GüncelGündem

“Devlet malı yemem” dedi, disiplin cezası verildi

Paylaş:

Finike ilçesindeki Cumhuriyet Mesleksel ve Teknik Anadolu Lisesi vücut eğitimi öğretmeni Ercan Balkis, okulunda okul aile birliği parası ile öğretmenlere yemek verilmesine karşı, “Ben devlet malı yemem” dediği için okul idaresi tarafından hakkında tutanak tutularak, kınama cezası ile cezalandırıldı.

Balkis, kendisine yönetilen suçlamaya karşı yaptığı savunmada, “Eğitimde çok fazla yapısal sorun varken, benim ‘Devlet malı yemem’ sözümün soruşturma konusu olması planlı bir mobingten diğer bir mana içermez” dedi. Mevzu hakkında açıklama yapan Eğitim Sen Antalya Şube Lideri Nurettin Sönmez ise; “Geldiğimiz nokta ‘Ben devlet malı yemem’ diyen bir öğretmenin cezalandırılmasıdır” diye konuştu.

“KAMU ZİYANA UĞRATILMIŞTIR”

Öğretmen Ercan Balkis, okul yönetimi tarafından kendisine yönetilen suçlamaya karşı, “Yaşanan bu tatsız olayda, Bakanlığın, öğretmen seminerlerinde ‘müfredat değişikliği, yeni periyodun planlanması ve uygulanmasına ait çalışmalar yürütülecek’ formundaki yazısı dikkate alınmamış ve seminer kurallarına uyulmamıştır. Kamu vakti ziyana uğratılmıştır. Eğitimde çok fazla yapısal sorun varken, benim ‘Devlet malı yemem’ sözümün soruşturma konusu olması planlı bir mobingten öteki bir mana içermez. Sicili pak ve her yıl kurs açmadığım hâlde okul ekiplerini özverili bir halde çalıştırmış ve ilçede muvaffakiyete ulaştırmış, hafta sonu demeden bütün merasimlerde istekli misyon almış bir vücut eğitimi ve spor öğretmeniyim. Sicilimden de anlaşıldığı üzere öğretmenlik hayatımda hiçbir amirime saygısızlık etmedim. Bahsi geçen suçlamaları katiyen reddediyorum” diyerek kendisini savundu.

“OKUL AİLE BİRLİĞİ HESABINDAN KARŞILANACAĞINI BELİRTMİŞTİR”

Yaşanan olayın akabinde açıklamada bulunan Eğitim Sen Antalya Şube Lideri Nurettin Sönmez ise şunları söyledi:

“Okul Müdürü Zekeriya Atan okul idaresi ve öğretmenlerin yer aldığı WhatsApp kümesinden 07.09.2023 tarihinde ‘Değerli öğretmenlerim yarın saat 10.00’da okulumuz ön bahçesinde sucuk ekmek ikramımız olacaktır’ biçiminde bir yazı paylaşmış.

Okul müdürü sendika üyemiz ve Finike baş temsilcimiz olan Ercan Balkis’e, masrafların bir kısmının okul aile birliği hesabından karşılanacağını belirtmiştir. Yemeğin okul bahçesinde organize edildiği tarihte okul müdür yardımcısı bahçede bulunan Ercan Balkis’i yemeğe davet etmiş, Ercan Balkis de ‘Ben devlet malı yemem’ cevabını vermiştir.

Yaşanan bu gelişmeden yaklaşık bir ay sonra Finike baş temsilcimiz Ercan Balkis hakkında soruşturma açılmış ve soruşturma sonucunda kendisine kınama cezası verilmiştir.”

“ÖDÜLLENDİRİLMESİ GEREKİRKEN…”

Eğitim Sen olarak öğrencilerin üstün faydasını düşünerek kamusal bir eğitim gayreti verdiklerini lisana getiren Sönmez şöyle devam etti:

“Eğitime bütçeden daha çok hisse ayrılması gerektiğini, var olan kaynakların eğitimin kalitesinin artırılmasına, öğrencilerin muhtaçlıklarının karşılanmasına ve her öğrenciye okulda bir öğün fiyatsız yemek verilmesine harcanmasını talep ediyoruz. Bu doğrultuda aksiyon ve etkinlikler yapmaktayız. Finike baş temsilcimiz de sendikamızın unsurları ve görüşleri doğrultusunda tavrımızı belirtmiştir. Geldiğimiz nokta ‘Ben devlet malı yemem’ diyen bir öğretmenin cezalandırılmasıdır. Kamunun kaynaklarının çocuklarımız için kullanılmasını isteyen ve ödüllendirilmesi gereken kamu vazifelileri cezalandırılıyor, kamuyu ziyana uğratan, kamunun kaynaklarını kamu faydasına kullanmayan bürokratlar, politikler, yöneticiler ise ödüllendiriliyor.”

“KİMSE SES ÇIKARMASIN İSTENİYOR”

Bu yaşanan gelişmenin ülkenin nasıl yönetildiğinin de bir göstergesi olduğunu söyleyen Eğitim Sen Antalya Şube Lideri Nurettin Sönmez, “Burada unsurlu bir duruş cezalandırılıyor. Yöneticilerin adapsız harcamalarına kimse ses çıkarmasın isteniyor. Okulları ve kamu kurumlarını kendi şirketleri üzere görüp gayesi dışında kullanmak istiyorlar. Eğitim Sen olarak Finike baş temsilcimizin kelamı bizim de sözümüzdür. Eğitime kâfi kaynak aktarılmalı ve bu kaynak öğrencilerin üstün faydası gözetilecek formda kullanılmalıdır. Bir sefer daha belirtiyoruz her öğrenciye okulda fiyatsız sağlıklı bir öğün yemek verilmelidir” diye konuştu.

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu