Denizli’de deprem,şiddeti 6!

Denizli’nin Bozkurt ilçesinde 6 büyüklüğünde yer sarsıntısı meydana geldi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, Denizli’nin Bozkurt ilçesinde saat 14.25’te 6 büyüklüğünde yer deprem kaydedildi.

İlçeye bağlı Armutalanı köyüne 1,74 kilometre mesafede yaşanan depremin 7,09 kilometre derinlikte meydana geldiği belirlendi.

Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü’nün bilgilerine göre, yerin 9 kilometre altında meydana gelen Çardak’taki depremin büyüklüğü 4.1 olarak ölçüldü.

Baklan’da meydana gelen depremin büyüklüğü ise 5.7 olarak ölçüldü. İkinci deprem ise yerin 10 kilometre altında meydana geldi.

Deprem, Antalya, Burdur ve Isparta’da da hissedildi.

Depremin can ve mal kaybına yol açıp açmadığının belirlenmesi için araştırma devam ediyor.

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, depremle ilgili şu bilgileri verdi:

‘Ekiplerimiz destek için sahaya çıktı. Baklan, Bozkurt ilçemize doğru gidiyorum. Gelen haberlerde bizi üzecek, can kaybı haberimiz yok çok şükür. Ben de kapalı alandaydım, hissettik. Biz özetle şu anda Baklan, Bozkurt ve Çardak ilçelerimize doğru gidiyoruz. Ekiplerimiz orada.”

Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik ise açıklamasında “Son durum can kaybı yok. birkaç ufak yaralanma var, çöken evler var. Çöken evlerin altında kalanlar oldu” ifadelerini kullandı.

Jurnalci.com