GüncelGündem

Dışişleri Bakan Yardımcısı Yıldız: İsrail’in eylemleri, Filistinli sivillerin toplu olarak cezalandırılmasına dönüştü

Paylaş:

CENEVRE (AA) – Yıldız, Birleşmiş Milletler (BM) İnsan Hakları Konseyi’nin 55. Oturumu kapsamında konuştu.

Toplantının kritik bir zamanda yapıldığını belirten Yıldız, İsrail’in Gazze’de devam eden ayrım gözetmeyen ve barbar saldırılarının, uluslararası toplumun kurallara dayalı uluslararası sisteme olan inancını sarstığını bildirdi.

Yıldız, “Gazze’de hala benzeri görülmemiş oranda ölümlerin devam ettiğine, altyapının ve kültürel mirasın yok olmasına tanık oluyoruz. İsrail’in eylemleri, Filistinli sivillerin toplu olarak cezalandırılmasına dönüştü. BM Güvenlik Konseyi, İsrail’in zulmünü, Filistin topraklarının yasa dışı işgalini ve devam eden ciddi uluslararası hukuk ihlallerini sona erdirmeyi başaramadı.” ifadelerini kullandı.

Uluslararası Adalet Divanının (UAD) 26 Ocak’ta hükmettiği ihtiyati tedbir kararlarının bir dönüm noktası olduğunu vurgulayan Yıldız, bu kararların daha fazla zulmü durdurmak ve insani yardıma engelsiz erişim sağlamak için İsrail tarafından uygulanması gerektiğini aktardı.

Yıldız, Filistinli sivillere yönelik işlenen suçların faillerinin hesap vermesi gerektiğinin altını çizerek, şöyle devam etti:

“İki devletli çözümün bir parçası olarak acilen ateşkes, insani yardıma engelsiz erişim, her iki taraftan da tüm rehinelerin serbest bırakılması ve BM parametrelerine dayalı olarak Filistin devletinin uluslararası düzeyde tanınması yönünde çağrıda bulunuyoruz. Orta Doğu’da adil ve kalıcı bir barışın tek yolu, başkenti Doğu Kudüs olan, 1967 sınırlarına dayanan, bağımsız, egemen ve toprak bütünlüğü olan bir Filistin devletinin somut olarak ortaya çıkmasıdır.”

Gazze’de yaşananların Suriye’ye yansımalarının durumu daha karmaşık hale getirdiğine vurgu yapan Yıldız, Suriye’deki ihtilafın kesin çözümü için terörizmin her biçimiyle mücadele etmenin ve böylece Suriye’nin toprak bütünlüğü ve birliğini korumanın önemine işaret etti.

Yıldız, Suriye konusunda BM Güvenlik Konseyinin 2254 sayılı kararına dayanarak siyasi sürecin yeniden canlandırılması ve Suriyelilerin, gönüllü, güvenli ve onurlu bir şekilde geri dönüşleri için gerekli koşulların oluşturulması gerektiğini söyledi.

Terörizmin ayrım gözetmeksizin herkesi hedef aldığını ve seçici yaklaşımların uluslararası çabaları baltaladığını dile getiren Yıldız, “Ülkemde başta PKK/PYD/YPG olmak üzere terör saldırıları büyük can kayıplarına ve maddi hasarlara neden oldu. Bu belaya uluslararası hukuk çerçevesinde karşı koymaya kararlıyız ve uluslararası toplumdan tam işbirliği bekliyoruz.” diye konuştu.

Müslüman karşıtlığı, ırkçılık, yabancı düşmanlığı, nefret söylemi ve nefret suçlarının endişe verici boyutlara ulaştığını kaydeden Yıldız, Kur’an-ı Kerim’in defalarca yakılması ve aşırı sağcı politikacıların kitlesel sınır dışı planlarının insan hakları hukukunun ağır ihlali anlamına geldiğine işaret etti.

Yıldız, “Kutsal kitapların yakılmasını ‘dini nefret’ olarak tanımlayan BM kararlarının gereği gibi uygulanmasını sağlamalıyız.” dedi.

“Kıbrıs Türk’ü sivillere saldırılardan endişe duyuyoruz”

Kıbrıs Türk halkının, 1963’te silah zoru ile egemen eşitlik ve eşit uluslararası statü gibi haklarından mahrum bırakıldığını hatırlatan Yıldız, bu sistematik ihlalin, insanlık dışı ambargoların ve haksız tecridin sona ermesi gerektiğini vurguladı.

Yıldız, “Ada’nın güneyine seyahat eden Kıbrıs Türk’ü sivillere yönelik saldırılardan da endişe duyuyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

Türkiye’nin, Kırım dahil, Ukrayna’nın toprak bütünlüğünü ve egemenliğini desteklediğine işaret eden Yıldız, Rusya-Ukrayna Savaşı’na adil bir çözün bulunmasından yana olduklarını bildirdi.

“Zorluklarla başa çıkmanın tek yolu daha fazla diyalog ve işbirliğidir”

Yıldız, Güney Kafkasya’da kalıcı bir barış için tarihi bir fırsatla karşı karşıya olunduğunun, Azerbaycan ile Ermenistan arasında egemenlik ve toprak bütünlüğüne dayalı kapsamlı bir barış anlaşmasının imzalanmasının hayati önem taşıdığının altını çizdi.

Sudan’da insani açıdan yıkıcı sonuçları olan çatışmaların sona erdirilmesi için uluslararası toplumun birlikte hareket etmesi gerektiğini söyleyen Yıldız, Türkiye’nin, Çin’in egemenlik ve toprak bütünlüğüne saygı göstererek, Uygur Türklerinin hak ve özgürlüklerinin korunmasına önem verdiğini belirtti.

Yıldız, zorluklarla başa çıkmanın tek yolunun daha fazla diyalog ve işbirliği olduğunu da kaydetti.

Muhabir: Muhammet İkbal Arslan

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu