AktüelDünyaEkonomiGüncelGündemTürkiye

Dev şirketlere bir ceza daha

Paylaş:

Dev şirketlere bir ceza daha

Çin merkezli e-ticaret devi Alibaba ve bilişim şirketi Tencent geçmiş işlemlerini uygun bir şekilde raporlamadıkları gerekçesiyle para cezası aldı.

Bloomberg’in haberine göre şirketlerin ceza almasının ardından Çin teknoloji hisseleri sert biçimde düştü.

ALIBABA EN ÇOK KAYBEDENLER ARASINDA

Hong Kong borsasındaki büyük şirketleri listeleyen Hang Seng endeksi yüzde 3,7 değer kaybetti. Yüzde 6’lık düşüş yaşayan Alibaba en çok kaybedenler arasında yer aldı. Tencent da yüzde 3,2 düştü.

Reuters’ın bildirdiğine göre Çin Devlet Konseyi’ne bağlı Devlet Piyasa Denetleme ve Düzenleme İdaresi (SAMR) kuralları ihlal eden 28 anlaşmanın listesini yayımladı. Bunların 5’i Alibaba’ya ait. Tencent ise işlemlerin 12’sinde yer alıyor.

Ceza uyarınca Tencent’ın 6 milyon yuan (896 bin dolar), Alibaba’nın da 2,5 milyon yuan (373 bin dolar) ödemesi gerekiyor.

Öte yandan cezaların piyasada sert satışları tetiklemesi yatırımcıların sektöre yönelik son derece kırılgan bir ruh hali içinde olduğuna işaret ediyor.

Şangay’da yeni Covid-19 salgının karantina önlemlerinin artmasına ilişkin endişeleri alevlendirmesi de düşüşte pay sahibi.

PİYASADAKİ OYNAKLIĞIN DEVAM ETMESİ BEKLENİYOR

İngiltere merkezli bağımsız araştırma, danışmanlık ve yatırım grubu United First Partners’ın Asya araştırmaları başkanı Justin Tang, piyasadaki satışların sektöre yönelik tekelleşme eğilimine karşı uygulamalara dair para cezası haberleriyle tetiklendiğini söyledi.

Tang hisse senetlerindeki oynaklığın devam etmesinin beklendiğini ekledi.

Şubatta para cezasına çarptırılan Alibaba ve Tencent kasımda da rekabet kurallarına takılmıştı. Her iki şirket de Aralık 2020’de bazı satın almalara ilişkin izinsiz hareket etmeleri nedeniyle 76 bin 500’er bir dolar para cezasına çarptırılmıştı.

DS Oxygen Absorber Nedir ?

DS Oksijen Emici(Oxygen Absorber); bulunduğu ortamdaki oksijeni emerek %0,1 seviyelerine indiren aktif bir paketleme çözümüdür. Ürünün görevi kullanıldığı ambalajın içindeki oksijeni emerek, gıdaların bozulmasını engellemek ve buna bağlı olarak doğal bir şekilde raf ömrünü uzatıcı bir rol oynamaktır. Oksijen Emici paketlerin amacı ambalaj içerisinde ki oksijeni emmek olduğu için, dışarıdan kesinlikle içeriye oksijen girmemesi gerekmektedir .Bu sebeple minimal gözenekleri olan kısaca bariyerli olan ve geçirgen olmayan ambalaj çeşitleriyle kullanılması zorunludur. Aksi durumda Oksijen Emici kullanmış olmanın hiçbir faydası olmayacaktır. Ambalajın ağız kısmının çok iyi kapatıldığından emin olunması gerekir.

Ürün Raf Ömrünü Uzatır.

Sağlıklı Çözüm Üretir.

Ürün Kalitenizi Arttırır.

Orjinal Tat ve Lezzeti korur.

Pars alüminyum tozu,parsbakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Parsdemir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksitmürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,parssülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,parssepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars limesülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,parssilisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,parsmagnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyumoksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,parsnikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibdentozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyumsilikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsilnem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,parsmagnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyumsülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars madentozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinkooksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsilsilikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyumtozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,keko75kalay sökücü,kaojel tarımsal kaplama jeli,serajel sera üsüt kaplama jeli,bakırtozu,nital dağlama solüsyonu,pcb test kiti,fire assay fluks,sgs,alfredkniht,bronz tozu,ironfer ağırlık tozu,demir tozu,kurşun tozu,sarı kurşunoksit,mürdesenk,pirinç tozu,ferro alaşım tozları,nanomikron.com,nanomikronmetal tozları,muskovit,kuvars tozu,silika tozu,mika tozu,kalsine kaolin,rafinesaf kaolin,meta kaolin,dmrsüren şirketler grubu,mikronize madenler,kalsiyumoksit,kalsiyum hidroksit,claypacks oksijen emici,grafit tozu,yağlı grafit,

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

0216 4421200-05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.nanomikron.com, www.claypacks.com, www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.metaltoz.com

Jurnalci.com

Paylaş:

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu