Ekonomi

Doğa Koleji uzmanlarından öğrenci ve ailelere yarıyıl tatili tavsiyeleri

Paylaş:

İSTANBUL (AA) – Doğa Koleji, öğrencilerin yoğun bir eğitim öğretim dönemini geride bıraktıklarını, tatili yenilenme, gelişme ve bireysel donanımına katkı sağlayacak bir kazanç olarak görmek her öğrencinin fiziksel, duygusal ve sosyal gelişimine fark edilir boyutta fayda sağlayacağını bildirdi.

Doğa Koleji'nden yapılan açıklamaya göre, ebeveynlerin yarıyıl tatilini çocuğun ihtiyacına göre planlaması bu süreci en sağlıklı hale getirecek. Tatil planlaması yapılırken her ebeveynin çocuğunu sürece dahil etmesi, bahsedilen faydayı içselleştirmeleri adına önemli.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Doğa Koleji Okul Öncesi & İlkokul Rehberlik Bölüm Başkanı Büşra Aparan Akın, tatilin en önemli amaçlarından biri dinlenmek olduğunu, öğrencilerin hem fiziksel hem de zihinsel olarak dinlenmeye zaman ayırması gerektiğini belirtti.

Akın, “Eğitici ve eğlendirici sosyal aktiviteler güzel bir tatil planı için ilk adım olabilir. Birlikte yaşına uygun kutu oyunları oynayabilir, filmler izleyebilir, kitap okuyabilir, farklı yemek tarifleri denemek gibi ev içi etkinlikler planlayabilirsiniz. Bilgisayar ve ekran karşısında kontrollü ve planlı zaman geçirmek, sosyalleşmek için aile ve arkadaşlarla zaman geçirmek de öğrencileri duygusal ve sosyal açıdan mutlu edecektir.” ifadelerini kullandı.

Akın, şunları kaydetti:

“Küçük yaş grubundaki öğrenciler için hayal güçlerini geliştiren etkinlikler, hafıza ve dikkat becerilerini geliştirecek aktiviteler yapılabilir. Okul öncesi ve ilkokul öğrenci grubu oyun ve etkileşimin fazla olduğu, ailecek keyifli zaman geçirebilecek etkinlikleri tercih edeceklerdir. Tatil sürecinde öğrencilerin zamanını tamamen oyun ya da akademi odaklı geçirmesini değil, dengeli bir şekilde geçirmelerini öneriyoruz. Bu yaş grubu için ebeveynler etkinlik veya kitap okuma saatlerini belirledikten sonra, oyun zamanı ayırabilirler.”

Doğa Koleji Lise Rehberlik Bölüm Başkanı Işıl Can ise sınav hazırlık sürecinde olan ortaokul ve lise öğrencileri için yarıyıl tatili öz değerlendirme yapmak, geride bırakılan ilk yarıyıl için nelerin iyi yapıldığı, nelerin daha iyi yapılabilir olduğu değerlendirilerek ikinci yarıyıl için hedefler belirlenmesi açısından bir fırsat olduğunu açıkladı.

Can, “Öğrenmekten keyif aldıkları konular, varsa zorlandıkları kazanımlarla ilgili noktaları belirleyip akademik becerilerini geliştirmenin sorumluluğunu alabilirler. Lise yıllarında kariyer hedeflerini oluşturmaya başlayan öğrenciler, hangi derslerden keyif aldıklarını, üniversitede hangi bölümü okumak istediklerini, ileride hangi mesleğe sahip olmak istediklerine dair sorulara cevaplar arayabilir ve ilgili konularda araştırmalar yapabilirler.” değerlendirmesinde bulundu.

Doğa Koleji Ortaokul Rehberlik Bölüm Başkanı Gülşen Aksu da okulda akranlarıyla sosyal ilişkilerini geliştirecek bir ortama sahip olan çocuklar için tatiller teknoloji ve internet kullanımının sınırsız kullanıldığı zamanlar olabildiğini belirtti.

Aksu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu sebeple yeni ortamlarda sosyalleşmek, aile büyükleri ile zaman geçirmek ve iletişim kurmak için fırsatlar yaratılması sosyal duygusal gelişim için önemlidir. Sportif faaliyetler, drama, enstrüman çalma gibi sosyal becerilerini güçlendirecek etkinliklerin de tatil programında yer alması tatilin verimli geçmesini sağlayacaktır. Vakit buldukça kendinizi dinlemeyi, isteklerinize yönelmeyi de unutmayın. Bunun için dinlendirici müzikler dinlemek, gevşeme egzersizleri yapmak hatta sessizce mandala boyamak bile yararlı olabilir.

Bireyin kendini geliştirmesini sağlayacak en önemli etkinliklerden biri kitap okumaktır, ilgi alanlarına uygun kitaplar, dergiler alınması, ailecek okuma saati yapılması veya her aile bireyinin bir kitap okuyup sonrasında anlatması, üzerinde sohbet edilmesi sağlanabilir. Öğrencilerin yoğun programı nedeniyle zaman ayıramadığı sinema, tiyatro, konser gibi etkinlikleri incelemek ve değerlendirmek tatili eğlenerek geçirmeleri için etkili olacaktır.”

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu