Diyanet’in yeni Başkanı’nın, FETÖ’cü olduğu iddiası..

Başkanlık görevinden ani bir şekilde istifa eden Mehmet Görmez’in ardından Diyanet İşleri Başkanlığı’nın yeni başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş oldu. Erbaş, yandaşlar tarafından da defalarca FETÖ’cü olduğu söylenen Kültürlerararası Diyalog Platformu’nun Yönetim Kurulu Üyesi olarak biliniyordu.

Erbaş hakkında, AKP’ye yandaş Takvim gazetesi tarafından da 1 Haziran 2014 tarihinde, FETÖ’ye yakınlığı ile bilinen Kültürlerarası Diyalog Platformu yöneticisi olduğu haberleri de yer aldı.

diyanet-in-yeni-baskani-feto-nun-eski-dernek-yoneticisi-351878-1.Yalova Üniversitesi’nin rektörlük görevini sürdüren Erbaş, Diyanet İşleri’nin yeni başkanı oldu. Erbaş daha önce Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekan Yardımcılığı ve Dekanlık görevlerinde bulunmuştu.

diyanet-in-yeni-baskani-feto-nun-eski-dernek-yoneticisi-351881-1.
diyanet-in-yeni-baskani-feto-nun-eski-dernek-yoneticisi-351879-1.
diyanet-in-yeni-baskani-feto-nun-eski-dernek-yoneticisi-351880-1.
Takvim gazetesinin aktardığı FETÖ’cü dernek KADİP’in Yönetim Kurulu listesi

Yönetim Kurulu Başkanı’nın Fethullah Gülen’in eski ev arkadaşı ilahiyatçı Suat Yıldırım’ın olduğu FETÖ’nün eski derneği Kültürlerarası Diyalog Platformu (KADİP), 2014 yılında, 24 Şubat 1942’de Sovyet denizaltısı tarafından batırılan bir gemide yer alan 770 Yahudi için anma töreni düzenleyeceğini ilan etmişti. Bu etkinliğin medyaya yansıması sonrasında KADİP hakkında çok sayıda haber havuz medyasının gazetelerinde yer almıştı. Yer alan haberlerde FETÖ’nün derneği olarak işaret edilen KADİP’in yönetim kurulunun içerisinde bugün Diyanet İşleri’nin Başkanlık görevine atanan Prof. Dr. Ali Erbaş da var.

Jurnalci.com

ilgili haberler