istiyorum.Çok teşekkür ederim ” dedi.

2009 yılında jandarmanın düzenlediği uyuşturucu operasyonunda gözaltına alınan Deniz Seki, hakkında uyuşturucu ticareti yapmak suçlamasıyla İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen ilk davada serbest bırakılıp hakkında tutuksuz yargılanma kararı çıkarılmıştı.

Ancak bir süre sonra mahkeme tarafınca Seki hakkındaki karar bozuldu ve ünlü şarkıcı hakkında yakalama kararı çıkarıldı. Mahkeme Seki’nin yakalama kararını tutukluluğa çevirdi. Seki aleyhine 18 Şubat 2010 tarihinde uyuşturucu ticaretine yardım etmek suçlamasıyla 8 yıl hapis cezası istendi. Ayrıca davayı yöneten savcı, Seki’nin uyuşturucu madde kullanmak suçundan tedavi edilmesine ve denetimli serbestlik uygulanmasına karar verilmesini istedi.

Davada Seki’nin eski sevgilisi Hüsnü Şenlendirici’nin de ifadesine başvuruldu. 24 Şubat 2010 tarihinde görülen davanın ardından Seki, Bakırköy Kadın ve Çocuk Tutukevi’ne götürüldü. Savcıya verdiği ifadede Seki, “Ben sadece içiciyim. Ticaret yapmadım” sözlerini sarf etti.

47 yaşındaki pop yıldızı, cezaevinde geçirdiği 218 günün ardından 2 Kasım 2010 tarihinde görülen ilk duruşmada tahliye edildi.

Ancak İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi, 6 yıl 3 ay hapis cezası onanan ve dava dosyasını İnfaz Savcılığı’na gönderilen şarkıcı Deniz Seki hakkında yakalama kararı çıkardı. Yakalama kararının ardından ünlü şarkıcı izini kaybettirdi.

5 Kasım 2014’te Esenyurt’ta saklandığı evde gözaltına alındı. Çıkarıldığı mahkemece tutuklanan Seki 16 Kasım 2014’te tekrar cezaevine gönderildi.

  Deniz  Seki’nin kardeşi Serkan Seki ve nişanlısı Faruk Salman, 46 yaşındaki şarkıcının özel eşyalarını kolilerlecezaevinden dışarı çıkardı. İki kutuya konulan eşyalar araca konuldu.

Deniz Seki’nin avukatı Naim Karakaya, tahliye için adliyeden gelecek evrakları beklediklerini açıkladı.

Deniz Seki için sabahın erken saatlerinden itibaren hayranları ve gazeteciler cezaevi önünde beklemeye başladı. Pankart açan Seki hayranları şarkıları söyleyerek bekleyişini sürdürüyor.

2014 yılından bu yana kaldığı Bakırköy Kadın Kapalı cezaevi’nden çıkan ünlü şarkıcı, 2 gün sonra basın toplantısı düzenleyecek. Seki, basın toplantısının ardından nişanlısı Faruk Salman ile birlikte uzun bir tatile çıkacak.Cezaevince kaldığı sürece iki kitap yazan ,ingilizce öğrenen ,aşçılık kurslarına katılan Seki ,hatta özel izin ile dizi çekimlerinde de bulundu.

ilgili haberler