GüncelGündem

Devlet Bahçeli yerini bağışladığı cemevinin isim teklifini reddetti

Paylaş:

İlçe merkezindeki Bala Mahallesi Dedebağ mevkisinde 5788,91 metrekarelik yerdeki temel atma merasimi, hürmet duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Horasan Erenleri Dernekler Federasyonu Genel Lideri Mehmet Şahin, konuşmasında, arsa bağışında bulunan MHP Genel Lideri Bahçeli’ye teşekkür ederek, inşaatına başlanılan külliyenin Alevi-Bektaşi dünyasında kıymetli bir boşluğu dolduracağını belirtti.

Şahin, bir yıl içinde inşaatı tamamlanması hedeflenen külliyede, yılın her günü hizmet sunulacağını kaydetti.

“BAHÇELİ İSİM TEKLİFİNİ REDDETTİ”

MHP Genel Lider Yardımcısı Yaşar Yıldırım da Bahçeli’nin, Hacıbektaş ilçesinde cemevi yapılması maksadıyla 12 yıl evvel satın aldığı arsayı bağışlarken, yapılacak külliyenin isminin de belirlendiğini anlattı.

Alevi dedelerince külliyeye “Devlet Bahçeli” isminin verilmesi teklifinin Bahçeli tarafından reddedildiğini aktaran Yıldırım, şöyle devam etti:

*Genel liderimiz ‘yok’ dedi. ‘Adı Horasan Erenleri olacak. Buna siyaseti karıştırmayın. Bu, siyaset üstü bir hadisedir. Ben sizden oy istemiyorum, partime gönül verin yahut oy verin diye de ben size bu arsayı vermiyorum. Benim bir isteğim vardır, o da Türkiye bütünlüğünün içinde kalın’ dedi.

*Allah nasip ederse aşk ile şevk ile niyet hayır, akıbet hayır düsturu ile el ele verdik, bu projeyi hayata geçirmeye çalışıyoruz. Bu projeyle ilgili burada da ilan edeyim ki bizim bu projenin imalinde hiçbir kişi ve kuruluşlardan bağış kabul etme üzere bir prensibimiz yok. Hiç kimseden bir kuruş para istemiyoruz.

*Kendi öz kaynaklarımızla kendi gücümüzle kendi imkanlarımızla çok önemli bir maliyeti olan bu projeyi Allah nasip ederse en kısa vakitte açılmaya hazır edecek biçimde uğraş edeceğiz.

PROJE İÇERDİĞİ TEMALARLA DİKKATİ ÇEKİYOR

Projede uygulanacak temaların özel manaları olduğunu söz eden Yıldırım, “Dört kapıyı temsilen dört kapısı vardır. Hoca Ahmed Yesevi’den Hacı Bektaş Veli’ye kadar gelen bir gelenektir. Bunlar, şeriat, tarikat, hakikat, beceridir. Bu cemevinde 40 makam vardır. Cemevinin üstünde teslim taşı örnek alınmıştır, on iki köşelidir. Ayrıyeten, kırlangıç motifi vardır. Her bir köşesi bir noktaya işaret eden bir cemevidir. Memleketler arası bir sempozyumun düzenleneceği bir yapıttır.” diye konuştu.

İnsanların, bir taraftan Şii siyasetine bir taraftan da Ali’siz Aleviliğe yönlendirilmeye çalışıldığını lisana getiren Yıldırım, Türkiye’nin hiçbir vatandaşından vazgeçmeyeceğini vurguladı.

“BURADA DA BİREBİR ŞEY YAZACAK”

Türkiye’yi parçalamak isteyenlere karşı gayret edildiğini söyleyen Yıldırım, “Bunlara müsaade etmemek üzere, temel prensip olarak herkesi kucaklayan bir siyaset gelişmiştir. Sayın Cumhurbaşkanımızın kurduğu Alevi ve Bektaşi Başkanlığı da bu amaçla yapılmaktadır. Cami de bizim cemevi de bizim. Alevi de bizim Sünni de bizim. Biz daima bir arada Horasan’dan çıkmış gelmişiz. Horasan erenleri bize bu coğrafyayı yurt yapmış. Hünkarı ziyarete gittiyseniz hünkarın ayak ucunda yatan on iki tane kabir vardır. Orada Horasan erenleri müellif. İşte burada da birebir şey yazacaktır.” tabirlerini kullandı.

