GenelSurmanset

Digitürk Sırası Krize Yol Açtı!

Paylaş:

Digitürk'te boşalan 29. sıraya 360 TV'nin taşınması Kanal 7 Medya Grubu ile Ethem Sancak grubu arasında krize yol açtı.

Sancak Grubu ile Kanal 7 arasında Digitürk sıralaması yüzünden kavga çıktı.

AKP’nin yandaşı Kanal 7 grubu ile Ethem Sancak’ın sahibi olduğu medya grubu birbirine düştü. Digitürk yayın platformunda TV8’den boşalan 29. sıraya Kanal 7 yerine Sancak’a ait 360 TV’nin taşınması kavgaya neden oldu.

Sıralama Kavgası

Sözcü’den Kamil Elibol’un haberine göre, Turkuvaz Medya Grubu CEO’su Serhat Albayrak’a yakın isimlerden biri olan Ümit Önal’ın genel müdürlüğüne atandığı Digitürk’ün aldığı bu karar sonrası ortalık karıştı. Ethem Sancak’ın Kanal 7’ye attığı “Digitürk golü” üzerine başlayan kavga reklam payı iddialarını içine alarak büyüdü.

Haber Yaptılar

Kanal 7 grubuna ait internet sitesi yaşanan gelişmeyi, “TMSF ve Sancak’tan Kanal8’ye Digitürk operasyonu” olarak kamuoyuna yansıttı.

Reklam Rantı

Cumhurbaşkanı Erdoğan için, “Ona, anam, babam ve çocuklarım kurban olsun” diyen Ethem Sancak’ın reklam veren kamu kuruluşlarına benzer baskılar yaparak Kanal 7 ve Ülke TV’ye ayrılan reklam paylarını da haksız bir şekilde kendi grubuna aktardığı iddialar arasında.

Sancak Baskı Yaptı

Haber 7 internet sitesinde, “TMSF ve Sancak’tan Kanal 7’ye Digitürk operasyonu” başlığı ile yayınlanan haberde, Digitürk kanal sıralamasında boşalan 28.sıraya 34. sıradaki Kanal 7’nin çekilmesi talebinin Ethem Sancak tarafından “baskıyla” durdurulduğu ifade edildi.

Yandaş medyayı karşı karşıya getiren olay habere aynen şöyle yansıdı: “Kanal 7 Medya Grubu, Kanaltürk TV’nin Digitürk Yayın Platformu’ndan çıkarılması sonrası TMSF yönetimine başvurarak boşalan sıraya Kanal 7’nin alınması için talepte bulunmuştu. Talep sonrası Digitürk yönetimi 28’inci sıraya daha fazla izlenmesi olan TV8’nin alınacağı, TV8’den boşalan 29’uncu sıraya ise Kanal7’nin taşınacağını açıklamıştı.

Hatta, Digitürk söz konusu talebin kabul edildiğini 31 Ocak 2016 Pazar günü Kanal7’nin 29’uncu sıraya taşınacağı kanal yönetimine de şifai olarak bildirmişti. Verilen bu sözlere rağmen Ethem Sancak, sürpriz bir hamle yaparak paraşütle iner gibi kendi kanalını ön sıralara aldırdı. Sancak’ın baskısı sonrası Kanal7, 34’üncü sıradaki yerinde kalırken, Sancak Grubu’na ait reyting ölçümlerinde bile yapılmayan 360 TV, 29’uncu sıraya taşındı.

TMSF’yi baskıyla boyun eğdiren Ethem Sancak, kendisine ait Kanal 360’ı haksız bir şekilde ulusal TV kanallarının bulunduğu sıralara taşıttı. TMSF yetkililerini arayan Ethem Sancak’ın, “29’uncu sıraya Kanal7’yi almayacaksınız. Kanal7 yerinde kalacak. 29’uncu sıraya 360 TV’yi alacaksınız” dediği öğrenildi. TMSF yetkililerinin, “sizin kanalınız 360’ı Kanal7’den boşalan 34’üncü sıraya alalım” teklifini de reddeden Sancak, TMSF’yi büyük bir yanlışa sürükledi”

Haksız Uygulama

Bu haksız uygulamanın giderilmesi ile ilgili her türlü başvuruyu yapacaklarını ifade eden Kanal 7 Medya Grubu yetkilileri, TMSF ve Digitürk yetkililerinden bu haksızlığı derhal düzeltmelerini istedi.

Başkan Sessiz

TMSF’den şu ana kadar herhangi bir açıklama ve düzeltme hamlesi gelmedi. TMSF Başkanı Şakir Ercan Gül’ün ise sessizliğini koruduğu belirtilerek, “Kendisine baskı yapılıp-yapılmadığına dair bir görüş beyan etmedi. Kanal 7 Grubu, TMSF Başkanı’ndan söz verdiği halde neden böyle bir uygulamaya gittiğinin ve bu yapılan yanlışın ne zaman düzeltileceğinin cevabını bekliyor” diye soruldu.

Paylaş:

PAROX CAM ÇİZİK GİDERME TOZU

Parox  oto camına nasıl uygulanır?

Parox’un cama uygulanması, boya üzerinde yaptığımız polisaj uygulamaları ile büyük benzerlikler gösteriyor. İkisi arasındaki temel fark, malzemelerin sertlik farkı. Boyalı yüzey cama oranla çok yumuşak. Cam çok sert bir malzeme olduğu için boyaya oranla daha yüksek devir/baskı/süre gerekiyor sonuç alabilmek için...

Parox  uygulamasına geçmeden önce, uygulama yapacağınız camı çok iyi yıkayın, kil uygulayın, cam üzerinde ne kadar boya, reçine, pislik vb. varsa temizleyin. Bu sayede camınızın durumunu daha 
net bir şekilde görebileceksiniz.

Parox un Hazırlanması

Parox toz halinde bir malzeme. Bunu camınızda kullanılabilir hale getirmek için sulandırmanız gerekiyor. Bunun için küçük bir şişeye yaklaşık 50 gr. kadar toz seryum dökün ve azar azar su ekleyip karıştırın/çalkalayın.

Kıvamının ne çok kuru, ne de çok sıvı olması gerekiyor.

Camınızın durumuna göre 50-150 gr. civarında parox

 yeterli olacaktır

Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com-www.nanotozlar.com-www.claypacks.com,www.potasyumsilikat.net

www.netyerim.net,www.dmrsuren.com,www.magnezyumoksit.com,www.nanomikron.com

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu