Devlet Bahçeli’den EYT’lilere mermili yanıt

Emeklilikte Yaşa Takılanlarla (EYT) ilgili yaşanan tartışmalara katılan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, söz konusu bir mağduriyetin var olduğunu kabul etti ancak ekonomik imkân ve şartlara işaret ederek Türkiye’nin bekâ mücadelesi verdiğini söyledi. Bahçeli devamında Türkiye’nin yürüttüğü Fırat Kalkanı Harekâtı, Zeytin Dalı Harekâtı, Pençe Harekâtı ve Barış Pınarı Harekâtı’nı hatırlatarak mermi hesabı yaptı.

“Fedakârlık olmadan bekamız ve bağımsızlığımız muhafaza ve müdafaa edilemez. Terörle mücadelenin bir bedeli var” diyen Bahçeli, “Biraz sabır gerekiyor. Biraz tahammül gerekiyor. Biraz da milli hedefleri anlamak gerekiyor” dedi. Türkgün’e röportaj veren Bahçeli muhabirin, “EYT ve ceza indirimi konuları da epey tartışma konusu” hatırlatmasına cevaben “Günde 500 mermi 500 bin dolar eder. Tek bir fırtına obüsünün sadece atıştaki mermi maliyeti yılda 50 milyon dolara yaklaşıyor. Bir harekâtta 100 obüs topu kullanıldığını düşünürsek yılda sadece 5 milyar dolar obüs maliyeti karşımıza çıkar… Fedakârlık olmadan bekâmız ve bağımsızlığımız muhafaza ve müdafaa edilemez. Terörle mücadelenin bir bedeli var. Bu bedele var olmak için katlanmak zorundayız” diye konuştu.

Bahçeli’nin mermi hesabı, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, yüksek meyve ve sebze fiyatlarını eleştirenlere karşı verdiği yanıtı akıllara getirdi. Erdoğan’ın, muhalefetin eleştirilerine gösterdiği, “Cudi’de, mücadeleyi verirken, sizin söylediklerinize bakın. Ne diyorlar domates, ne diyorlar patlıcan, ne diyorlar sivri biber. Yahu düşünün be bir merminin fiyatı nedir, düşünün. Düşünün benim Mehmedimin giyinip kuşanıp bu teröristlere karşı verdiği mücadelenin bedeli nedir bir düşünün. Siz hâlâ domates, patates, sivri biber konuşuyorsunuz” sözleri tepki çekmişti.

Jurnalci.com