“İNSANLIĞIN YOLUNU AYDINLATMAYA DEVAM EDİYOR”

MHP Genel Lider Yardımcısı Filiz Kılıç ise Hacı Bektaş Veli irfanının asırlardır insanlığın yolunu aydınlatmaya devam ettiğini söyledi.

Türklerin, Anadolu’daki bin yıllık varlığını hala hazmedemeyenlerin olduğunu ve milletin ortasına ayrılık tohumları ekmeye çalışıldığını tabir eden Kılıç, şöyle konuştu:

“Birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi güçlendirme tarafında attığımız en küçük bir adımı bile tahammül edemeyenlerin aslında neyi amaçladıklarını, sufleyi nereden aldıklarını çok âlâ biliyoruz. Bilhassa kimi Avrupa devletlerinin ülkemizdeki her kesim üzere Alevi-Bektaşi vatandaşlarımız üzerinde oynamaya çalıştıkları kirli oyunu sizlerin de gördüğüne yürekten inanıyorum. Alevi Bektaşiliği İslam’dan kopartmaya çalışarak atılan birinci adımın devamı insanlarımızı birbirine düşman etmek olacaktır. Şunu âlâ bilin ki buna asla müsaade etmeyeceğiz.”

AKP Genel Lider Yardımcısı Belgin Uygur ise Hacı Bektaş Veli’nin, dünyanın dört bir yanına yayılan ilim ve irfan yolunun iman, tövbe, tevazu ve edeple insanların yolunu aydınlatmaya devam edeceğini belirtti.

“SEVİNÇLE KARŞILANDIĞINI GÖRDÜK”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde Alevi-Bektaşi Kültür ve Cemevini’nin kurulduğunu hatırlatan Uygur, “Bu atılımımızın Anadolu’daki Alevi-Bektaşi ocakları ile bu ocaklardaki mürşitler ve canlar tarafından sevinçle karşılandığını gördük. Sevgili Peygamberimizin, ‘Birlikte rahmet, ayrılıkta azap vardır.’ düsturuna sıkı sıkıya sarılarak bizi ayrıştırmaya çalışanlara inat birlik ve beraberliğimizi muhabbet ve sevgiyle Türkiye Yüzyılı’nda da yeni atılımlarla sürdürmeye devam edeceğiz.” diye konuştu.

Uygur, inşa edilecek külliyenin iyi olması temennisinde bulundu.

KURBAN KESİLİP DUA EDİLDİ

Programda, Hacıbektaş Belediye Lideri Arif Yoldaş Altıok ile Vatan Partisi Genel Sekreteri Özgür Bursalı da konuşma yaptı. Konuşmaların akabinde kurban kesilip dua edildi.

Katılımcılar kurulan platformda butona basarak, yaklaşık 60 kişinin konaklayabileceği misafirhane, kütüphane, çok maksatlı salonlar, yemekhane üzere ünitelerin bulunacağı külliyenin temelini attı.

Törene, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Metin Tarhan da katıldı

Bu ortada, MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli’nin, Horasan Erenleri Federasyonu’na hibe ettiği yere yapılacak cemevinin temel atma merasimine, 31 Mart 2024’teki lokal seçim öncesi siyasi telaş fikri oluşmaması için katılmadığı belirtildi.

Bahçeli, 2011’deki seçim çalışmaları kapsamında Bursa’nın Yenişehir ilçesine bağlı Koyunhisar köyünü ziyareti sırasında üretimi süren köyün mescidine dayanak kelamı vermiş, seçimden sonra bağışta bulunmuştu. (AA)

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu