Ekonomi

Dünya gazetesinde neler oluyor? 3 yöneticiye 33 milyon lira SGK borcu çıkarıldı

Paylaş:

Osman Saffet Arolat, Hakan Güldağ ve Rüştü Bozkurt, 2015-2016 yılları arasında Dünya Süper Veb Ofset A.Ş.’de Didem Demirkent’in önerisi ile şirketin yönetim kurulu üyeliklerini kabul etti. Söz konusu yönetim kurulu sadece bir kez toplandı. Arolat, Güldağ ve Bozkurt, 2 yıla yakın süre sonra yönetim kurulundan ayrıldı.
Aradan 4 yılı aşkın süre geçti. Dünya Süper Veb Ofset A.Ş.’nin, yani Didem Demirkent’in yıllardır ödemediği vergi borçları nedeniyle Arolat, Güldağ ve Bozkurt’un banka hesaplarına ve gayrimenkullerine bloke konuldu.
Patronlardunyası.com’da yayınlanan habere göre, Arolat, Güldağ ve Bozkurt, Vergi İdaresi’ne ve İstanbul İdare Mahkemesi’ne başvurdu, “Biz imza yetkisi olmayan yönetim kurulu üyeleri idik” bildiriminde bulundu. Vergi İdaresi, sunulan belgeler ve ifadeler üzerine 3 gazetecinin banka hesapları ve gayrimenkulleri üzerindeki blokajı kaldırdı.
Bir süre sonra Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), Arolat, Güldağ ve Bozkurt’un banka hesapları (emekli maaşları dahil) ve ve gayrimenkullerine tedbir koydu. 3 gazeteci, SGK yönetimine de, “Biz imza yetkisi olmayan yönetim kurulu üyeleri idik” diye anlatmaya çalıştı. SGK, “Bizim yasamıza göre imza yetkisi olsun, olmasın tüm yönetim kurulu üyelerinden alacaklarımızın tamamını tahsil etme yetkimiz var” yanıtı verdi.

Güldağ’ın Darüşşafaka’ya bağışlayacağı paraya el konuldu

Böylece SGK, Osman Arolat, Hakan Güldağ ve Rüştü Bozkurt’un emekli maaşlarının dörtte birini her ay kesmeye başladı. SGK’nın İstanbul’un farklı ilçelerindeki birimleri, 3 gazetecinin banka hesaplarına transfer edilen her kuruşa el koyar oldu. Hakan Güldağ’ın Darüşşafaka’ya bağışlamak üzere bankada tuttuğu 300 bin lirasına el konuldu. En son Rüştü Bozkurt’un eşi bankadan para çekmeye gittiğinde, Bozkurt’un 9 bin lirasına el konulduğu yanıtı alıp, ağlayarak eve döndü.
Didem Demirkent, 3 yıllık süre sonrasında anlaşma sağlanamayınca kendisine dönen Dünya gazetesinde “Vefa” başlıklı yazı yazdığı gün, Rüştü Bozkurt’un Bursa Orhangazi Örnekköy Mahallesi’ndeki 1300 metrekarelik arsası SGK Bursa Şubesi tarafından icra yoluyla 301 bin liraya (21 Kasım 2022’de) satıldı. Bozkurt, söz konusu arsayı ilk öğretmenlik maaşlarından biriktirdiği parayla 1966 yılında satın almıştı.

Çocukları da aynı sıkıntıyı yaşayacak

SGK’nın Osman Arolat, Hakan Güldağ ve Rüştü Bozkurt’a yönlendirdiği alacaklarının toplam tutarı şimdilik 33 milyon lira dolayında bulunuyor. Didem Demirkent yıllardır çalışanlarının SGK primlerini yatırmadığı için biriken bu alacağını her 3 gazeteciden ayrı ayrı istiyor. Yani Arolat, Güldağ ve Bozkurt’tan 33’er milyon lirayı ayrı ayrı tahsil etme çabasına girmiş bulunuyor.

SGK alacakları, borçluların mirasçılarına da sirayet ediyor. Yani, Didem Demirkent söz konusu SGK prim borçlarını ödemedikçe Arolat, Güldağ ve Bozkurt’un çocukları da aynı sıkıntıyı yaşamak zorunda kalacak.

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu