GüncelGündem

Dışişleri Bakan Yardımcısı Ahmet Yıldız: Bazı ülkeler (Gazze’de) İsrail’e cesaret verdiler

Paylaş:

CENEVRE (AA) – Birleşmiş Milletler (BM) İnsan Hakları Konseyinin (İHK) 55. Oturumu’na katılmak üzere Cenevre’de bulunan Yıldız, AA muhabirine değerlendirmelerde bulundu.

Yıldız, 26 Şubat’ta Hollanda’nın idari başkenti Lahey’de bulunan Uluslararası Adalet Divanında (UAD) İsrail’in işgal ettiği Filistin topraklarındaki uygulamalarının hukuki sonuçlarının ele alındığı duruşmalarda, Türkiye adına sözlü sunuş yaptığını aktardı.

BM Genel Kurulu’nun 2022’de UAD’den İsrail’in işgali ve işgalin hukuk sonuçları hakkında istişari görüş istediğini hatırlatan Yıldız, “(UAD’de) Yazılı sunuşumuza ilaveten, son Gazze’deki gelişmeleri de ele alan, işgalin yasadışılığı, işgal uygulamalarının artık giderek işgal boyutunu da aştığı, kötü niyetli olarak işgalin uzatıldığı ve bu işgalin katlanılamaz hale geldiği, bunun son bulması gerektiği ve Kudüs ile kutsal yerlerin tarihi statüsüne saygı gösterilmesi gerektiği ve hepsinden de öte bir an önce bir ateşkes yapılarak, yeniden iki devlet temelinde müzakerelere başlanması gerektiği yolunda özetlediğim bir sunuş yaptık.” diye konuştu.

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan gelemediği için İHK’de Türkiye’yi temsil ettiğini belirten Yıldız, burada yaptığı konuşmada Gazze ve Filistin’deki durumun yanı sıra Kıbrıs meselesi, Keşmir sorunu ve diğer insan haklarıyla ilgili konulara da değindiğini anlattı.

Ahmet Yıldız, Türkiye’nin İHK’nin üyesi olmadığını fakat ileride bunu temenni ettiklerini söyledi. Dışişleri Bakan Yardımcısı Yıldız, İHK’de Türkiye ile ilgili konuların da ele alındığının ancak zaman zaman kötü niyetli veya yanlış yaklaşımların da olduğunun altını çizdi.

“İsrail’in bu seferki aşırı güç kullanımı her türlü sınırı aştı”

Dünya genelinde farklı çatışmaların olduğunu ancak Gazze’de yaşananların bundan farklı olduğunu belirten Yıldız, şöyle devam etti:

“(Gazze’de) İsrail’in bu seferki aşırı güç kullanımı her türlü sınırı aştı. Genellikle çatışma olunca barışın ve çözümün önünün açılması için diğer ülkeler ateşkes isterler. Maalesef bazı ülkeler (Gazze’de) bunu yapmadılar ve İsrail’e cesaret verdiler. Biz bir an önce bir ateşkes olsun istiyoruz. Biz bir bölge devletiyiz, bölgedeki çatışmadan ve istikrarsızlıktan etkilenen bir devletiz. Zaten bölgemizde yeterince çatışma var. Sorunun çözümü belli; iki devlet. Sınırlar aslında BM kararıyla belli ancak bunlar müzakerelerle sabitlenecek inşallah.”

Gazze’deki çatışmaların sonlandırılmasına ilişkin görüşmelerin sürdüğünü belirten Yıldız, birinci önceliğin ateşkes olduğunu vurguladı.

Yıldız, “Ateşkesle beraber rehine takası, sivillerin ve esirlerin değişimi ve inşallah müzakere masasına dönüş… Burada büyük gayret, bölge ülkelerine düşüyor. Bölge ülkeleri bu konuda 8 bakandan oluşan bir Temas Grubu oluşturdular, Bakan Fidan da buna üye. Onlar bir an önce ateşkese gidilmesi, bundan sonra müzakerelerin İsrail’in keyfine kalacak şekilde değil, uluslararası tarafların gözetimi ve garantörlüğünde sürdürülmesi için bir mekanizma üzerinde lobi yapıyorlar. İnşallah başaracağız.” ifadelerini kullandı.

“Elimizden geleceğini yapacağız”

Bir süre önce Türkiye’nin BM Daimi Temsilciliği görevine atanmasıyla ilgili soruyu da yanıtlayan Yıldız, sorumluluğu yüksek bir göreve gittiğini ve meslek hayatının son dış tayini olabileceğini bildirdi.

Bakan Yardımcısı Yıldız, sözlerini şöyle bitirdi:

“Elimizden geleceğini yapacağız. Ülkemizin temsilinde önemli ve hemen her konunun görüşüldüğü bir yer. Hemen hemen her konu orada görüşülüyor. Şu anda Gazze konusu BM Güvenlik Konseyi’nin bir numaralı meselesi. Her ne kadar bir ülkenin vetosu nedeniyle tıkansa da orada değişik mekanizmalar var, o kanallarla inşallah işgalci güç ve yandaşlarının üzerinde baskı oluşturacağız. İzzetüikbal ile bu inşallah görevi de tamamlarız. Bu bir teveccüh, her Türk diplomatının isteyeceği bir şey. Sayın Bakan’ımız önermiş, Cumhurbaşkanı’mız takdir etmiş, bize de layık olmak düşüyor.”

Muhabir: Muhammet İkbal Arslan

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu